Sağ tüp tıkanıklığı

Melike12326

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2023
39
35
31
Herkese merhaba 31 yaşındayım 1 yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum 2 kez negatif sonuçlandı ara vermek istedim bir süre doğal yolla olur belki diye ama kafamı kurcalayan birşey var ben hep sağ tarafta yumurtlama hissediyorum yumurta toplamalarımda da hep sağ taraftan toplandı yani sol tarafta yumurtam oluşmuyor hsg de sağ tüpün tıkalı olduğunu söylemişti doktorum tabi 1 sene önce çektirdiğim de bu durumda doğal yolla hamilelik şansı yok mudur bu konuda bilgi sabibi olan yara aynı şeyleri yaşayan birileri varmı aramızda cevaplarsanız çok sevinirim

Benim de tek sol tüpün tıkalı. Doktor transfer öncesi açmamız lazım dedi. Yoksa transfer başarısız olur dedi. Acaba sizin de başarısız olma sebebi bu olabilir mi

Evet ama sol tüpüm açık iki kez bu şekilde transfer oldum negatif sonuçlandı

Başka bir sorun olabilir mi? Tüpünüz sadece tıkalı mı yoksa sıvı birikmesi gibi bir durum var mı? Benimde sol tüpüm tıkalı, doktorum açmaya gerek yok dedi ilk transferde hamile kaldım

Evet o tarz durumlarda açılması gerekiyormuş ama sadece tıkanıksa açılmaya gerek yokmuş öyle söylemişti doktorum da
Yani benim sorunum şu ki hep sağ tarafta yumurtlamam oluyor ve sağ tüp tıkalı sol da yumurtlamam olmuyor sol tüp açık bu durumda sağ tüpten geçiş olmadığı için doğal yolla hamile kalma şansımın olup olmadığı evet doktora danışmam gerekir ama dediğim gibi tedaviye ara verdim

Herkese merhaba 31 yaşındayım 1 yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum 2 kez negatif sonuçlandı ara vermek istedim bir süre doğal yolla olur belki diye ama kafamı kurcalayan birşey var ben hep sağ tarafta yumurtlama hissediyorum yumurta toplamalarımda da hep sağ taraftan toplandı yani sol tarafta yumurtam oluşmuyor hsg de sağ tüpün tıkalı olduğunu söylemişti doktorum tabi 1 sene önce çektirdiğim de bu durumda doğal yolla hamilelik şansı yok mudur bu konuda bilgi sabibi olan yara aynı şeyleri yaşayan birileri varmı aramızda cevaplarsanız çok sevinirim
Bende geçen sene hsg çekindim sol tüpten geçiş olmamış kapalı yani ama tek tüple de hamile kalınırmis doktorum öyle demişti ve 2. Transferimiz de tutmuştu Ama düşük ile sonuclandi şuan histereskopi olmak istiyorum tüpün açılması için

Yani benim sorunum şu ki hep sağ tarafta yumurtlamam oluyor ve sağ tüp tıkalı sol da yumurtlamam olmuyor sol tüp açık bu durumda sağ tüpten geçiş olmadığı için doğal yolla hamile kalma şansımın olup olmadığı evet doktora danışmam gerekir ama dediğim gibi tedaviye ara verdim

Soldan yumurtlamadığınızda normal yolla gebe şansınız yok diye biliyorum bu durumda

Sag tup tikali ise malesef ki dediginiz gibi gecis olmadigi icin gebelik olusmasi cok mucize bir durumdur bende ayni durumu yasiyorum cunku sag tupten hamile kalamayiz.

Soldan yumurtlama olursa dogal gebelik sansimiz var ben gonalf kullaniyorum bu ay 1 sag da 1 sol da yumurta olustu gecen ay femaraylada ayni olustu ama sag tarafim daha baskin o daha cabuk buyuyor ve soldaki yumurtadan 2 mm buyuk kaliyor

Tup bebegin amaci zaten tuplerde sorun oldugu icin yumurta ve spermin tupte bulusma olayini ortadan kaldirip dis ortamda birlesmis embriyoyu direkt rahme yerlestirmek genellikle tup tikanikligi gibi durumlarda tuo bebek tercih edilir ama sizin neden tutmadi acaba doktorunuz birsey dedimj

Benim de tek sol tüpün tıkalı. Doktor transfer öncesi açmamız lazım dedi. Yoksa transfer başarısız olur dedi. Acaba sizin de başarısız olma sebebi bu olabilir mi
Sıvı birikmesi ile tıkanıklık farklı şeymi acaba
Benimde sol tüpüm kapalı ama sıvıdan bahsetmediler
Doktorum transfer yapılabilir dedi

Emin misiniz çünkü benimde sol tüpüm kapalı ve transfer yapılabilir dedi doktorum
Sıvı birikmesi ile tıkanıklık farklı bişeymiş sanırım
Sizde sadece tıkanıklık mı var sıvıda varmı
Rahim filmimde sol hidrosalpenks yazıyor. Sıvı birikmesi ya da tıkalı aynı şey sanki. Bana doktor transferimden önce laparoskopi iile tüpü açacağını söyledi. Yoksa embriyo tutmaz dedi. Transfer başarısız olur dedi

Bende geçen sene hsg çekindim sol tüpten geçiş olmamış kapalı yani ama tek tüple de hamile kalınırmis doktorum öyle demişti ve 2. Transferimiz de tutmuştu Ama düşük ile sonuclandi şuan histereskopi olmak istiyorum tüpün açılması için
Tek tüple hamile kalınabilir tabi ki ama benim sorunum sol tüpüm açık ve o tarafta yumurtlama olmuyor

Rahim filmimde sol hidrosalpenks yazıyor. Sıvı birikmesi ya da tıkalı aynı şey sanki. Bana doktor transferimden önce laparoskopi iile tüpü açacağını söyledi. Yoksa embriyo tutmaz dedi. Transfer başarısız olur dedi
Allah Allah bende tıkanıklıkla sıvı birikmesi farklı diye biliyorum tıkalı tüpe zaten tüp bebek yapmıyolar mı çok kafam karıştı Şuan

Bende sağ tubal pasaj kısmen izlendi barona dağılım görünmedi diyor ben çektirdikten hemen sonra tedaviye başladığım için önemsememiştim açıkcası ama doktorum bununla ilgili bir açıklama yapmadı

X