Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesi-Saçını Sabunla yıkayanların yorumları?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Ben de birkaç aydır doğal zeytinyağlı sabun kullanıyorum önce sertleştirdi sonra alıştı saçlarım daha sağlıklı daha az dökülüyor ancak son zamanlarda saç derimde pul pul dökülmeler oluyor acaba sabundan mı kaynaklanıyor anlamadım ancak bence şampuan tam olarak temizlemiyor ve saç derisi üzerinde bir tabaka bırakıyor üstelik saçı büyüten faydalı bakterileri de öldürüyor, eğer kendi saçınızın parlaklığından memnunsanız şampuanın yapay ve simli bakımına ihtiyaç yok bence..

ben özel el yapımı zeytinyağ sabunu kullanıyorum ve çok memnunum kokusuda süper çok güzel hatta el yapımı defne sabunu dahada güzel ama şu sıra zeytinyağ var elimde çok memnunum

kızlar HACI ŞAKİRİN BEYAZ SABUNU nu kullanmaya başladım ve mükemmel sanuç aldım...
tavsiye ederim...

haci şakirin bir sürü sabun çeşidi var canım...senin dediğin beyaz sabun hani şu 4 lü paketlerde satılan şu kocaman tuğla büyüklüğündeki banyo sabunları mı ?

Ya ben zeytiyağlılarla yıkamaya korkuyorum saçı çok kötü yaptılar..sabun olanı da şampuanı da...gardef özellikle

Son düzenleme:
arkadaşlar benim bildiğim sabunlar bazik yapıdadır ve bu nedenle saçı mat göstermez mi?????kurutmaz mı?
ama kullananlar memnun sanırım.
bir de sabunla nasıl yıkayabiliyorsunuz ne sekilde yani.?sonucta katı birşey ya ondan soruyorum:1closedeyes:

Arkadaşlar bende defne sabununa başladım.Şampuanlar saçımın yağını arındıramadı.
Sabunla yıkadım oda arındırmadı saçımı ağırlaştırdı.Saçım çamur gibi oldu.Önceden de sabun kullanıp bırakmıştım.Bi ara çok fayda gördüm sonra saçımı fena matlaştırdı.

Sabunla 4 - 5 yıkama yapıyorum.

Siz sabunla yada şampuanla yıkadığınızda saçınızın temizlendiğini nasıl anlıyorsunuz ????

Ben özellikle saç diplerimdeki yağı arındıramıyorum.Şampuanda denedim sabunda olmuyor.

bende yaklasık 1 aydır zeytinyağlı defne sabunu kullanıyorum ilk iki hafta kazık gibi olsada suan saçlarım gayet iyi:dance:

ne kullanırsam kullanayım saçlarımın sabah yıkasam aksam yaglanmasını önleyemedim. varmı bildiginiz bişey

ne kullanırsam kullanayım saçlarımın sabah yıkasam aksam yaglanmasını önleyemedim. varmı bildiginiz bişey

canım sanırım senin sorununda benimki gibi.Bende saçımın yağ dengesini bozdum.Saçım yıkadıktan sonra hemen yağlanıyor.

Banyodan çıktıktan sonra bile saç diplerim yapış yapış oluyor.Saçım açılmıyo.Parmaklarım saçlarıma dolanıyor.Saçlarımı açılması ve yağdan arınması için çok sert yıkadım 4- 5 kere şampuanladım yinede temizlenmedi saçım daha beter oldu.Sivilceler çıktı saç derimde.

Saçımızdakibu yağlı ve mat durum saç derimizin harabiyetinden kaynaklanıyor sanırım..

Yıkama sıklığını azaltıp buna uygun bişampuan kullanmayı düşünüyorum.

Yakında saç analizi yaptırıp ona göre bi dermatoloğa gideceğim.

Kullanığın ürünler şu anki durumu değiştirmeye yardım edemeyebilir.
Bende çok şampuan değiştirdim saçımın yağını arındırmak ve matlığını düzeltmesi için ama saçı sık yıkamaya devam ettikçe en kaliteli ürün bile fayda etmiyor.

Bu yüzden saçı biraz nadasa bırakmak gerek..Yani 4 -5 günde bir yıkayıp yağ salgılayan sebumların ve diğer hücrelerin kendini alıştırması ve onarması için zaman vermek gerek.

saçı ne kadar geç yıkarsan o kadar geç yağlanıyor.Bu yüzden sadece ürünlere umut bağlamamak gerek ben bunu gördüm.Ben şimdilik 4 gündwe 1 yıakayacağım.Daha sonra 5 günde 1 yıkayacağım.

kızlar bişi sorucam kimileri de dio ki işte sabunun ph oranı saç derisine uygun diil tahriş eder şampuan kullanılmalı falan diolar sizce nedr bu işin doğrusu

bi de çok kurudur benm saçlarım baya yağlandırıo bu sabun..ben sabun kurutur die düşünmüştüm ama 2.gününde yağlanıo şikeyetçi diilm şimdilik ama artarsa bu durum öle sabah yıkadııımda akşamına yağlanırsa deliririm herlade :)

kıslar bende dökülmeden dolayı bugün aktardan ambalajlı bir kutuda yeşil renkli zeytinyağlı sabun aldım yarın yıkıcam saçlarımı acaba bu sabun işe yarar mı açık dışarda çuvalda satılanlarda var ama ben bunu tercih ettim kullanıp sonucu yazıcam sizede inşallah faydasını görürüm.......

ben yıkadım bu sabah saçlarımı zeytinyağlı sabunla çok sert yaptı ferday bırakmak istemiyorum dökülmeyi durduruyor diye duydum biraz destek istiyorum.

bırakma zaten canımm... en azından ılk ıkı kere sabun son seferde sampuan yap eger taranması zor oluyorsa..

bırakma zaten canımm... en azından ılk ıkı kere sabun son seferde sampuan yap eger taranması zor oluyorsa..

bırakmıcam canım her nekadar katı yapışık oldusa saçlarım bırakmıcam çünkü çok dökülmem var ve tek çarem bu kaldı:roflol: sen atlatırmısın belli ki sende sabun kullandın yada kullanıyosun nasıl etkisi var saçında ben itiraf edeyim her yıkamamda(şampuan)la 100 ü geçiyordu sabunla yıkayınca bayağı azaldı birde demir eksikliğim olduğu için kuruyken bile saçımı salınca aşağıya sallanan saçları toplamaktan perişandımsenağlama
ama saçım kurudu şuan anca 2 tel en fazla elime geliyor:sm_cool: inşallah daha güzel etki eder bu sabun

birde bişey sorcam kıslar ben ilk sabun sonra şampuanladım saçlarımı ama sabunun böyle kullanışta etkisi olur mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…