Saçkıran (Alopesi areata)

Merhaba arkadaslar. Askimin da saci dokuldu bardak deligi buyuklugunde kulak olgesinde. Sakalina da sicradi okudugum kadariyla sirke ruhu sarimsak fayda ettimi??? Aamanyada yasiyoruzz dr a gitti cortizon kremi suruyo su an. Cansiz saclar cikti ince ince beyaz sari gibi... Ama gittikce aciliyo buyuyo. Alti ay oldu. Haftaya yine gidicek dr. Bu sefer cortizon ignesi yapicak. Umarim fayda eder. Sozlenicez yakinda. Nisan dugun.... Kamerada kotu duracak ona uzuluyorum. Allahim sen yrdim et ona :KK43:(( cok stresli donem gecirdi ondan mi kaynaklaniyo acaba.
Teyzeme solidem de aktaran alsin yollasin buraya. Burda yokk :KK43:((
Gercekten fayda ediyomu sirke ruhu

merhaba kızlar öncelikle Allah bu hastalıkla uğraşan herkesin yardımcısı olsun diyorum.Gerçekten çok zor bi hastalık. İnsanı psikolojik açıdan çok etkiliyor. Eşimin yaklaşık 1 yıl önce uzun saçları vardı Bir gün bana saçının arka tatarından bi yeri gösterip şuraya bi baksana dedikten sora bu hastalıkla serüvenimz baladı..
2 aya kadar eşimin hemen hemen tüm saçları döküldü. Kolundaki bacağındaki kıllar ve
sol kipriğinin tamamı döküldü. O dönemleri ne kadar zor atlatmıştı. Gitmediğimiz doktor kullanmadığımız ilaç kalmadı. Dış ülkeden dahi sıvı ilaç getirttik ama nafile. 4-5 ay öncesi kütahyadaki bir kişiyi önerdiler ismi Mehmet KIRÇIMAN diye (face yazarsanız çıkıyor) ona gittik . Adamcağızın herhangi bir para talebi olmuyor bi ilaç yapmış onu veriyo. Evet bu ilacın eşimde biraz etkisi oldu . Saçları kısım kısm geldi Ancak çok ağır geliyor. 5 ayda 3- 5 yeri para kadar doldu. Belki işnize yarar die yazdım . K İ BAKIN....

Merhaba,

yazıları okudukca yalnız olmadığımı öğrendim ben bu hastalığı 6 yaşından bu yana çekiyorum ve yapmadığım kullanmadığım hiç bir şey kalmadı 2008 yılına kadar döküldü ilaç kullandım çıktı 1-2 yıl sıkıntı yok sonra gene dökülüyor taki doğum yapıp üzüntülü bir haber alana kadar 2010 yılından bu yana kadar gene aynı ilaçlar tedaviler ama yok ilacı kullanıyorum çıkıyorum bıraktığım an dökülüyor. artık 6 ay önce bi doktor buldum gazi üniversitesinde cildiye ana bilim dalı başkanı provesör m.ali gürler doktor beni görünce çok üzüldü çok azdı saçlarım kan testleri filmler idrar testleri boğaz kültürleri herşeyi yaptık ve bana dedik senin bu hastalığını içten tedavi etmemiz gerekiyor vücudundaki tahribatları önlememiz lazım bu arada haşimetoda çıktı bende rahatsılığım çok şiddetli olduğu için haşimeto oluşmuş. ve kortizon hayatıma girdi 50 mg başladım çok ama çok zorladım hayatım da hiç tuz yoktu aryık bol su içiyordum ama hergün şişiyordum 3 ay kulladım ve dokturum tamam çıktı saçların bırakıcağız dedi bıraktık bana 2 ilaç verdi saç güzlendirici ve multi vitamin ama gene başladı 1 ay sonra. sonra gene kan tesleri ve şimdi 4 gündür yeni bir ilaç kullanamaya başladım sandimum diye bi ilaç 300 mg alıyorum ve çok ağır bir ilaç şuan gene dökülmüyor. bu ilaç bağışıklık sistemimi baskı altına alıp saçlarımı yabancı olarak görmüyor.ama artık çok yoruldum sıkıldım
sadece size şunu söyliyim bu hastalık ömür boyu kalıcı bir hasatalık geçiyo ama tekrardan ve r 24 yıldır doktorlardan dinlediğim ve devamlı araştırmalarımın sonucunda şunu özellikle söylemek istiyorum hastalık strese bağlı ama bağışıklık sistemiyle alakalı yani bağışıklık sistemniz saçları yabancı madde olarak görüp beyine komut veriyo git oraya dök diye yananladığım dıştan herhangi bir şey geçmiyo çok hafif geçiriyorsanız ozaman etkili oluyor .
Allah herkese şifasını verin

$image.jpg
Ne olur yardımmmm!!!! Bu başıma gelen saçkıran mıdır ? Bilen varsa yazsın allahaşkına :KK43:((((

selam arkadaşlar,

yaklaşık 6 ay önce lira büyüklüğünde iki açık farkettim. Hemen doktora gittim ancak verdiği ilaç işe yaramadı. Sarımsak sürdüm ancak sonuç alamadım. Açıklar bir ay içinde inanılmaz büyüdü ve çıktıkları yerler bildiğiniz tamamen kel kaldı. Dört farklı doktora gittim ve anladım ki bu işin tıpta tedavisi yok.

Daha sonra aktardan sirke ruhu aldım. Önce bölgeyi kazıyıp tahriş ettim ve arkasından sirke ruhunu üç gün boyunca saçımı yıkamadan bölgelere sürdüm. Hayatımda bukadar acı çektiğimi hatırlamıyorum. Ve bir ay içinde saçlarım çıkmaya başladı. Kökleri görünüyor ancak uzamıyordu. Eczaneden minoksil aldım. Köklerin hemen büyümesini sağladı. Şuan neredeyse kapanmış durumda ve tekrar dökülme olmadı.

Umarım sizlerde en kısa zamanda iyileşirsiniz. Hepinize geçmiş olsun..

lütfen kulaktan dolma bilgilerle kendi kafanıza göre bir çözüm üretmeye çalışıp daha da beter etmeyin, ıkı losyon verip başından savan doktorlardan da uzak durun.

nisan ayında banyodan sonra saçımı kuruturken kulak arkasında bir lira şeklinde bi açıklık fark ettim.o an şok oldum. çok ağladım. kimi sarımsak sür dedi.sürdüm ancak 15 gün geçmesine rağmen saç çıkmadı. sonra doktor arayışına başladım. Prof Ali Tahsin Güneşin dermatolojı konusunda iyi olduğunu duydum. saç kıranın tek başına stresten kaynaklanmayacağını , bunun altında mutlaka başka bir rahatsızlığın yattığını ve bunun sonucunda saçkıran oluştugunu belirrti. hatta kanda iltihap aramak gerektiğini belirtti. bir sürü tahliller onlar bunlar yapıldı. tahlil sonuçlarında kanımda crp seviyesi olması gerekenden yüksek çıktı. bilmeyenler için; yüksek CRP seviyelerinin vücutta akut iltihabi bir reaksiyon veya bir enfeksiyon olduğuna işaret eder. beni kulak burun boğaza yönlendirdi kendisi. genelde kafa bölgesindeki iltihabın neden olabileceğini belirtti. KBB'da yapılan tahliller ve çekilen filmler neticesinde sinüslerde iltihap teşhis edildi ve beraberinde deviasyon da sinüzüti daha da beter etmiş.. sinüs ve burun ameliyatı oldum. losyonlarımı da kullandım bu süreçte. şimdi saçlarım tekrardan çıktı bile. orası kapandı 1 ayda. halen bir kaç araştırma daha yapılıyor. Prof Ali Tahsin Güneş 5-6 tane daha tahlil istedi. bu durumun gelecekte tekrar etmemesi için kendisi hala araştırma halinde... o yüzden kendinize iyi ve konusuunda uzman bir doktor bulun. altında yatan nedeni bulmaya çalışın. doktorumu şiddetle tavsiye ediyorum. doktor bey ilk tanışan insanlara göre biraz kendisini beğenmiş ve Muayene ücreti oldukça pahalı gelebilir. ancak teşhis ve tedaviside izlediği yol açısından iyi bir doktor. herkese geçmiş olsun...

Arkadaşlar yardımınıza ihtihacım var 12 yasındaki kardeşimdede bu hastalık görüldü her ne kadar tedavisine baslasakta önce cıkan kıllar dhaa sonra tekrar döküldü. ilk basta sacındaa madeni para kadar acılma olmustu fakat sonrasında kaşı kirpikleri de döküldü bir cıkıyor bi dökülüyor ne yapmamız lazım o kadar doktora gittik iğneli tedavi gördü ilac krem vs her sekil denendi. Lütfen alanında iyi olan sizin rahatsızlığınızın gecmesine yardımcı olan doktor her kimse yardımcı olun lütfen..

kızlar bütün forumları ezberledim
bir sene boyunca izmirdeki iki tıp fakültesine iki de prof özel muayenehanesine gittim.
bütün söylediklerini tek tek uyguladım,
gün geçtikçe daha da açıldı kafamın tepesinde avuç içi büyklüğü kadar ve kulak hizasından itibaren bütün ensemdeki saçlar gitti.
kendi saçlarım cok gür ve uzun olduğu için bantla dolaştım hep ama durup durup ağlıyordum psikolojim mafolmuştu,
hergün saç düzeltmekten,
bir sene boyunca hiç gelişme olmayınca ben de hiç inanmama rağmen alternatif yöntemlere başvurdum,
ama birbirleriyle yöntemleri hiç karıştırmadım.
önce izmirde bir adama götürdüler beni bir bitkinin sütünü döküyor oraya seans başı 300 tl alıyor 3seans gittim beyaz tüy bile çıkmadı,
sarımsak sürdük tuzla,
suna dumankaya domuzyağı diyo onu bile sürdük,
artık çıldırma noktasına gelmiştim, sadece kortizon iğnesi vurdurmadım.
tanıdıklarım kütahyada birini duymuşlar ona gittik taa izmirden,
anneme çok sinirlenmiştim beni oralara sürüklüyo boşu boşuna diye
bana kortizon iğnesi olup olmadığımı sormuştu, olduysan tedavi işe yaramaz dedi
biraz canın yanıyo orayı biraz tahriş edip üstüne bi ilaç sürüyo
ama kızlar inanamadım gerçekten bir ayda saçlarım çıktı gördüğümde sevinçten ağladım
eskisinden daha sık
ve kızlar adam hiç para almadı bile zorladık hiç bi şekilde almadı
Hiç umudum kalmamıştı,
belki ben gibi çaresiz olanlar varsa şu an karışıtırıyorlarsa heryeri bi umut olsun diye yazdım bunları konu çok önceden açılmış olsa da

Canım benim kardeşimdede aynı rahatsızlık var ama o kortizon oldu fakat ara verdi 7 8 aydır kullanmıyor. ilacları kremleride kullanmıyor doktora dahi gitmiyor. sadece sacı degil kaşı kirpikleride döküldü. siz kime gittiniz yardımcı olabilirsen cok sevinirim

Hanımlar Merhaba,
Saçkıran sorunundan kalıcı olarak kurtulmak ıstıyorsanız doğal olun derim. ne kortizon ne iğne ne ilaç sizi mutlu etmiyor. sürekli irtibat içerisinde olduğum arkadaşlarımdan fayda görenler olduğu için aronex diye bir yağ aldım. 1,5 aydır kullanıyorum ve inanırmısınız şimdiye kadar boşuna eziyet çekmişim. kortizondan dolayı sırtım sivilce ile dolmuştu. allahan tuz olayından uzak kalınca kilo fazla almadım ama cildim bozuldu. bu ürünü deneye bilirisiniz. ben de ne duydumsa denedım. belkı sizede faydası dokunur. daha tam çıkmadı ama hiç bu kadar da olmamıstı şimdiye kadar. tamamı cıkınca tekrardan yazacagım. iyi bakın kendinize canlar

canım kardeşimin kaşı ve kirpikleride döküldü sence faydası olurmu

immune system hastalıkları hakkında bir ödev hazırlıyorum. o yüzden bu konuda araştırmalar yapıyorum. evvela hepiniz ciddi anlamda rahat olun, dökülen saçlar doğru tedaviyle yeniden çıkar, doktorunuza güvenin ve stresinizi azaltın gerekirse bir psikiyatri uzmanından da yardım alın. sirke ruhu gibi şeyleri denemeyin, sirke ruhu, asetik asit çok tehlikeli bir madde, %5 ve üreri oranlarda zehirlidir. Sarımsak kullanabilirsiniz. birde şuradaki yazımı inceleyebilirsiniz.
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/alopesi-areata-majistral-formul.765416/
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/alopesi-areata-majistral-formul.765416/

Merhaba .mesajı yazalı çok olmuş ama Kütahya da saçkıran için tedavi gördüğünüz kişinin iletişim numarası ve adresini yazabilir misiniz ?aynı dertten müzdaribim de 😢çok teşekkürler

Allah için bize kim ve nerde olduğunu ismini yada bir irtibat numarası var mı litfen eşim yakalandı bu hastalığa ama hiç iyi değil eğer yardım ederseniz çok ama çok duaciniz oluruz efendjm

arkadaşlar eşim saçkıran olayından dolayı çok sıkıntılar yaşadı çok değişik tedavi yöntemleri denedi bir yıl sonra doğru tedavi ile kısa sürede iyileşti aynı tedaviyi iki kişiye tavsiye ettik yaklaşık iki ay içerisinde biri bayan biri erkek kişi saçkıran rahatsızlığını atlattı yardımcı olabilirim

arkadaşlar eşim saçkıran olayından dolayı çok sıkıntılar yaşadı çok değişik tedavi yöntemleri denedi bir yıl sonra doğru tedavi ile kısa sürede iyileşti aynı tedaviyi iki kişiye tavsiye ettik yaklaşık iki ay içerisinde biri bayan biri erkek kişi saçkıran rahatsızlığını atlattı yardımcı olabilirim
Evet yardımcı olur musunuz gerçekten aynı dertten muzdaribim. 😥

offffffff çok çektim hastalıktan ve halada çekiyorum malesefmirmirmirmir 8 yaşında dökülmete başladı ve tamamen gitti.gitmediüm doktor kullanmadığımilaö kalmamıştı kremler losyonlar iğneler en son cerrah paşa hastahanesine oya oğuza gittim ii gtmişim inanırmısınz 5 milyonluk bir krem benim derdime deva oldu.sa.larımçıktı çok çok gürleşti bizde tedaviyi bitrdik her şey yolunda gderken saçlar gene azaldı bnim açılmalar başladı ve moralim çok bozuk gene tedaviye başlamam lazım.ama kesinlikle ark oya oğuzu öneririmtabi ilk başta sıkıntıdan stresten uzuak durmak lazım nası yapcaksak bunu allah hepimizin yardımcısı olsunCADIARZU
kremin adını yazar mısınız ?

offffffff çok çektim hastalıktan ve halada çekiyorum malesefmirmirmirmir 8 yaşında dökülmete başladı ve tamamen gitti.gitmediüm doktor kullanmadığımilaö kalmamıştı kremler losyonlar iğneler en son cerrah paşa hastahanesine oya oğuza gittim ii gtmişim inanırmısınz 5 milyonluk bir krem benim derdime deva oldu.sa.larımçıktı çok çok gürleşti bizde tedaviyi bitrdik her şey yolunda gderken saçlar gene azaldı bnim açılmalar başladı ve moralim çok bozuk gene tedaviye başlamam lazım.ama kesinlikle ark oya oğuzu öneririmtabi ilk başta sıkıntıdan stresten uzuak durmak lazım nası yapcaksak bunu allah hepimizin yardımcısı olsunCADIARZU
Krem neydi?

X