sağlık ocağında kan mı idrar tahlili mi yapılır?

turbuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
191
0
40
sağlık ocağında kan mı idrar tahlili mi yapılır?Hemen belli olur mu?Ücretsiz mi?

oturduğunuz yerin sağlık ocağını arayın ve sorun. bazısında yapılıyor bazısında sadece idrar testi yapılıyor. sosyal güvenceniz varsa ücretsiz.

sağlık ocağına gittiğinde idrardanda kandanda yapıyorlar ama sen kandan istiyorum dersen yaparlar :26:

Ben kan tahlili için gitmiştim ama maalesef yapmadıklarını idarar tahlili yaptıklarını onun da sağlıklı sonuç alınması için 10 gün geçmesi gerektiğini söylemişlerdi.

sağlık ocağında kan mı idrar tahlili mi yapılır?Hemen belli olur mu?Ücretsiz mi?

bizim burda her ikisini de yapıyorlar.. direkt doktora kanda beta hcg istiyorum dersen zaten tahlili yapıyorlr.. sabah veriyorsun kanı öğleden sonra sonucu alıyorsun...
sağlık ocaklarındaki idrar testlerinin duyarlılığı düşük adetin bir hafta falan geçmesi lazım çizginin görünmesi için..

bizim burda her ikisini de yapıyorlar.. direkt doktora kanda beta hcg istiyorum dersen zaten tahlili yapıyorlr.. sabah veriyorsun kanı öğleden sonra sonucu alıyorsun...
sağlık ocaklarındaki idrar testlerinin duyarlılığı düşük adetin bir hafta falan geçmesi lazım çizginin görünmesi için..
siz nerde oturuyorsunuz?

Bazı sağlık ocaklarında sadece idrar testi oluyor bazılarında ikisi de oluyor. Bence bulunduğun yerdekine bir sor. Sosyal güvencen varsa ücretsiz ama yoksa ücret ödeyeceksin bildiğim kadarıyla. İdrar testi yaptıracaksan eczaneden 3-5 TL ye alıp kendinde bakabilirsin. Bence yaptıracaksan kan testi için git.

ben gittim yaptırmak için kan testi yapılıyormuş. Doktor kaç gün geçti adetin diye sordu. Günüm gelmedi daha dedim :KK53: o zaman git günün bir hafta geçsin öyle gel dedi :KK14:

inşallah benim bağlı bulunduğum sağlık ocağındada yapılıyodur kan testi

X