Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

Arkadaşlar aranıza bugün katıldım.Turplu suyla ilgili paylaşım alanı vardı.Takip ediyorum.Sanırım o konu kapanmış.
Şimdi size tecrübelerimi anlatayım turplu suyu iki kere yaptım ve gercekten saclarımda uzama olduğunu gözlemledim üstelik saclarım röfleli ve bu su saclarımı bile yumusattı hihoyyyt herkesin denemesini tavsiye ediyorum uzun saclarla kalın :teytey:

turplu suyumuz:
bir turp rendelenir ben 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyunun ılık olması beklenir.ılık oldugu zaman yumurta sarısıyla karıştırılarak saça bi güzel masajla yedirilir ardından strechlenir ve herhangi bir havlu ya da bezle bas baglanır.1-2 saat beklenilir ve banyoya giderek suyun sıcak olmamasına dikkat edilerek soguk ya da ılık suda saçlar şampuanla bi güzel yıkanır.bir hafta sonunda uzayan 1-2 santim saç sonunda da mutluluktan havaya uçulur =)) simdilik bu kadar yardımcı olabilirim canlarım hiçbirinizin memnun kalmayacagını düşünmüyorum pişman olmamak için deneyin sadece 1 hafta sonunda vazgeçilmeziniz olacak.yerimseniben

(baştan saç dökülmesi yapması sizi endişelendirmesin işe yaramayan saçları atıyo yerine daha gürleri cıkıyo farkedersiniz zaten ve bir hafta sonunda kendi adıma söyleyeyim 5-6 tel dökülmeye baslıyo 50-100 tel dökülen saçlarım bilginize..)
Sevgiler..a.s.
Bu işlemi ilk bir kaç haftadan sonra gün aşırı daha sonra hafta da bir gün tekrarlamak gerekli.:KK1:

selam 5. kürümü uygulamak iiçin turp ve havucumu rendeleyip ateşe verdim kaynadılar ve ılımasını bekliyorum bakalım bekliyorum...

selam 5. kürümü uygulamak iiçin turp ve havucumu rendeleyip ateşe verdim kaynadılar ve ılımasını bekliyorum bakalım bekliyorum...

ne kadar süre oldu başlayalı cnm ve toplam kaç cm uzama gözlemledin bende 1 hafta 10 gündür kullanıyorum 3 tane yaptım yarın 5. seansı uygulycam inş parlatıyor ve snrm 1 cm uzadı:))

ne kadar süre oldu başlayalı cnm ve toplam kaç cm uzama gözlemledin bende 1 hafta 10 gündür kullanıyorum 3 tane yaptım yarın 5. seansı uygulycam inş parlatıyor ve snrm 1 cm uzadı:))

canım ben başlayalı tam 20 gün oldu ama hani düzenli yapmadım yani 20 günde 5 kere yaptım oysaki uygulayan arkadaş iki günde bir yappın diyodu ama buda pek mümkün değil neyse ben sana tam 20 günlük cm sonucunu veremem çünkü başında kaç cmdi bilmiyorum ama yarısındayken ölçmüüştüm oda 10 günde 1.7 cm buda eğer bu seyirde devam ettiyse 20 günde 3.4 cm falan yapar...

Arkadaslar ben gecen sene saclarimi turplu suyla uzamasini hizlandirdim.
Yine basladim henuz birinci kurumdeyim.

Saclarin uzama hizini ikiye katliyor diyebilirim. Sinamekiyi de denedim ama cok da farkedilecek bir uzama elde edemedim. Benim icin kesinlikle turplu su.

canım ben başlayalı tam 20 gün oldu ama hani düzenli yapmadım yani 20 günde 5 kere yaptım oysaki uygulayan arkadaş iki günde bir yappın diyodu ama buda pek mümkün değil neyse ben sana tam 20 günlük cm sonucunu veremem çünkü başında kaç cmdi bilmiyorum ama yarısındayken ölçmüüştüm oda 10 günde 1.7 cm buda eğer bu seyirde devam ettiyse 20 günde 3.4 cm falan yapar...

sağol cnm anladım cok yardımcı oldu galiba bnmkide düzenli yaparsam 3-4 cm olacak bir aydaa:)

cnnm inş hepiminde hemennn istediğimiz kadar uzar bekleyelim ve görelim...

ilk defa duyuyorum turplu suyu:) bende deneyeceğim. saçlarım boyadan çok yıprandı ve uzamıyor buda yetmezmiş gibi saçım kalmadı gibi birşey. çok kötü oldu. banyodan sonra saçımı taramak işkence gibi. umarım çook iyi gelir ve saçlarım eski haline kavuşur. :KK43:( nazar değdi o güzelim saçlarıma :KK43:((

geçen sene saçlarımın uzaması durdugu için denemiştim 1 ay kullandım bıraktım ve bakımı bıraktıktan sonra 5 cm fark oldugunu gördüm saçalrım uzamaya başladı.. sinameki denedim hiçbir işe yaramadı.. şimdi turp yerine havuçla yapıyorum daha 2. kür bakalım havuç kokmuyor diye havuçla yapıyorum.. ama turpun çok işe yaradıgını biliyorum :) saçlarım omuz altındaydı turptan sonra baya uzadı beline 10 cm falan kaldı.. inşallah havuçta işe yarar turp gibi

Ben de saçlarımın uzamasını, röflelerinden arınıp kendi doğal renginin gelmesini istiyorum. Daha önce okumuştum yapayım dedim, turpları da aldım ama üşendim :)))

kızzlaarrrrrrrrrrrrr bende denıyıcem turplu suyu sadece kaynatıyoruz oylemı ? benm saclarım cok cansz ve hıc uzamıyor ıns ıse yarar

çook mutlu oldum turplar cıkmış annem pazardan alınca çok şaşırdım niyeyse :)demekki iyice soğukta çıkmıomuş bi kaç güne başlıycam

bu benim turplu suyla üçüncü haftam. haftada iki defa yapıyorum. beş defa yaptım şuana kadar. ilk ikisinde hiçbir değişiklik olmadı ama üçüncüsü çok tuhaf oldu. bu kozmik bakımdan ay takvimine göre saçın uzamasına katkı sağlicak günlere bakıp yaptım ve saçımdayken uyuyup ertesi gün uyandığımda yıkadım. ve beş gün sonra bir baktım saçım bir parmak kadar uzamış şaşkınlıktan napıcağımı şaşırdım. uyguladığım gün bir milim bile dip boyam yoktu ama beş gün sonrasında olması çok şaşırttı beni.
çok şaşkınım ama çok da mutluyum kesinlikle işe yarıyor.
$Fotoğraf0452a.jpg
bu 16 eylüldeki diplerim
$Fotoğraf0476a.jpg
bu da 21 eylüldeki diplerim
$Fotoğraf0457a.jpg
saç rengim iki fotoğrafta da farklı görünüyor dip boyam belli olsun diye kontras ayarıyla oynadım biraz rengi ve boyu bu fotoğraftaki gibi (dipler biraz yamalı gibi çok sık renk değiştirdiğimden öyle oldu)

bende ilk defa deniycem bu kürü ama saç dökülmesi ne kadar süre devam ediyo,kaç haftadan sonra duruyo?benim saçlarım zaten dökülüyo iyice kötü olcak diye korkuyorum:KK43:

kızlar bu turp suyunu nasıl hazırlıyorsunuz. miktarı nedir.ayın hangi günlerinde sürüyorsunuz yada turp suyu ile yıkıyomusunuz

Kızlar uzun zamandır yapmayı düşünüyordum bir türlü vakit bulamamistim ama artik yapmanın vakti geldi çünkü saçlarımı kestirdim ve simdi eski uzun saçlarımı istiyorum. Bir kac sorum olcak turpun rengi farkedermi birde sadece saçın diplerine mi sürüyoruz bu karışımı? Son olarak icine zeytinyağı koysam daha mi etkili olur eğer öyleyse ne kadar koymalıyım?

kozmik bakım diye bir blog var ben de burdan bulmuştum bir arkadaş ay takvimine göre saçın uzamasını daha çok etkileyecek günleri falan veriyor ben o günlere göre uyguluyorum haftada iki defa yapıyorum. turpun rengi farkediyormuş en iyisi siyahmış öyle diyorlar ama ben kırmızı bulduğumdan kırmızı kullanıyorum. bir de bir defasında bir kapak badem yağı koymuştum içine bir fark olmadı gerçi bir defayla da olmaz gibi ama neyse zeytinyağında nasıl olur bilmiyorum. buarada dökülme konusunda da şey diyim 6 defa yaptım şuana kadar 3 haftadır yapıyorum hala deli gibi dökülüyor ama benim normalde de çok dökülüyordu hiçbir değişiklik olmadı.

Arkadaşlar saç dökülmesi demişssiniz korktum birazcık cnkü benim saclarımm mahvolduu yanık darı püskülü gibi:KK43: siyahtan acıga döndüm cnküü simdi turplu su yaparsam elimde kalmaz saclarım degil mii:KK43:

X