Sarılık bu kadar uzun sürer mi?

VUSLATIM

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2023
108
24
29
Merhaba hanımlar bebeğim 47 günlük ve hala gözlerinde paylaşacağım görseldeki gibi sarılık var. Hastahanede doğumda sarılığı ölçüldü çok yüksek değil sık sık emzir düşer dedi doktorumuz öyle de yaptım kilo alımı vs çok iyi hiç bir sıkıntı yok vücudunda yüzünde sarılık yok ama gözler aynı görselde eklediğim bebeğin gözleri gibi. E 47 gün oldu artık tamamen beyaz olması gerekmiyor mu? Normal mi bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilir misiniz lütfen 🥺
IMG_6597.png

Kanda bakıldı mı? Ne diyor doktor?
Hayır yeni doğum yaptığımda bakıldı sadece doktor çok yüksek değil sarılığı bol bol emzir düşer dedi, dünde normal göz doktorunda kontrolümüz vardı görüyor mu diye yapılan muayene yani orda doktor bir şey demedi ama onun alanı sarılık değil tabii ki benim de sormak aklıma gelmedi. Normal çocuk doktoru da muayene etti bebeğimin gözleri de açıktı anormal gelseydi doktora dile getirirdi diye düşünüyorum çünkü sorsam hemen kan aldıracak bebeğimden boş yere canı yanacak diye korkuyorum ama dünden beri kafama takmaya başladım burda aynı bu şekilde tecrübesi olan vardır belki dedim yoksa doktora götüreceğim ve kanına baktıracağım

Canım ilk oğlum da sarılık yükselmişti gözleri sararmıştı. Doktorumuz hiç endişelenme vücutta ki sarılık gitse bile gözdeki sarılık kalıyor 3.aya kadar normal demişti ve gerçekten de aşağı yukarı o aylarda anca gitti göz çevresindeki sarılık

Şimdi ikinci bebeğimi doğurdum 1 haftalık. Onunda sınırda çıktı sarılığı hemen gözleri sarardı. Hiç endişelenmiyorum. Bol emziriyorum su içiriyorum.

Bebek çiş ve kaka ile atar sarılığı o yüzden çok emmesi lazım. Bir de yöremizde soda içir, derler. Ben de uyguladım

Merhaba hanımlar bebeğim 47 günlük ve hala gözlerinde paylaşacağım görseldeki gibi sarılık var. Hastahanede doğumda sarılığı ölçüldü çok yüksek değil sık sık emzir düşer dedi doktorumuz öyle de yaptım kilo alımı vs çok iyi hiç bir sıkıntı yok vücudunda yüzünde sarılık yok ama gözler aynı görselde eklediğim bebeğin gözleri gibi. E 47 gün oldu artık tamamen beyaz olması gerekmiyor mu? Normal mi bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilir misiniz lütfen 🥺 Eki Görüntüle 3484742
Değerleri normal ise endişe etmeyin, en son gözlerden gidiyor. Bizim 2.ayin sonuna doğru tamamen geçmişti.
Cihazla ölçülen değil de kandan bakılan tahliller daha doğru sonuç veriyor.

Merhaba hanımlar bebeğim 47 günlük ve hala gözlerinde paylaşacağım görseldeki gibi sarılık var. Hastahanede doğumda sarılığı ölçüldü çok yüksek değil sık sık emzir düşer dedi doktorumuz öyle de yaptım kilo alımı vs çok iyi hiç bir sıkıntı yok vücudunda yüzünde sarılık yok ama gözler aynı görselde eklediğim bebeğin gözleri gibi. E 47 gün oldu artık tamamen beyaz olması gerekmiyor mu? Normal mi bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilir misiniz lütfen 🥺 Eki Görüntüle 3484742
Benim bebeğiminde öyle olmuştu gözlerde biraz geç geçiyor geçer merak etmeyin. Bizim eski koca karılarının diyişine göre sütünden damlat iyi geliyor derlerdi bilmem ne kadar doğru.

Canım ilk oğlum da sarılık yükselmişti gözleri sararmıştı. Doktorumuz hiç endişelenme vücutta ki sarılık gitse bile gözdeki sarılık kalıyor 3.aya kadar normal demişti ve gerçekten de aşağı yukarı o aylarda anca gitti göz çevresindeki sarılık
Benim bebeğim 24 günlük sarılık yüzündede var vücüdündada var ama değeri yavaş yavaş düşüyor kanda ama bir türlü teni açılmadı neden acaba ya

Değerleri normal ise endişe etmeyin, en son gözlerden gidiyor. Bizim 2.ayin sonuna doğru tamamen geçmişti.
Cihazla ölçülen değil de kandan bakılan tahliller daha doğru sonuç veriyor.
Benim bebeğim 24 günlük değeri yükselmişti ilk başta sonra yavaş yaval düşüyordu 2 günde bir gidip kan aldırıyordum en son 10 .7 idi ama vücudu halen rengi koyu ve parmağını dokunup kaldırınca sarı çıkıyır normalde yüzde olur diyorlar ama benim bebeğümin vücudunda var ama gitmiyor vücüdnda korkuyorum geçer mi

Benim bebeğim 24 günlük değeri yükselmişti ilk başta sonra yavaş yaval düşüyordu 2 günde bir gidip kan aldırıyordum en son 10 .7 idi ama vücudu halen rengi koyu ve parmağını dokunup kaldırınca sarı çıkıyır normalde yüzde olur diyorlar ama benim bebeğümin vücudunda var ama gitmiyor vücüdnda korkuyorum geçer mi
Geçer korkmayın, bol bol emzirin, güneş varsa çıkartın, d vitaminini her gün verin. Doktor zaten risk görse yatış verirdi.
14 e kadar yüksek bulmuyor Dr değeri, takipte kalın, uzun uyumasına izin vermeyin.
Geçmiş olsun.

Geçer korkmayın, bol bol emzirin, güneş varsa çıkartın, d vitaminini her gün verin. Doktor zaten risk görse yatış verirdi.
14 e kadar yüksek bulmuyor Dr değeri, takipte kalın, uzun uyumasına izin vermeyin.
Geçmiş olsun.
Değeri tekrar yüksekir diye korkuyorum aç bırakmamaya özen gösteriyorum ama kakasını yapmıyo her gün her gğn yapamıyoru o yüzden korkuyorum sarılığını atamaz diye

Değeri tekrar yüksekir diye korkuyorum aç bırakmamaya özen gösteriyorum ama kakasını yapmıyo her gün her gğn yapamıyoru o yüzden korkuyorum sarılığını atamaz diye
Atar siz merak etmeyin, anne sütü alıyorsa her gün yapmayabilir buna takılmayın.
Uzun uyumasin, aç kalmasın önemli olan o.
Risk olsa Dr yatış verirdi, korkunuz olmasın.
En son gözlerden ve baş çevresinden gidecek sarı renk, gözlere bakıp panik yapmayın

Atar siz merak etmeyin, anne sütü alıyorsa her gün yapmayabilir buna takılmayın.
Uzun uyumasin, aç kalmasın önemli olan o.
Risk olsa Dr yatış verirdi, korkunuz olmasın.
En son gözlerden ve baş çevresinden gidecek sarı renk, gözlere bakıp panik yapmayın
Gözlerinde yok vücudunda var o yüzden daha çok korkuyorum normalde değer düşünce vücuttan gider ama gitmedi vücüddan

Benim oglumunda sariligi 2 ay falan surdu. Gozleri sari degildi ama ten rengi sariydi. Bir kac kere doktora goturdum, bana niye geldiniz kilo aliyorsa ve yiyorsa sorun yok her cocuk farkli dediler gonderdiler.

Sarılığın tehlikesi ilk 15 gün. sonra beyin-kan bariyeri oluşuyor. yani kandaki bluramin (sarılık yapan madde) beyne ulaşamıyor. uzamış sarılığın altında sadece başka bir neden var mı diye araştırılması gerekiyor. han alıp karaciğer enzimlerine, hormonlara bakılıyor. bu sarılığı tedavi etmek için değil acaba sarılığın başka bir nedeni mi var diye araştırmak için yapılıyor. bu tahlil yapılmadıysa yaptırın, ısrarcı olun. onun dışında olabilir böyle şeyler. benimkinin de 52 günlükken sarılığı geçmişti (eskisi gibi uyumamasından anladım :)) hiç kanda sarılığa bakılmadı, ışın vs almadı. sadece bahsettiğim kan testi yapıldı.

Sizin bebeğinizinde vücüdünda varmıydı peki benim beneğin 26 günlük ve teni çok koyulaştı sarılık bar vücudunda en son doktora götürdüğümde sarılığı düşüyordu ama düşmesine rağmen vcüdünda gitmesi gerekmiyormuyud bilginiz varsa lütfen yardımcı olumusunuz

Sizin bebeğinizinde vücüdünda varmıydı peki benim beneğin 26 günlük ve teni çok koyulaştı sarılık bar vücudunda en son doktora götürdüğümde sarılığı düşüyordu ama düşmesine rağmen vcüdünda gitmesi gerekmiyormuyud bilginiz varsa lütfen

X