salat-i tefriceyyem icin yardim :( lutfen

bildiğim bir konuysa yanıtlarım...:KK66:

Tam bilmiyorum emin degilim ama sayilari toplarken yanlis toplamis olabilirim :KK43: eksik olmaz ama fazla olur ise bastan baslamam gerek mi acaba cnm ? Birde duaya baslamadan once namazimi kildim istegimi dile getirdim tefriciye okuyacagim dedim ve koyun adagimi da dedim ama 7 gun diye sinirlamadim diye hatirliyorum? Yetismedi bu 7 gune bu durumda bise yapmam gerek midir sence arkadasim :26:
Aklim karisti cok ya :KK43:

Tam bilmiyorum emin degilim ama sayilari toplarken yanlis toplamis olabilirim :KK43: eksik olmaz ama fazla olur ise bastan baslamam gerek mi acaba cnm ? Birde duaya baslamadan once namazimi kildim istegimi dile getirdim tefriciye okuyacagim dedim ve koyun adagimi da dedim ama 7 gun diye sinirlamadim diye hatirliyorum? Yetismedi bu 7 gune bu durumda bise yapmam gerek midir sence arkadasim :26:
Aklim karisti cok ya :KK43:

7 gün diye düşünme ne zaman biterse o zaman bağışlarsın...:KK66:gene de sayılarını iyice topla 4444 sayısı olması önemli çünkü...:KK66: tekrar başlaman gerekmez önemli olan niyettir....:KK66:

7 gün diye düşünme ne zaman biterse o zaman bağışlarsın...:KK66:gene de sayılarını iyice topla 4444 sayısı olması önemli çünkü...:KK66: tekrar başlaman gerekmez önemli olan niyettir....:KK66:
Cok tesekkurler cnm :KK16: eksik kalanlarida okuyayim tamamdir yani insallah :44: :KK52:

Misafir geliyo gene, oglene kadar yatan cadi kizim ssabahin korunde kalkti sinirim tavan yapti isin var dolu yaaa.... ayagimin altinda vizir vizir dolanicak oof offf

Arkadaşım biraz geç gördüm ama hala okuyorsan yardım edebilirim. 7 günde bitecek diye adamadıysan öyle bir zorunluluk yok. Ne kadar çabuk biterse o kadar iyidir derler ama bitmemişse yapacak bir şey yok. Sayı konusunda şaşırdığını düşünmen de vesvese. Boşver düşünme. O sayının bir kilidin anahtarı gibi önemli olduğunu söyleyenler var ama çoğu zaman o sayı bitmeden kabul oluyor benim dileğim. Sen duanı et, sayılara o kadar takılma.

Bir de regl olmak bunu okumaya engel değildir. Görümcen boş yere beklemiş yani.

Salavattır bu. Bir ayet değil. Ki ayetler de ezberden, ve ibadet niyetiyle değil de dua niyetiyle okunabiliyor reglken.

Arkadaşım biraz geç gördüm ama hala okuyorsan yardım edebilirim. 7 günde bitecek diye adamadıysan öyle bir zorunluluk yok. Ne kadar çabuk biterse o kadar iyidir derler ama bitmemişse yapacak bir şey yok. Sayı konusunda şaşırdığını düşünmen de vesvese. Boşver düşünme. O sayının bir kilidin anahtarı gibi önemli olduğunu söyleyenler var ama çoğu zaman o sayı bitmeden kabul oluyor benim dileğim. Sen duanı et, sayılara o kadar takılma.

Bir de regl olmak bunu okumaya engel değildir. Görümcen boş yere beklemiş yani.

Salavattır bu. Bir ayet değil. Ki ayetler de ezberden, ve ibadet niyetiyle değil de dua niyetiyle okunabiliyor reglken.
Cnm :KK16: bilgin icin cok tesekkurler

Bnm regl 10 gun durdu ve eksigim war hala okuyamamis bnde okuyamadm regl olunca ama okunuyormus senin bilgilerine gore ..
Yanliz bir dilek bir murad icin okunursa olmazmis diye biliodum bnde regl doneminde

Eger yardim ederseniz biraz daha okuyacagim ben

Gec gordum cnm yazini kusuruma bakma emi :KK17::KK17:

Cnm simdi 50 tane daha okudum.Rabbim Kabul etsin INS :KK16::KK16:
Sana nasil tesekkur etsem az biliyor musun :KK14:

Bgn cok sewinebilecegim birsey oldu Allah yardim etti bize ew almis kadar sewindim demisim kocama halbuki ew almak da tabi sewindirirde ne bilim nie ole dedim:KK9::KK9:

Allah razi olsun canim bnm cnm...:KK16::KK16:

Sana nasil tesekkur etsem az biliyor musun :KK14:

Bgn cok sewinebilecegim birsey oldu Allah yardim etti bize ew almis kadar sewindim demisim kocama halbuki ew almak da tabi sewindirirde ne bilim nie ole dedim:KK9::KK9:

Allah razi olsun canim bnm cnm...:KK16::KK16:

Cnm ben de sevindim bu mesajini okuyunca :KK16::KK16: ne güzel yazmissin.. ne mutlu bana :KK54: mutluluğun daim olsun ins cnm .Rabbim hayirlisiyla ev almayı da nasip etsin ins..hep sevineceğin seyler olsun güzel günler gor ins:KK16::16 Amin..

Kaç tane kaldı cnm:). Konuya onun icin baktım :) yazdın sandim :) ona göre okuyucaktim:KK16:

Cnm ben de sevindim bu mesajini okuyunca :KK16::KK16: ne güzel yazmissin.. ne mutlu bana :KK54: mutluluğun daim olsun ins cnm .Rabbim hayirlisiyla ev almayı da nasip etsin ins..hep sevineceğin seyler olsun güzel günler gor ins:KK16::16 Amin..

Kaç tane kaldı cnm:). Konuya onun icin baktım :) yazdın sandim :) ona göre okuyucaktim:KK16:
Cnm Rabbim kalbimizi biliyor fazlasinda gozumuz yok muhtac etmesin yeter InsAllah ew de nasip eder

Mutlulugumuz daim olsun basta sen ve sayfamdaki okuyan arkadaslarimizin ve bu forundaki arkadaslarimizin ... tekrar cok tesekkur ediyorum sana Allah razi olsun cnm bnm :KK16:

Ozel sebeblerden dolayi yani regl oldum 10 gun surdu 7 gunde bitemedi uzadi yatili misafirlerim wardi yataga zor dustum geceleri okurdum cnki ama okuyamadim

Normalde 840 kaldi bnde dewam edecegim smdi ama kim ne kadar okursa bana ikram olur bitanesi :KK16:

Smdi sabah namazima kalktim 300 tane okursam yine bu gece de yatmadan okurum insAllah cabuk bitse iyiydi de bitemedi iste ahh ahh:KK43:

Cnm Rabbim kalbimizi biliyor fazlasinda gozumuz yok muhtac etmesin yeter InsAllah ew de nasip eder

Mutlulugumuz daim olsun basta sen ve sayfamdaki okuyan arkadaslarimizin ve bu forundaki arkadaslarimizin ... tekrar cok tesekkur ediyorum sana Allah razi olsun cnm bnm :KK16:

Ozel sebeblerden dolayi yani regl oldum 10 gun surdu 7 gunde bitemedi uzadi yatili misafirlerim wardi yataga zor dustum geceleri okurdum cnki ama okuyamadim

Normalde 840 kaldi bnde dewam edecegim smdi ama kim ne kadar okursa bana ikram olur bitanesi :KK16:

Smdi sabah namazima kalktim 300 tane okursam yine bu gece de yatmadan okurum insAllah cabuk bitse iyiydi de bitemedi iste ahh ahh:KK43:

Amin cnm.Allah razı olsun .Rabbim hepimizin dualarını hayirlisiyla kabul etsin ins:KK16: Rabbim iste kulum vereyim Demis.ev de iste hersey iste dua et.Rabbim verir INS...

cnm hakkında hayırlısı olsun ins.Niyet onemli cnm.Kaç günde biterse artik .Zaten Rabbim ol derse hersey olur ins:KK54:

cnm okuyabildigim kadar okurum ins ... biter hayirlisiyla :KK16:

sen de beni dualarindan eksik etme :KK54::KK54:

212. Soru: s.a hocam ben 4444 salati tefriciye basladim ama sonra adetim geldi devam okuyabilirim eger evet'se normal abdest almam gerekmi`? yoksa sart degilimi abdest adetliyken.. bide hocam kac günde bitmesi lazim 4444 salati tefriciye? allaha emanet olun
Dua lar abdestsiz ve gusülsüzde okunabilir.Devam edebilirsiniz.Bitirebildiğiniz zamanda bitirin.

30. Soru: 4444 salavatı tefriciyye hacet duasını okuyorum. Ve üç gün içinde bitirmem lazım. Ama şu an adetliyim. Adetliyken okuyabilirmiyim ?
Okuyabilirsiniz. Çünkü salati tefriciye ayet değildir, duadir.

83. Soru: hayırlı günler salat-ıtefriciye normal günde abdestsiz okuna bilinirmi ve kaç günde okumamız lazım teşekkürler
Abdestsizde okunabilir,zamanı yoktur bir an evvel okunmalıdır.

77. Soru: BEN 4444 TANE OKUYACAĞIM SALAT-I TEFRİCİYE YE BAŞLADIM. AMA ADETİM BAŞLADI.ABDEST ALARAK MI OKUMALIYIM? Abdestsizde okuyabilirsiniz.

61. Soru: adetli iken hangi dualar okunabilir?
Adetli iken Kuran okunmaz .Tüm dualar okunabilir.

57. Soru: adetliyken ayetel kursıyı okuyabilir miyim ?
Hayır okuyamazsınız,çünkü adetliyken Kuran okunmaz.Dua ve salavatlar okunabilir.Dua ayetleri dua niyetine okunabilir.

37. Soru: 'hocam adetliyken fatiha ve ihlas suresi okunabilirmi. birde ferahlamak icin kotuluklere,belalara karsi hangi dualar okunabilir ' adetlinin ve lohusalının,K.kerimden bir ayetten azda olsa okumalarıharamdır.Çünkü peygamberimiz(sav):"Adetli kadında ,cünüpde Kurandan birşey okumasın" buyurmuşlardır.(Buhari İsti2zan 12)Bu Kuran-ı Kerimi Kuran olarak okuma halindeki hükmüdür.Dua kasdi ile kurandan okuyacağı şeyler,uzunca bir ayet kadar varsa hüküm yine aynıdır.Yani haramdır.Ama Bismillah,Elhamdülillah gibi kısa ifadeleri söylemek caizdir.Sonuç olarak Fatiha ve ihlas sureleri adetli iken okunmazlar.Peygamber efendimiz,kötülüklere ve belalara karşı Ayetel Kürsiyi ,Gueuzübirabbilfelag ve Guleuzübirabbinnas diye başlayan muavezeteyn surelerini okumuş,okumamızı tavsiye etmiştir.

http://www.selimiye-cami-gundelsheim.de/34.html

canım selati tefriciye regl iken okunabiliyormus.. görümcen okuyabilir yani... bunu linkini verdıgım sıteden buldum... ben de regl im kalan kısmına ben de yardımcı olabilirim sayı verirsen..

Son düzenleme:
212. Soru: s.a hocam ben 4444 salati tefriciye basladim ama sonra adetim geldi devam okuyabilirim..

Ayy canim Allah razi olsun bu bilgiler icin :KK16:

Bosa beklemisim desenize yaaa :KK43:(

Sen kac tane okuyabilirsen canim bnm ikrama gecer
Sabah namazinda banyo yapmistim namazdan sonra uyuyakalmisim yaa :,(

Okuyamadim bu gece dewam insAllah :) sayiyi yazmistim cnm telden giriyorum ya bakamadim ama kim nekadar okursa kar bana .. ben 400 daha okuyacagim insAllah bgn ve sabah namazimdan sonra heralde 400 kaldi diye biliorum cnm

ALLAH herbirinizden razi olsun cnm ne muradiniz warsa wersin Rabbim hayirlisiyla ... :KK16:

X