Sağ tüp tıkanıklığı

Bende sağ tubal pasaj kısmen izlendi barona dağılım görünmedi diyor ben çektirdikten hemen sonra tedaviye başladığım için önemsememiştim açıkcası ama doktorum bununla ilgili bir açıklama yapmadı

Bende sağ tubal pasaj kısmen izlendi barona dağılım görünmedi diyor ben çektirdikten hemen sonra tedaviye başladığım için önemsememiştim açıkcası ama doktorum bununla ilgili bir açıklama yapmadı
Sorun oluştursa söylerdi herhalde doktorunuz belki farklı şeyler olabilir sonuçlarımızda farklı şeyler yazıyormuş. Bilmiyorum siz yine de araştırabilirsiniz başka doktora sorup

Anladım benimde pek bilgim yok açıkçası buradan bişeyler öğrenmeye çalıştım teşekkür ederim

Hidrosalpenks dediğimiz sıvı birikmesi varsa rahmin içine sıvı akışı olur ve embriyonun tutunmasını engeller. O yüzden tüpler açılmalı tüp bebekten önce yada sıvı akışı durdurulmalı.

Rahim filmimde sol hidrosalpenks yazıyor. Sıvı birikmesi ya da tıkalı aynı şey sanki. Bana doktor transferimden önce laparoskopi iile tüpü açacağını söyledi. Yoksa embriyo tutmaz dedi. Transfer başarısız olur dedi
Bilginiz varsa bana da yardımcı olabilir misiniz :)) geçen sene çektirmiştim USG . Birde benim sağdan da soldan da yumurtlamam oluyor doktor kontrolünde ilerlediğim zaman baktırmıştım . ama ilk oğlum soldan yumurtlama ile kalmıştım .

Eklentiler

• IMG_2169.jpeg
    IMG_2169.jpeg
    129,1 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_2168.jpeg
    IMG_2168.jpeg
    118,2 KB · Görüntüleme: 20
Bilginiz varsa bana da yardımcı olabilir misiniz :)) geçen sene çektirmiştim USG . Birde benim sağdan da soldan da yumurtlamam oluyor doktor kontrolünde ilerlediğim zaman baktırmıştım . ama ilk oğlum soldan yumurtlama ile kalmıştım .
İnanın anlayamadım doktorunuza gösterebilirsiniz ☺️

İnanın anlayamadım doktorunuza gösterebilirsiniz ☺️
Bunu isteyen doktorum farklıydı aslında erkekdi. Getirdim gösterdim bana hemen sen hamile kalamazsın tüp bebek dedi 😣 aynı hastaneden şuan kadın doktora gidiyorum bana asla olmaz demedi sağdan yumurtlamaya döllenmeye bakıcaz dedi ilaçlı tedavi başlattı

Bunu isteyen doktorum farklıydı aslında erkekdi. Getirdim gösterdim bana hemen sen hamile kalamazsın tüp bebek dedi 😣 aynı hastaneden şuan kadın doktora gidiyorum bana asla olmaz demedi sağdan yumurtlamaya döllenmeye bakıcaz dedi ilaçlı tedavi başlattı
Doktor öyle dediyse yani sağa bakıcaz dediyse. Sol siiznde tıkalı o halde. İlk doktor o yüzden kalamazsınız demiş.

Sol yumurtalığında hiç yumurta oluşmuyor ise doğal yolla gebe kalamazsın.

Benim sol tüpüm kapalı, sağ tüp sorunsuz.
Fakat 2 yumurtalığımda da yumurta oluşuyordu.
Sol tarafımda oluşan yumurtalar boşa gidiyor doğal olarak.
Sağ yumurtalık ve tek tüple iki çocuğuma gebe kaldım.

Neden sol yumurtalığında yumurta gelişmiyor doktorun sebebini açıkladı mı?

Sol yumurtalığında hiç yumurta oluşmuyor ise doğal yolla gebe kalamazsın.

Benim sol tüpüm kapalı, sağ tüp sorunsuz.
Fakat 2 yumurtalığımda da yumurta oluşuyordu.
Sol tarafımda oluşan yumurtalar boşa gidiyor doğal olarak.
Sağ yumurtalık ve tek tüple iki çocuğuma gebe kaldım.

Neden sol yumurtalığında yumurta gelişmiyor doktorun sebebini açıkladı mı?
Benim solda yumurta oluşuyor keza sağda da aynı şekilde . Sol tıkalı sağ açık sağdan nasıl tutturacaz taksik var mı🤣

Doktor öyle dediyse yani sağa bakıcaz dediyse. Sol siiznde tıkalı o halde. İlk doktor o yüzden kalamazsınız demiş.
Yok o biraz paragözdü sözde tavsiye üzerine gitmiştim ama hiççç içime sinmemişti .evet tıkalı ama Bana yinede ilaç tedavisi uygulayalım deseydi çözüm arayışına girseydi daha iyi olurdu dimi Ama direk tüp bebek deyince vala insan kala kalıyor . Kaç gün onun durgunluğunu atamadım içimden

Benim solda yumurta oluşuyor keza sağda da aynı şekilde . Sol tıkalı sağ açık sağdan nasıl tutturacaz taksik var mı🤣
Yumurtalama gününü biliyor isen değerlendir.
Atıyorum bu ay yumurtlama günü birlikte ol.
Diger ay yumurtlama gününden bi gün önce.
Diger ay yumurtlama gününden bi gün sonra.

Ben oğluma yumurtlama günü, kızıma yumurtlama günümden bi gün önce gebe kaldım.

Zaten yumurtlama günü ve bigün öncesi bigün sonrası gebelik oluşuyor.

Hikayeni bilmiyorum ama hormonel sorunun yok değerlerin iyi ve yaşın ileri degilse asla hemen tüp bebek deneme, hemen tüp bebek diyen doktordan da kaç.

Yumurtalama gününü biliyor isen değerlendir.
Atıyorum bu ay yumurtlama günü birlikte ol.
Diger ay yumurtlama gününden bi gün önce.
Diger ay yumurtlama gününden bi gün sonra.

Ben oğluma yumurtlama günü, kızıma yumurtlama günümden bi gün önce gebe kaldım.

Zaten yumurtlama günü ve bigün öncesi bigün sonrası gebelik oluşuyor.

Hikayeni bilmiyorum ama hormonel sorunun yok değerlerin iyi ve yaşın ileri degilse asla hemen tüp bebek deneme, hemen tüp bebek diyen doktordan da kaç.
Hormonel sorunum olarak sadece pcosum oda bütün düzeni bozuyor zaten . Ovülasyon denedim 1-2 ay olmadı , yumurtlama günümü de az çok biliyorum . Mesela bugun reglimin gecikmesinin 13. Günü . 10 .günü doktora gittim gecikmeden dolayı kan verdim negatif çıktı. Doktor baktı solda yumurta büyümüş dedi yani regli olmadan yumurtam büyümüş 1 tane . 3 gün önce 16 mm di doktor dedi biraz bekleyelim istersen çatlatma iğnesi yapalım bende dedim hocam regli olmak istiyorum çünkü inanılmaz şişim. Şimdi 3 gündür tarlusal kullanıyorum yanında da glifor . Bugün şeffaf uzayan ve yapışkan akıntım var insternetten baktım çatlama akıntısı yazıyor . Eşimde biraz rahatsız bugün olmaz sa yarın deniycem

Hormonel sorunum olarak sadece pcosum oda bütün düzeni bozuyor zaten . Ovülasyon denedim 1-2 ay olmadı , yumurtlama günümü de az çok biliyorum . Mesela bugun reglimin gecikmesinin 13. Günü . 10 .günü doktora gittim gecikmeden dolayı kan verdim negatif çıktı. Doktor baktı solda yumurta büyümüş dedi yani regli olmadan yumurtam büyümüş 1 tane . 3 gün önce 16 mm di doktor dedi biraz bekleyelim istersen çatlatma iğnesi yapalım bende dedim hocam regli olmak istiyorum çünkü inanılmaz şişim. Şimdi 3 gündür tarlusal kullanıyorum yanında da glifor . Bugün şeffaf uzayan ve yapışkan akıntım var insternetten baktım çatlama akıntısı yazıyor . Eşimde biraz rahatsız bugün olmaz sa yarın deniycem
Ben pcos u iyi bilmiyorum onun uzmanı başla arkadaşlar var burda.
Ama tek tüple rahatlıkla gebe kalırsın.

Ben pcos u iyi bilmiyorum onun uzmanı başla arkadaşlar var burda.
Ama tek tüple rahatlıkla gebe kalırsın.
İnşAllah. Şimdi takviye olarak Glifor ve inofolic yazdı doktorum. Regl olursam inofolic e başlıycam . glifor zaten 3 ay kullan dedi yumurta gelişimi için . Bakalım inşAlalh hayırlısı olur :))

İnşAllah. Şimdi takviye olarak Glifor ve inofolic yazdı doktorum. Regl olursam inofolic e başlıycam . glifor zaten 3 ay kullan dedi yumurta gelişimi için . Bakalım inşAlalh hayırlısı olur :))
Pcos farklı takviyeler de farklı oluyor.
Ama pcos da sağlıklı yumurtalar var ki önemli plan speedi gonzales bir sperm efendi o guzel adriana lima yumurtayı döllesin olur olur merak etme.

X