Sadece anlatıp rahatlamak istiyorum

TNTM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
25
0
slm arkadaşlar geçmiş bayramınız kutlu olsun.benim bayramım bir önceki bayram gibi müthiş bir gerginlikle geçti.bayramın ilk günü eşim beni ve kızlarımızı sabah 11 gibi teyzeme bıraktı bayramlaşmak için o bayramda çalışacağını söyledi bende inandım yada inanmak istedim.saat 2 gibi ordan kızlarımla çıktım kızlar babalarının iş yerine gitmek istediler bende aradım eşimi oraya geliyoruz diye o bana ben dışardayım patronumla saat 5 te işte olucam dedi tabi ben yemedim ama yine yemiş gibi davrandım.ki haklı olduğum dün akşam ortaya çıktı .gerçekten işe gitmiş ama iş yerinde kimse olmayınca halasınıyla bayramlaşmaya gitmiş ama bana yalan söylemiş.bir insan eşine ve çocuklarına niye yalan söyler.bu sadece bayramın 1. günü söylediği yalan ve geçen 9 gün boyunca buna benzer bir yığın yalan.ve ben de yalanlarını yüzüne vurunca sanki yalanları söyleyen benmişim gibi bana bağırıp çağırıp biryığın hakaret etti.o kadar doluyum ki neyi nasıl anlatacağımı bilmiyorum zaten sorunlu bir evliliği toparlamaya çalışıyorum tabi ben çalıştıkça oda batırmaya çalışıyor offff offff çok bunaldım çok.eğer 2 tane kızım olmasa ölüm paklık diyeceğim ama işte o iki tane melek benim elimi kolumu bağlıyor.sadece yazmak istedim belki rahatlarım diye ama buda beni rahatlatmadı şu yalan dünyaya birileri dert çekmeye birileride sefa sürmeye gelmiş inşallah öbür tarafta bu çekilen sıkıntıların ödülünü alırız sabır be arkadaşlar sabır yine yutayım yine sabır edeyim bakalım nereye kadar.birde tabi değermi diye düşünüyorum evt değer 2 tane meleğim için değer.çünkü onlar dünyaya gelirken onlardan izin almadım ki.o yüzden sabır ya allah sabır.

bölüm bölüm değil de bir bütün olarak değerlendirmek lazım böylesine sancılı bir evliliği....
şimdi sakıncası yoksa şunlara cevap verir misiniz

1. eşiniz nicin yalan söyleme geregi duydu? süreklilik arz eden bir durum mu yoksa halası ile aranızda bir husumet var da sizden gizli gitti ziyarete

2. daha once yediginiz bir 2. kadın darbesi var gibi geldi yanılıyor muyum?
guvensizliğinizi buna yordum ben...

3. ne yaşarsanız yaşayın, Yaratıcının size emanet ettigi canı ondan önce almaya kalkmayın...
çok büyük bir gunah bu...
cehennemin kapısını sonuna dek acar ve yüzünüze kapanır ilelebet cennet kapısı....

Arkadaşım bence eşinin sana yalan söylediğini anladığın zamanlarda direk ciddi olarak konuş. Bildiklerini bilmemezlikten gelme ve sakın yeri geldiğinde yüzüne vurarak konuyu geçiştirme. Bu olanlar ciddi mesele ciddiyetle konuşman gerekir. Ayrıca böyle bi ortamda nasıl çocuklarını rahat büyütebileceğini sanıyorsunki? Bu ortamda çocuklarına huzur sağlaman imkansız. Eşinle ciddi olarak konuş ve niyetini öğren.

neden yalan söyleme gereği duydu bende anlayamadım :uhm:

tam olarak anlayamadım maalesef
halasına gitmek için mi yalan söyledi
siz öyle anlatında bende 2. bi kadın zannettim

evet iki tane kizin icin deger ama sunu unutuyorsun...
sen mutlu olmadigin sürece cocuklarini nasil mutlu edeceksin...
yalan söyleyen bir baba ve bu yüzden cikan tartismalar cocuklarini cok etkiler...
inan bana ilerde sana mutsuz bir evliligi cektigin icin kimse madalya vermiyecek...
hatta kizlarin bile dikilip karsina cekmeseydin anne diyecekler....
tabi ben cekerim benim mutlulugumun hic bir önemi yok diyorsan diyecek birsey yok....

Halasına gittiğini senden neden sakladı onu anlamıyorum ben...halasıyla aranızda bi husumet mi var...
yoksa sizin aranızda daha önce güvensizliğe neden olacak birşeyler mi yaşandı...yani bu yazdıkların sanki daha önce çok sorunlar yaşamışsın gibi geldii:kahve:

konuyu açıp gitmiş galiba abla...
ALLAHım yardımcınız olsun birşey diyemiyorum inşallah düzelir...

Yok arkadaşlar halası ile bir husumetim yok ama onun 2 tane torunu var birinin eşi hapiste kızıyla beraber eşimin halasında kalıyor biride malesef kadınlara ilgi duyuyor yani son derece sorumsun laylaylom bir hayat yaşayan kişiler o yüzden onlarla hergörüştüğünde o laylaylom hayat onu cezbediyor.bana ve çocuklara karşı anında değişiyor o yüzden de onlarla görüşmesini istemediğimi direk olarak söylemesemde hareketlerimle belli ettim birçok sefer.oda yalana başvuruyor o sadece 1 gündü
bayramın 2. Günü de işteyim dedi yine sabah 4 e kadar onlarla laklaktaymış dün akşam ben baskı yapınca daha doğrusu patronunla kontum diyince söylemek zorunda kaldı

canım ona bir ders vermelisin böyle sen ses etmedikce seni üzmeye devam eder hem karı koca arasında dürüstlük ilk basta gelen seydir . ne muhabbeti ediyorlar ki hem bayram boyu görüsüp anlayamadım canım ama her ne gelirse gelsin basına sineye cekemezsin hayat tercihlerin bütünü. allahıma dua et inan canım . pekala yaptıgının cezasını cekmeli canım cocuklarına edaha mı ıyı örnek ounur sanıyorsun yalanla dolanla bence kesinlikle bırakmalı esin yalanı. allah bize can verdi emanet bu beden ona bakmak görevimiz ayrıca

allah allahhhhhhhhhhhhhhhh bu ne yaaa.çoluk çocuk sahibi olmuş şu davranışlara bak mutlaka dersini verin.ölmekten falanda bahsetmeyin.hepimiz farklı şekillerde sınanıyoruz bu hayatta

benim tavsiyemde bırak peşini ne hali varsa görsün.sorma merak etme nasıl olsa yalan söyleyecek.iki bebeğinle biraz huzurlu yaşamak istiyorsan gerçekten umursamamayı öğrenmelisin.çünkü sonrasında bu dikkat çekiyor ve biraz biraz toparlanmalar olabiliyor.kendi ruhunda dinlenmiş olur bu arada.yazık değilmi sana ömrünü bu bitmek tükenmek bilmeyen sıkıntılarla geçiriyorsun.:teselli:

anlattın ama sadece içini dökmüş oldun bence hala rahatlayamadın
böyle bişede nasıl rahatlanır ki zaten Allah yardımcın olsun ne deyim zorrr durum

yalan.. yalan..
hayatta en nefret ettiğim en korktuğum şey..
yalanın sonu yok asla yok..
bir yalanını kapatmak için bir başka yalan söyler insan..
çok üzüldüm gerçekten çok..
Allah yardımcın olsun

halasına gıttıgı yalanını neden soyledıkı..nasılsa duyulacak...
baska yalanları varda gızlıyorsa...takıp edın derım...
evet 2 cocugunuz var ama anlattıklarınız cok acıklayıcı olmayıncada nedesemde bılmıyorum...
allah yar ve yardımcınız olsun...

Hayatınına son vermeyi düşünmek bu kadar kolaymı arkadaşım!!!Çokmu yıpratıyor seni eşin, boşanırsın en fazla ... Ölümü düşünmek ne kadar da kolay geliyor bazılarına......

hayata son vermek kolay değilde hayattan bıktırıyorlar arkadaşım insanı bu adamlar.zaten bende herşeyi zamana bırakmaya karar verdim.oda biraz kendini dinlesin hatasını görsün.sonunda da en kötüsü veya en iyisi neyse o olsun diyeceğim çünkü inanın artık sinir diye birşey kalmadı çok yıprandım ne işimle nede çocuklarımla ilgilenemez hale geldim.yaptığınız yorumlara bçok teşekkür ederim iyi ki varsınız

Cok zor bir durum bu, yalan var, güvensizlik var...:1no2:

Esinin akli cok baska yerlerde sanki, ne yasamak ne yapmak istiyor anlamadim...benneyaptımki

En iyisi bir müddet kendi hayatini yasmaya bak, ayni evde ama onsuz:nazar:

Ne kadar katlanabilirsin bilemem arkadasim!:teselli:

Allah sabir versin:Saruboceq:

slm arkadaşlar geçmiş bayramınız kutlu olsun.benim bayramım bir önceki bayram gibi müthiş bir gerginlikle geçti.bayramın ilk günü eşim beni ve kızlarımızı sabah 11 gibi teyzeme bıraktı bayramlaşmak için o bayramda çalışacağını söyledi bende inandım yada inanmak istedim.saat 2 gibi ordan kızlarımla çıktım kızlar babalarının iş yerine gitmek istediler bende aradım eşimi oraya geliyoruz diye o bana ben dışardayım patronumla saat 5 te işte olucam dedi tabi ben yemedim ama yine yemiş gibi davrandım.ki haklı olduğum dün akşam ortaya çıktı .gerçekten işe gitmiş ama iş yerinde kimse olmayınca halasınıyla bayramlaşmaya gitmiş ama bana yalan söylemiş.bir insan eşine ve çocuklarına niye yalan söyler.bu sadece bayramın 1. günü söylediği yalan ve geçen 9 gün boyunca buna benzer bir yığın yalan.ve ben de yalanlarını yüzüne vurunca sanki yalanları söyleyen benmişim gibi bana bağırıp çağırıp biryığın hakaret etti.o kadar doluyum ki neyi nasıl anlatacağımı bilmiyorum zaten sorunlu bir evliliği toparlamaya çalışıyorum tabi ben çalıştıkça oda batırmaya çalışıyor offff offff çok bunaldım çok.eğer 2 tane kızım olmasa ölüm paklık diyeceğim ama işte o iki tane melek benim elimi kolumu bağlıyor.sadece yazmak istedim belki rahatlarım diye ama buda beni rahatlatmadı şu yalan dünyaya birileri dert çekmeye birileride sefa sürmeye gelmiş inşallah öbür tarafta bu çekilen sıkıntıların ödülünü alırız sabır be arkadaşlar sabır yine yutayım yine sabır edeyim bakalım nereye kadar.birde tabi değermi diye düşünüyorum evt değer 2 tane meleğim için değer.çünkü onlar dünyaya gelirken onlardan izin almadım ki.o yüzden sabır ya allah sabır.
yapmayalım lütfen bunu
sanki bütn dünya onlarmış gibi
değil bütün dünya, bir metrekaresi bile değilleer şu erkekler.Ne demek ölüm falan onlar için yaşamıyoruz ki
Alahım o güzel meleklerinizle beraber uzun ömürler versin.Haklısın tek taraflı birşeyleri düzeltmeye çalışmak ama bir arpa boyu yol alamadığını görmek insanı çok acıtıyor.bu duyguyu bende bu aralar ii biliyorum.cümlellerim çok düşük oldu galiba inan içimden geldiğigibi sorgulamadan durdurmadan yazmak istedim
Herşeyin daha iyi olacağına inanmak ve bunu dilemek zorundayız
Düşücez belki yaralanıcaz ama hep kalkıcaz dimdik önümüze bakıcaz.aksi olmamlı çünkü biz anneyiz çünkü biz kadınız ve bize buyakışır.HERŞEY DÜZELECEK:)

X