Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

cnm bazılarında dökme yapabiliomuş, bende dökme yapmadı, saçımı cok sertleştirdi ama kardeşimin saçını baya döktü, baştaki sayfalarda da dökme yaptı yazanlar olmuş, hani turpun içindeki kükürtle saçı uzatmaya çalışıyoruz ama fazladan kükürt yüklemesi de saçı dökmüş olabilir, yumurta kattınmı bilmiyorum, yumurta da dökülmeyi önlüo diyenler war, bir de bazılarına kırmızı turp daha ii gelmiş, olmadı kırmızıyla dwm et :KK66:)

Bugün dediğin gibi kırmızı turpla yaptım canım banyodan sonra her zaman ki kadar döküldü ne az ne fazla. Gerçekten bana siyah turp yaramadı sanırım belki de saçlarım ince telli olduğu içindir. Yumurta katmıyorum. Siyah turbu da çok kaynatmıştım birde ben bütün kükürtler açığa mı çıktı nedir?:44: Kırmızıya devam :KK34:

kızlar önümüz kış bu kadar sık yapabileceğimizi sanmıyorum çünkü 2 saat kaldığı taktirde üşüyorum belkide o yüzden rahatsızlandım sadece 2 kez yapabilmiştim 3. olmadı malesef ama bugün yine turplarımı aldım tekrardan başlıyorum inatla ve azimle:kaydirigubbakcemile3 bide bişi sorucam belki benimgibi yapanlar vardır ben asla saçımı soğuk suyla ılık suyla yıkıyamam donarım yani aşırı sıcak suyla yıkanırım acaba saçlarımdaki sertlikler bundan olmuş olabilirmi neticede içinde yumurta varCADIARZU:uhm:

Kesinlikle aşırı sıcak su saça zarar veriyor. Saçınıza yapabileceğiniz en büyük kötülük bu olsa gerek. Saç ılık suyla yıkandığında saç derisinden saça bakım yapan bir yağ salgılanıyormuş. Aman dikkat edin saçınızı ılık suyla yıkayın.

Canım seni çok iyi anlıyorum çünkü aynı şey başıma geldi..birkaç sene önce saçlarıma kat veriyim diye gittim hemen hemen seninki gibi birsey olmustu..dalgalı saçlarımı kendi halinde kullanabilen ben ,kestirince saç toplamaya ve föne mahkum olmuştum resmen..ben 6 ay kadar bekleyip sonra iyi bir kuaföre düzelttirmiştim..keşke o zaman turplu suyu bilseydim..sen çok şanslısın o yüzden,hemen de işe yaramış zaten hiç bırakma devam et..uzayınca da güvendiğin bi yere düzelttirirsin modelini..

Aynı dert bende de var, ben de hani arkası katlı öne doğru uzun kesim saç var ya ondan yaptırmak istemiştim çok güvendiğim bir kuaförüm (eskidendi artık adımımı bile atmam oraya) saçımı öyle bir kesti ki up uzun ve herkesin çok bakımlı dediği saçlarım felakete dönüştü. şu anda evden çıkmak bile beni çok üzüyor. Bu sitedeki sinamekili bakımı yapıyorum 3 defadır. Şimdi de turplu suyu da ekledim bakalım. İnşallah güzel saçlarımıza kavuşuruz.

Bugün dediğin gibi kırmızı turpla yaptım canım banyodan sonra her zaman ki kadar döküldü ne az ne fazla. Gerçekten bana siyah turp yaramadı sanırım belki de saçlarım ince telli olduğu içindir. Yumurta katmıyorum. Siyah turbu da çok kaynatmıştım birde ben bütün kükürtler açığa mı çıktı nedir?:44: Kırmızıya devam :KK34:

sewindim cnm, aman cok dökülmeden, bol bol uzasın inş. saçların :)) benim saçlarım da ince telli, içine biraz da saf zeytinyağı katıyorum, besliyomudur nedir, sanki güçleniyo gibi saçlarım,
hani onu da deneyebilirsin :KK66:)

Dün bu yöntemi okudum. Bu konudaki tüm yazıları olmasa da ilk 50 sayfayı falan net okudum. Bu gün markete gidip turp aldım. Yalnız burada küçük kırmızı turplar var. Onlardan 5 tane falan kullandım bilmiyorum fazla mı oldu ama bunlar minicik erik kadar bir şey. Ayrıca suyu saça sürmek de zormuş. Bunun için kolay bir yöntem bilen var mı başımdan aşağı döksem olur mu? Azıcık azıcık diplere çok zahmetli işmiş :KK70: Ama sonucuna değecekse napalım

Dün bu yöntemi okudum. Bu konudaki tüm yazıları olmasa da ilk 50 sayfayı falan net okudum. Bu gün markete gidip turp aldım. Yalnız burada küçük kırmızı turplar var. Onlardan 5 tane falan kullandım bilmiyorum fazla mı oldu ama bunlar minicik erik kadar bir şey. Ayrıca suyu saça sürmek de zormuş. Bunun için kolay bir yöntem bilen var mı başımdan aşağı döksem olur mu? Azıcık azıcık diplere çok zahmetli işmiş :KK70: Ama sonucuna değecekse napalım

Cnm lavaboya bir legen falan birsey koy.basini eg ,o suyla saclarini yika iyice her tarafi islanana kadar..

kızlarr acil cevap yazın çünkü birazdan uygulayacam ya benim saçlarımda kaynak vardı aşırı döküldü saçlarım çok az kaldı ve kısa da zaten:KK43: şimdi yorumların hepsini okuyamadım tabi bide sondan geriye gidiyorum uygulayanları görmek için :) ben bu turplu suyu kaynattım fakat saçlarım az olduğu için suyu çok gibi ikiye bölsem dolaba koysam diğerini daha sonra ısıtıp tekrar kullansam olur mu ki birisi bana lütfen cvp versin bekliyorum çünkü :KK43:

kızlarr acil cevap yazın çünkü birazdan uygulayacam ya benim saçlarımda kaynak vardı aşırı döküldü saçlarım çok az kaldı ve kısa da zaten:KK43: şimdi yorumların hepsini okuyamadım tabi bide sondan geriye gidiyorum uygulayanları görmek için :) ben bu turplu suyu kaynattım fakat saçlarım az olduğu için suyu çok gibi ikiye bölsem dolaba koysam diğerini daha sonra ısıtıp tekrar kullansam olur mu ki birisi bana lütfen cvp versin bekliyorum çünkü :KK43:

Oyle yapanlar vardi cnm yapabilirsin..ama yumurtayi koymadan ayir ,sadece kullanacagin kisma yumurta koy..yumurta beklemez cunku..umarim faydasini gorursun kolay gelsin:KK66:

kızlar ilk kez uyguladım kafamdan şip şip su döküldü :) bi de suyun yarısını kullandım.streçle sardım yazma taktım üstüne bi de havlu yaptım be ne lennn :)

Alisirsin yapa yapa :KK66: evet gelmistir kesin ,o uyeligini sildirmis herhalde ama sayfalari okurken denk gelmistim ,en son gogus hizamin altinda falan yazmisti.kesin gelmistir beline..

kızlar ben de şimdi yıkadım saçlarım çok dökülme olmadı sanırım kaynak ölü saç kıllarını hep dökmüş saçımın yarısı gitti tabi daha ne gitsin :KK70:

Merhaba herkese :) Bir süredir yapıyorum bu formülü çünkü saçlarım inanılmaz bakımsız, düzensiz kesimli ve uçlar çok kırık, dolayısıyla asıl amacım saçımın bir an önce uzaması ve kestirip kırıklarımdan kurtulabilmem :)

Biraz uzadı kısa bi sürede, işte resim:

$jhghg.jpg

X