Salavat-ı Tefriciyenin 2. Turu, Yeni Kişi Alınmayacaktır.

İkinci turda hangi duayı okuyalım ?

• 4444 Salavat-ı Tefriciye

OY: 11 33,3%
  • 1001 Fatiha

OY: 1 3,0%
  • 10.000 İhlas

OY: 4 12,1%
  • 9999 İnna fetahna leke fethan mübina

OY: 3 9,1%
  • 313 Ayetel Kürsi

OY: 11 33,3%
  • Diğer ( Yorum olarak belirtin )

OY: 0 0,0%
  • Duaya katılmayacağım

OY: 3 9,1%

• Ankete Katılan
    33

perican55

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2013
3.883
788
Bacılarım selam olsun hepinize. Daha önce okuduğumuz ve şükür ki tamamladığımız salavat topicimizin ikinci turuna başlıyoruz. Bir anket ekledim lütfen ikinci tura katılanlar anketi oylasın ki oy çokluğuna göre seçelim duamızı. Hepimizin dualarının kabul olması dileğiyle ..
Eski liste sıralamasından devam edeceğim haksızlık olmaması için. İkinci tura katılmak istemeyenler lütfen belirtsin ki listeden çıkarayım.
Yeni kişi eklenmeyecektir bilginize ..

KUMARAMIZ : 2ooo BESMELE

1. Hilla1980 ->

2. yedinoktabes ->

3. Kelebekcim - >

4. gupse3232 ->

5. dior34 ->

6. DoLmA ->

7. alyaeylül ->

8. berirem ->

9. privet37 ->

10. ysmn1096 ->

11. poeticcry ->

12. segazel ->

13. perican55 ->

14. umutsuzcuk ->

15. YASMİN5846 ->

16. Necla ->

Son düzenleme:
Ben karar veremedim :))

Fatiha, ihlas veya ayetel kürsi üçü arasında kararsız kaldım. Sizler karar verin ben düşünmeye devam edeyim :))

Ben karar veremedim :))

Fatiha, ihlas veya ayetel kürsi üçü arasında kararsız kaldım. Sizler karar verin ben düşünmeye devam edeyim :))

ben de karar veremedim

Sanırım hepimiz kararsız kalacağız ki ben de aynı durumdayım :KK70: Yalnız ayetel kürsi gibi ayetli okumalarda şöyle bir dezavantaj var regl döneminde okuyamayanlar olacak ..

Bir de 16.641 ya latif var onu ankete eklemeyi unuttum

Canım yeni listede ben de varım inşallah. Ben de ayetel kürsiden yana kullandım oyumu. Ama dediğin gibi regli iken okuyamayacağız. Nasıl yapalım. Ben çoğunluğa uyacağım. Öpücükler...

Canım yeni listede ben de varım inşallah. Ben de ayetel kürsiden yana kullandım oyumu. Ama dediğin gibi regli iken okuyamayacağız. Nasıl yapalım. Ben çoğunluğa uyacağım. Öpücükler...

ayetel kürsü okuyalım diorum...

Kuzukarım Ayetel kürsi, fatiha, ihlas regl iken okunmuyor evet. Bu durumda regl olan arkadaşları mecbur muaf tutup sayı düzenlemesini buna göre yaparız en mantıklı çözüm bu zannımca.

o reglıyken okunuyormu ben netten net bir bilgiye ulaşamadım aslında benımde biraz aklımda o vardı hatta perıyede yazmıstım

ben de bilemedim cnm ya,yanlış da yapmayalım da

Sadece kurandaki sureler regl iken okunmaz bunlar dışında her türlü salavat, esmaül hüsnalar vs .. okunabilir. Bildiğim kadarıyla Hz. Yunusun duası da buna dahil ..

Kuzukarım Ayetel kürsi, fatiha, ihlas regl iken okunmuyor evet. Bu durumda regl olan arkadaşları mecbur muaf tutup sayı düzenlemesini buna göre yaparız en mantıklı çözüm bu zannımca.

Sadece kurandaki sureler regl iken okunmaz bunlar dışında her türlü salavat, esmaül hüsnalar vs .. okunabilir. Bildiğim kadarıyla Hz. Yunusun duası da buna dahil ..
kuzum Enbiya suresinin 87. ayeti olduğu için okunmaz diye kendımce fıkır yurutuyorum ayet ve sure okunmuyor sonuçta.Ama bazı kaynaklarda zikir katagorisindedir okunur diyor yinede şahsım olarak okumayı düşünsem temiz olmayı tercih ederim salavat yada esma yada tesbih değil sonuçta uzun bir surenin bir ayeti muallakta kalıyor insan

kuzum Enbiya suresinin 87. ayeti olduğu için okunmaz diye kendımce fıkır yurutuyorum ayet ve sure okunmuyor sonuçta.Ama bazı kaynaklarda zikir katagorisindedir okunur diyor yinede şahsım olarak okumayı düşünsem temiz olmayı tercih ederim salavat yada esma yada tesbih değil sonuçta uzun bir surenin bir ayeti muallakta kalıyor insan

Enbiya suresinin ayeti olduğunu bilmiyordum o zaman haklısın muallakta kalıyor. Bazı kaynaklarda zikir olarak okunabileceği bazı kaynaklar da ise okunamayacağı söyleniyor yani bu konuda çok rivayet var. Biz niyetimizi bozmayalım regl olan arkadaşları muaf tutarız günleri bitene kadar ve onların paylarını da paylaşırız en mantıklısı şimdilik bu.

Bende oyumu âyetel kursiden yana kullandim cnm ihlasla beraber okunabilir aslinda.malum sayi az.onun haricinde 41 yasinde olabilir.

Dediğin gibi olabilir ama bu şekilde karışır gibi biraz. Ben şöyle düşündüm önce oy çoğunluğu hangisiyse misal Ayetel kürsi, bunu tek tek okur bitiririz. sayılar az olacağı için 1 günde bile biter. Sonra misal veriyorum yine ihlası okuruz sırayla ..

Bende once ihlas dedim ama ayetrl kursi olarak degistirdim oyumu 1 gunde biter bile sayiyi boldugumuzde

X