Deniz Ürünleri Sarımsaklı Kalamar Kavurma (resimli)

Barcman

PR UZMANI
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
10.363
31
Çok lezzetli bir yiyecektir Yapımı çok basittir

Kalamarlarınızı yıkayıp ince halkalar şeklinde doğrayın çukur bir kaba alıp içine biraz maden suyu 1 çay kaşığı karbonat yarım limon suyukoyup marine edin ve bir gün boyunca buzdolabında bekletin

teflon tavanıza biraz zeytinyağ koyun bol ayıklanığ küçük küçük doğranmış sarımsakla kalamarları kavurun kalamarlar suyunu salınca üstüne bir kapak kapatın suyunu çekip yumuşayıncaya kadar altı kısık bir şekilde pişirin ( yumuşaması gecikirse çok az sıcak su ilave edebilirsiniz)kalamarlarınız yumuşayıonca tuzunu ilşave edin bol toz kırmızı biber biraz kırmızı pul biberle karıştırın 1 yemek kaşığı tereyağı ilave edin eriyince servis edebilirsiniz afiyet olsun
NOT= sarımsağı ne kadar çok olursa o kadar lezzetli olur

:çok üzgünüm:Ben bu yaşa geldim deniz ürünleri yiyemiyorum ablam yaa:a015:
Zamanında yemek için çok uğraştım ama yok yok boğazımdan inmiyor hiç:çok üzgünüm:
Çok isterdim ''denizden babam çıksa yerim''diyenlerden.Ama hiç bir deniz ürününü yiyemiyorum..
Çok leziz görünüyor ablacım,ellerine sağlıkcokacimcoook

Bayılıyorum Hatta ölürüm denizden ne çıksa yerim Ben..
Eline sağlık canım benim.

ben marine edip beklettikten sonra,una bulatıp tavasını yapıyordum kıtır ,kıtır çok güzel oluyordu ama buda çok güzel görünüyor en kısa zamanda deniyecem,yalnız ben maden suyu yerine bira koyuyorum,yağda kızartırken daha çok kabarıyor,bide kalamarın küçüklerini bulup ayni şekilde marine edilip bekletilirse, o zaman ben limon suyu yerine balsamik sirke koyuyorum bekletirken ve bekleme süresi biraz daha fazla oluyor,,ızgarada hele mangalda çok nefis oluyor ......

evet tavasıda harika oluyor kalamarın her türünü çok seviyoruz balsamik sirkede güzel fikir ben özel bir mangal sosu var onunla marine ediyorum
ama balzamiğide deneyeceğim:lepi:

offf bu ne ya gece gece öldüm bittim.... yarın doğru kalamar almaya :sinifsinif:

bende kalamarı süt şeker ve karbonat karışımında önce güzelce yorurur gibi ovalıyorum yaklaşık 1 saat bekledikten sonra una bulayıp yağda kızartıyrm kıtır kıtır oluyor

Ahh ah..
Şimdi uzaklardasın gönül hicranla doluyor ..
Ne güzel de yapmış ablam kalamlarları bayılırım..
Hele çıtır kalamlar halkaları of of..

cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
deniz ürünlerini sevmezken
bir zamanlar kandirilarak zorla yedirmislerdi bana
o gün bugündür bayiliyorum kalamara
ellerine saglik canim ablam
gelde döktür marifetlerini
cok özledim cok
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…