Sanki kendi ailem tarafından dışlanıyorum :(((

gercekten safim galiba kizmakta haklisin cnm ...
gönderdigim para olayi bundan 2 bucuk yil önce yasandi
okul olayida öyle .... esim suanda tam gün calismadigi icin devlet paramizin üstünü tamamliyor ...

Son düzenleyen: Moderatör:
canım sanırım sen kendinden çok onları düşündüğün için bu durumdasın ve onlar seni senin onları düşündüğün kadar düşünmemiş.......

güzel dileklerin icin saol cnm
kesinlikle LCD televizyonumuz yok cnm ,annemde buraya gelen kurtulur gibilerinden düsünüyor , onu buraya aldirirsak cok iyi olur diye düsünüyor
nasolsa issiz kalanlara devlet issizlik parasi veriyor yaa
gecen gün esimin sefiyle arasinin iyi oldugu söylemistim annemde hemen ozaman beni davet etsinler dedi turist olarak almanyaya ,haziran ayinda ben zaten cocuklarimla gelmek istiyorum ne gerek var dedim
hem zaten nekadar esim sefiyle aramiz iyi olsa bile esimin sefinden böyle bisey istiyemeyizki ,esim cok iyi olsa bile ben hayla sizli bizli konusuyorum onlarla .....

ahh be canan sen ne diye annenlere toplu cocuk parasi alicam diyorsun ki :teselli:

soyleme bilmezler ki onlar nerden ne para gelicek hata sende bu konuda

ve annene uygun bir dille hangi parayla lcd tvler kamerali telefonlar almaya kalkistiklarini sor

kocanin issiz kaldigini arbeitsamtla irtibata gecene kadar parasiz kaldigini soyle

onlar utanmiyor madem ki senden istemeye ,sende utanmicaksin bunlari SOYLEMEYEEEEEE

aptallik bende iste gülsemincim klava:
ozamanlari sormuslardi devamli cocuk parasini anacim bunlarin herseyden haberi var
bende toplu gelicek diyince geldigi zaman istenildi ,borclari var diye hayir benim ihtiyacim varda diyemedim kendimden cok onlari düsündüm ... hata etmisim

üzülme canim ikincinin parasini iyi degerlendirmeye bak ,esinide uzme bak melek gibi adammis demek ki
baska koca olsa o parayi yollatmazdi sana
okumak icin nasil caba sarfettigini ben biliyorum
insallah basaricaksinda bunada inaniyorum
aklini basina devsir kaydirigubbakcemile verme parani annene kötükedihüso

açıkcası yazdıklarına şaşırdım.yani almanya gibi bir yerde nasıl oluyor da bu kadar ser sefil oluyorsunuz?yanlış anlama yalan söylüyorsun demiyorum yani bizler yurtdışında yaşan insanların genelde çok iyi şartlarda yaşadıklarını düşünürüz de ondan yani..
ailen de ayıp etmiş ve sanırım onlarda benim gibi düşünüyor..herkesin eline iyi kötü para geçiyormuş..buna rapmen nasıl geçinemiyorlar ki..acaba sen yakınsan onlar ne der

Çok şaşırdım yaa insanın annesi kullanır mı kızınıı....Garipsedim doğrusu
Almanya da yaşıyorsun diye milyoner olmadın ya,
kendinde fazla varsa yardım edersin eşine dostuna kendini zor duruma iterek değil bence..
Nekadar fedakarmıssın gercekten gıyısılerını bıle yollamıssın ama karsılık alamadıkdan sonra bunu annene bıle yapmanın bı anlamı kalmıyor. Annen sana emrıvakı yapıp paranı ıstedıyse bıdahakınde sende durumu açıklarsın veremıcegını soylersın.
Çocukların var orda yalnızsın kendini zor duruma düşürme

Canım bencede ikinci çocuk parasını kesinlikle ailene verme ve para meselelerini ailenle paylaşmaman en iyisi olur.Keşke annen toplu çocuk parasını istediği zamanda benim de ihtiyaçlarım borçlarım var anne deseydin belki durumunu anlardı.Çok tuhaf ayrıca benim bildiğim böyle para istekleri genellikle eşin annesi babası tarafından olur.Bilmiyorum ama eğer çocuklarını düşünüyorsan önce kendini düşüneceksin.:1hug:

Anlattığın kadar ile düşüncelerinde haklısın..
Yani annen ve kardeşlerinin davranışlarında bir tuhaflık var..

Sanırım yurtdışında yaşayanların para içinde yüzdükleri gibi genel bir düşünce içerisindeler ve ailesi olarak, onlara havadan sürekli para yollamanı bekliyorlar..

Halbuki öyle zamanların olmuş ki, nerdeyse onların sana yollaması lazımmış ama sen aksettirmemişsin normal olarak..

Sen, durumun olsa , zaten fazla fazla yardım edecek bir yapıdasın, bu konuda vicdanen rahat ol..

Ama yokken de, çocuklarının , yuvanın rızkından keserek, şu an bana göre hiç ihtiyaçları olmayan ailene yollaman bana göre yanlış..Fazla olsa dediğim gibi akıtırsın sen zaten.

Biraz kendi hayatını yuvanı düşün..
Nasıl olsa, şu an ihtiyaçları yok ailenin, her ne kadar onlar, çok ihtiyaçları varmış gibi görünseler de.

yanlis anlamiyorum hayatim a.s.
ozamanlari esim cok az paraya calisiyordu
devlet yardimi olmadan geciniyorduk devletten destek alsaydik belki okul taksidim icin koltuklarimi satmama bile gerek kalmazdi ... ben bi eksigimden bahsettigim zaman annemde ahh ahh eksikler bitermi diye söyleniyor

canım annen yine para isterse ikinci bebeğin doğum parasını ilkini sana verdim diye kaynanam bunuda bana vereceksin diyor de

hayret bişey bizimde almanyada ablamız var onların orda ne çektiğini biz biliyoruz
telefonda msn de ne lazımsa sorup biz gönderiyoruz devir değişti
sende biraz onlardan iste cnm yada kes yardımı bişey gönderme

yanlış duymadıysam türk işçilerin orda çalışma şartları zorlaştırılıyormuş bi çeşit yıldırma politikası uygulanıyomuş
doğrumudur acaba
ablamlar birkaç seneye kadar kesin dönüş yapmayı düşünüyorlar
artık almanyanın hiçbir cazibesi kalmadı diyor

öncelikle kardeşlerine çok kızdım hadi annen kadın başına gençlerin isteklerini karşılamaktan bunaldı diyelim kardeşler neden böyle davranıyor.kardeş bu ya resmen seni kullanıyolar kendini sömürülüyor hissetmen çok doğal yani çünki öyle
acaba gurur yapıp kendi durumunu çok mu iyi gösteriyosun onlarda sürekli istiyor
bence gurur yapmayı bırak ve annene zor durumda olduğunu paraya ihtiyacın olduğunu söyle
onlarda yanına gelmek istiyormuş malesef bu artık eskisi gibi kolay değil almanca bilmek şart eskisi gibi konsolosluk iki üç kelime bilene vize vermiyor o yönden için rahat olsun. bilmem kaç saat türkiyede ders alıp konsolosluk sınavlarına öle girebiliyosun. almanyaya gidince aynı şekilde sınavlar yapılıyor . arkadaşım evli olduğu halde 2 senedir uğraşıyo

hepinize teker teker cevap yazamiyorum kizlar kasiklarim agriyor bebis bi gelse bana asil o moral olucak :ecrin_bebek:
en son iste bundan 6-7 ay önce kiyafetlerimi göndermistim ama yakinmalarindan istediklerinin farkindayim simdi cocuk parasi gelicek ama bu defa toplu almicam anca yetiiyor falan dicem artik ....yada yakindiklari zaman bende ayni sekilde evet bu zamanda eksikler bitmiyor benimde cok borcum var diye yakincam
yalanda degil yani

evet evet bencede öyle yapın..
Bi anlık duygusallıgınıza gelıp yollamayın sanki şey gibi olduk burda parayı kaptırma aılene gıbı ama gercekden öncelikli sneın hakkın ve ıhtıyacın oldugu kanısındayım sahsen buyuzden yanlıs anlama cıdden.:1hug:
sağ sağlim bebeğini de al kucağına ohh...

vildangel cnm gercekten is bulmak okadar zorlastiki ... sigortasiz calismak yasak zaten ee is verenlerde sigorta parasi ödememek icin iscileri yarim gün olarak aliyorlar benneyaptımki

düsünsene cnm msn acik ben icerdeyim cnm nasilsin diye kac defa yazdim hic geri cevap gelmedi ...dayanamayip artik anneme söyledim bana geri yazmadi diye görmemistir dedi insan ablacim nasil diye bi yazar sorar dimi bir degil iki degil cnm
kac defa oturup agladim bugün iste en son ortanca kiz kardesimin msn sayfasinda kücük kardesim ona sen dünyanin en iyi ablasisin yazmis senağlama
kiskandim sanirim ,belki yersiz ama bana neden hic cevap gelmiyor yada kendiliginden nasilsin cnm diye mail atilmiyor kac defa ayni anda msnde acik karsilastik hic nasilsin diye yazmiyorlar ben onlarin ablalari degilmiyim ... ancak annem yaziyor

hic bi sekilde gurur yapmadim cnm yapmiyorumda yani ben okadar pahali esyalar yerine sade esyalar aldim hep evime zaman geldi mobilyami ikinci el aldim annem bunlari biliyor

almanca konusunda gercekten rahatim zaten bu yastan sonra annem buraya ayak uyduramaz benim almancam var allahtan evlenmeden önce bir yil yasamistim burda halamin yaninda ( kendisinin durumu cok iyi ama hic bi sekilde destegi yok esimle evlenmeme karsiydi esimin iyi bi meslegi olmadigi icin ) buraya cok alistim kendi islerimi kendim yapabiliyorum okul bittigi zaman ilk hedefim zaten meslek okuluna baslayip doktor yardimcisi olmak ...... :Saruboceq: ins.

canım yaa daha yaşın küçük evlisin annesin ve kendi ailene yardım ediosun tabiki et ama biyere kadar senin ailen kocan çocugun sen varsın senin hayatın evlisin artık kendi ailenden önce senin evin evinin içinde olan kişiler gelir bi insanı alıştırırsan hep ister vermeyince kötü olursun sanki zorunlu gibi...
borcu varsa güvenmiosa taksit yapmasın ne hakla ana baba eywallah ama biyere kadar be canım biyere kadar!!!bak çok dolmuşsun ve sen neler yapıosun onlar yakın bile değiller bi süre kafanı topla takma düşünme kocanla mutlu ve bence bi anne evlendikten sora kızına çok karışmamalı yüz göz olmamalı bi süre sora kocasıyla sorunlar çıkar sonuçta kocan mecbur degil o senin annen der noktayı koyar yani hepimiz bilioruz bu işler bölye oluo malesefkocan kızmakda haklı biraz kendini düşün kendine özen göster hayat senin ve kardeşlerinden önce düşünmen gerek yawruların var!!!çok durumun iyi oulrsa onlarada yardım elbette edersin.alah yardımcın olsun ama takma.öptüm

gercekten cok doldum cnm
esimede anlatamiyorum artik beni anliyor ama ne biliyim anlatmiyorum
biktim artik bi köseye cekilip gizli gizli aglamaktan ,esim gelince ayy gözüme bisey kacti aglamiyorum demekten .... nezaman annemle msnde konussam isigi acip ilk gözlerime bakiyor acaba agliyormuyum diye

herşeyi takma canım önce çockların ve kocan gelir ,para da isterlerse benim ihtiyacım var veremem de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…