Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇLARIMI ARTIK BOYAMAK İSTEMİYORUM

heraamona

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Mart 2017
20
8
26
merhabalar ben saçlarıma 3 kere boya işlemi uyguladım. 1 kere de açma işlemi. saçlarımı açtırdım renk aşırı açık olduğu için istemedim ve saçlarımı kendi rengine küllü kumrala boyattım. fakat 1-2 hafta sonra renk aktı ve turuncu yansımalar oluştu. bu turunculuğu istemediğim için bir kaç ay sonra tekrar evde kendim boyadım küllü kumrala yine aktı ve yine turuncumsu yansımalar oluştu. sonra artık kuaför yapsın bu işi diyerek kuaföre gittim ve sonuç yine aynı. saçlarımı artık boyatmak istemiyorum, boyadığımla kalsın istiyorum ne yapmalıyım? bir kaç arkadaşım inoa önerdi fakat kalıcılığı konusunda pek emin değilim. bazıları da boyarken igora 0.22 ile karıştır, aksa bile turunculuk olmaz dedi. fikirleriniz gerek ne yapmalıyım? bana ya kalıcı bir boya gerek ya da saçlarımı eski rengine döndürebilen bir mucize.

merhabalar ben saçlarıma 3 kere boya işlemi uyguladım. 1 kere de açma işlemi. saçlarımı açtırdım renk aşırı açık olduğu için istemedim ve saçlarımı kendi rengine küllü kumrala boyattım. fakat 1-2 hafta sonra renk aktı ve turuncu yansımalar oluştu. bu turunculuğu istemediğim için bir kaç ay sonra tekrar evde kendim boyadım küllü kumrala yine aktı ve yine turuncumsu yansımalar oluştu. sonra artık kuaför yapsın bu işi diyerek kuaföre gittim ve sonuç yine aynı. saçlarımı artık boyatmak istemiyorum, boyadığımla kalsın istiyorum ne yapmalıyım? bir kaç arkadaşım inoa önerdi fakat kalıcılığı konusunda pek emin değilim. bazıları da boyarken igora 0.22 ile karıştır, aksa bile turunculuk olmaz dedi. fikirleriniz gerek ne yapmalıyım? bana ya kalıcı bir boya gerek ya da saçlarımı eski rengine döndürebilen bir mucize.
Merhaba küllü renkler malesef bir süre sonra akmaya başlıyor saçınız platin kadar açık mıydı çünkü bende açtırdım ve küllü sarı ile boyayacaktım ama korktum şimdi

Merhaba küllü renkler malesef bir süre sonra akmaya başlıyor saçınız platin kadar açık mıydı çünkü bende açtırdım ve küllü sarı ile boyayacaktım ama korktum şimdi
şuan sacınız acıksa küllüye boyamayın yeşillenme olur sacta

Kestaneye falan boyamanız bence en mantıklısı :/ ben de öyle yaptım kızıldan dönmeye çalışırken şuan kendi saç rengimle hemen hemen aynı 8-9 aydır boya sürmüyorum

kestane ya da koyu kestane tavsiye ederim. yansımaları kızıl ya da altın değil akaju oluyor. ben loreal excellance kullanıyorum çok kalıcı. koyusu siyaha yakın oluyor yalnız. normalini bilmiyorum

canım saçların izin çok üzüldüm ama sana evde yapabileceğin ve sürekli kuaför kuaför dolaşmaman için birkaç öneride bulunacağım.. anladığım kadarıyla küllü kahve gibi biraz koyu ama aktığında turunculuk olmayan bir saç istiyorsun..4,1 veya 5,1 bi boya ile boyamanı tavsiye ederim ve arkasından kullandığın boyanın aynısı ile cila yapmalısın..cila nasıl yapılır saçını boyayıp süresi dolup yıkayacağın zaman 5,1 veya 4,1 küllü boyanın 1/4 ü 1/4 %3 ve % 6 volum oriyal, aynı oranda saç kremi, aynı oranda zeytin yağı 1 çay bardağı kadar da su kullanarak iyice karıştır. saçındaki boyayı yıkayıp boyayı akıtınca eldiven ile saçlarını öne eğip diplerden uçlara doğru krem sürer gibi banyonun izinde bu karışımı uygula, iyice yedir özellikle turunculuğun yoğun olduğu yerlere ve 10 dk bekle sonra yıka şampuanla ve mümkünse mor şampuan uygula...bu uygulamayı (sadece cila kısmını) 1-1,5 ayda bir yaparak devam et turunculuk olmayacaktır. daha sonra yine boya zamanı geldiğinde 6 ay falan yeniden baştan sona aynı işlemi yapabilirsin....

X