Sabrla okuyun ama alamayn olurmu..:((

hlyszr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2009
158
1
45
Arkadaşların formuma yazdığıı ,7 yıl olmuş ama çok sabırlısın takdir ettik seni ,,yorumlarından esinlendim ve azcık sizi duygulandırimm istedimmm..

Bundan 7 sene önce evlendik ve 1 yıl çocuk düşünmedikk .eşimle aramda 9 yaş olduğu için yaş geçmeden olsun bi tene dedikkk.ve 6 ay sonra çocuk düşündük ..ilk ay adetimde 1 günlük gecikme oldu ve sevindik sanırım oldu dedikk..ama adet olunca oturup hüngür hüngür ağladımm..eczacı bir ablam var ve bana dedikii '' Hülya saçmalama sanki yllardır çocuğun olmuyo sus bakim '' dedi..sonra 2.ayda yok 3.ayda derkennnn ben kendimi dr da buldumm ,,doktordanda bir azar işittim ..ah be güzelim daha çok erken bi dur bakalım dedi..bekle birkaç ay dedi .bende yok yoook ben bekleyemem lütfen hemen tahlilleri yapalım dedimm ..Dr bilem şaşırdı ayy çok pimipiriksin Hülya dedi ve hemen tahlilere başladık ,,benim hormonlar iyi,yyumurtalıklar iyi ve rahimde gayet sağlıklıı..olmaz dedim eşimede yapalımm doktor pesss dedi artık ..neyse eşi ürologmuş ve eşine yönlendirdi oda hemen sperm tahlili istedii yaptırdıkk..sonuçları almaya güle oynaya gittik :KK43:( ama doktor sizin bu sonuçlarla bebeğinizin olma ihtimali çook düşük deyince beynimizden aşağı kaynar suular döküldüüü,,neye uğradığımızı şaşırdıkk..ordan çıktık ve eve gitiik ,eşimde bende saatlerce aağladıkkkkkmafoldumben sonra hemen telefonlara sarıldıım
tanıdığımherkesi aradım doktorları ,profosörleri,tv de çıkan bütünnnn doktorlarıı aradım..sonra bir doktora daha gittik ve Samsunda herhangibirşey yaptırmayın ist. ankaraya gidin dedii.bizde koyulduk yolaaaaa,

Öncelikle Hacettepeye en iyi prof.lara gittik tüp bebek dediii,,sonra Başkent ünv gittik o daaynısını dedi ve kararımızı başkentten yana kullandık(kullanmaz olaydıkkk)..
işlemler başladıı ve eşim ameliyata alındı ..yapılacak işlemm TESE işlemi..eşim çıktı ama maleseff 1 tane bile sperm çıkmadıı..ağlaya ağlaya benide aldılar yumurta toplama işlemine..işlme esnasında canımın acıdığın söylemişim ve bizim çook akıllı doktorlarımız ve hemşirelerimizz bana anestezi oranını daha da arttırarak vermişlerrr..tabi böyle olunca ben saatlerce uyanamadımm,,garibim eşimde başucumda ,biz yapayalnız oaralarda perperişann..uyandığımda bir tane bile hemşire yada dr yoktu herkes gitmişşş,,kimse beklememiş uyanmamı..beni eşim kaldığımız otelegötürdü ve olan oldu ,o gece ani bir rahatsızlanmayla kendimizi başka bir hastanede buldukk ve dr lar bişey yapamıyolar..operasyon geçirdiğim,anestezi aldığım için ilaç bile vermedilerr ..Eşim gözümün içine bakıyorr ben perişannn ,Daha sonra hastanenin kokusu midemi bulandırdı ve çıkardımmm ,,sanırım o benii accık rahatlattı tekrar döndük otele,,,sanırım anestezi ciğerlerime yapışmış onların deidğine göreee..Başarısız işlemden sonra acı bir şekilde evimize Samsun a geri döndük..çocuklara baktıkça,hamile kadınlara baktıkçaa yıllarca içim cızz etti..hamile giyim mağazalarından geçtikçe bende bir gün alıcambunlardan deidmmm ve yine içim cızz eti,,bizlerle beraber ailelerimizde yandı kavrulduuuu,,onlarada teselli veren biz oldukkk,,

2-3 yılsonra 2. tüpbebek için ıstanbulAlman hast .Mustafa bahçeciye gittik..O hastaneden çok memnun kaldıkk ama bende anestezi alma fobisi başladı .dr lar zor ikna ettilerr işleme girmeden önce..tabi ordada geçirdiğimiz başarısız işlemden sonra ,,paşa paşa evimize geri döndükk..,
Tabi bu geçen yıllarda duyduğum,zararsız bütün bitkileri denedim sayılırr,,karışımlar,E vitaminii vs..
böyellikle 7 yıl olduuu ,,tabi sinirler gevşedii,dokunsan ağlayacak ,bomba gibi patlayacak çoook günlerimiz oldu.Eşim bana üzüldüğü için,suçlulukduyduğu için bana bazı aralıklarla canım boşnaalım istersen ,ben senin hayatını zehir ediyorum dedikçe beynimden vurulmuşa döndümmm ama asla böyle birşey düşünmedim bilee.tabi çook sinirlenince onu kırdığım anlarda olmadı desem yalan olurr ama benimde gücümün bittiği anla oluyorduu.tabi sonradan özrümüdiliyordum amaeminim kalbiniçokkırmışımdırrr..ben çocuk için değil seni sen olduğun için sevdim deidm heppp..

ışte 7 yıllık evlilik hikayemizzz .. acısıyla tatlısıyla acıya dayanmayı öğreniyor insann..
Bir dr aynen şöyle dedi bana üzülme Allah dağına göre rüzgar veriyor,dayanamıyacağın derdi vermezdi dedi ve o an güçlü ol Hülya ,sanada bu yakışır dedimm...
dün acı haberi alınca ,amannn boşver dedim ve arkadaşlarım şaşkınlıkla bana baktılarr,,nasıl yani ?? dediler ,,ne kadar güçlüsün ,,bu illaçlar bu sıkıntı bu stres nasılyıldırmıyor seni dediii ve onlar öyle dedikçe ben daha çok mutlu oldumve yine dedimkii Hülya sana da bu yakışırrr kaydirigubbakcemile5
Şimdi çocuk gelişimi okuyorum ve kısmetse anasınıfı öğrt olucammm ..aman yanlışmeslek dediler, ben HAYIR dedim ve yoluma devam ettim..çok üzülürsün ,gün geçtikçe sana çok dokunur bebeksizliklik dediler ASLAAAAAA dedim ve yoluma devam ettim,,
son sözümmm
YILMAYINNN, ıNSANLARIN SıZı YILDIRMASINA ıZıN VERMEYıNNN..
ONLAR ANLAYAMAZZZ BıZı BıZı,, BııZZZZZ ANLARIZZZZZ BıRBıRıMıZıııı..:lepi:

Son düzenleme:
HELAL OLSUN SANA BACIM...valla takdir ettim bu sukunet, bu sağlam ruh yapısı...okurken duygulandım gerçekten...ben 4 aydır düşünüyorum moralim çok bozuluyor ama senin yazıyı okuyunca utandım kendimden...İnşaşlah en kısa zamanda ailesine, vatanına, milletine hayırlı, sağlıklı nur topu gibi bir beşin olur...:Saruboceq:

canım doktor doğru söylemiş Allah dağına göre kar verirmiş.eminin seninde sabrının ödülünü verecektir.ama tebrik ederim gerçekten kolay değil senin kadar sabır göstermek.bol bol dua et ve ümidini hiç kaybetme Allah isterse ol derse olmayacak ne varsa olur sen yeterki ona güven ona sığın

ay hekal olsun ya aglama demissin ama hungurdedim bile ben..
hayat canim ne zaman ne olcagini bilemezsin.. cok duydum ben durumunu kabullenip hayatlarina devam ederlerken kucuk bir melegin onlara merhaba dedigini.. hayat bu.. ne zaman ne olcagini bilemezsin..
cok mutlu olsun bebeginiz olsa da olmasa da..

HELAL OLSUN SANA BACIM...valla takdir ettim bu sukunet, bu sağlam ruh yapısı...okurken duygulandım gerçekten...ben 4 aydır düşünüyorum moralim çok bozuluyor ama senin yazıyı okuyunca utandım kendimden...İnşaşlah en kısa zamanda ailesine, vatanına, milletine hayırlı, sağlıklı nur topu gibi bir beşin olur...:Saruboceq:

:Saruboceq::Saruboceq:Aminnn bi tanemmm Aminnnn..bence utanma sizlerde aşacaksınız emin olunnn,çünkü insan ne evreler yaşıyorr ,,hep bana Hülya 4 sene sonraşu kişi hamile kalmış 5 sene sonra kalmışş deiklerinde ..ayy çok uzunn nasılbeklicem okadar derdimmm ama tamıtamına 7 yıll oldu dile kolayy..şimdide 15 yıl sonra olmuş örnekleri veriyorlaaarr ,,ben de a.sa.s hı hıı doğrudur deyip geçiyorumm,,Artık büyük lokma yiyor büyük söz konuşmyorummm..:roflol:
birde herşeyişakaya vuruyorummm ,,insanlar yine şaşkınlıkla bakıyor bana ,,eşimide alıştırdımmm bu esprilere ..bir örnek vereyimmm

birinden eğer kazayla hamile kaldım haberini duyarsamm valla hemen patlatıveriyorummm(yanlışanlamayın lütfen,artniyet taşıyacak anlamda değil söyleyeceklerimm))espriyiii;

yahu nasıl oluorr ,,trafik kazasıda yapsak bizim olmuyorr deyiveriyorumvallaaaa..
çocuklar evdemi diyene yok ananedeee diyorumm,,eşime çocuk kaç yaşında diyenlere 15 yaşında oldu deyiveriyorrr..amannn hakediyorlar patavatsızlarrr ne yapalımmmm..artık şakaya vuruyoruz herşeyiii ..artıkbarıştık kaderimizleeee
sizdebarışın hayatınız kolaylaşsınnn..

Haklısın canımcımm ol derse oluyor öl derse ölüyorrr ,,onun emrine amadeyizzzz...

Son düzenleme:
ay hekal olsun ya aglama demissin ama hungurdedim bile ben..
hayat canim ne zaman ne olcagini bilemezsin.. cok duydum ben durumunu kabullenip hayatlarina devam ederlerken kucuk bir melegin onlara merhaba dedigini.. hayat bu.. ne zaman ne olcagini bilemezsin..
cok mutlu olsun bebeginiz olsa da olmasa da..

Sana katılıyorumm Hayat iştee..:çok üzgünüm: ben bilirmiydim böyle olacağını ,,?? aklımın ucundan bile geçmezdii ama baktımki kaderimmişşşş meğersemm..

Canim ne kadar guclu ,fedakar ve tatlisin.
Imkansiz denen bisey yoktur.En kisa zamanda insallah hamile kalirsin.
Coookkk duyduk,coookk ornekleri var.
Hersey bitti dedigin anda.
Insallah allahim gonlune gore versin canim.

Canim ne kadar guclu ,fedakar ve tatlisin.
Imkansiz denen bisey yoktur.En kisa zamanda insallah hamile kalirsin.
Coookkk duyduk,coookk ornekleri var.
Hersey bitti dedigin anda.
Insallah allahim gonlune gore versin canim.
çook teşekkürler ..ne güzel yorumlarr böyle yaaazemuszemuszemuszemussevindirik oldum valla valla...:teytey:

offffffff vallaaa dokunsalar aglarimm suan:çok üzgünüm::nazar:

ağlamabi tanemmm sakın ağlamaaa ,,sende güçlüol ,benim gözyaşlarımda artıkakmaz oldu biliyomusunmafoldumben böööle ağlıcak giibi oluyorum sonra o anda başka bişey dikkatimi çekiyor ve aa bu neymişki falan diyorum ve dikkatim bi anda dağılıyor unutuveriyorum ağlamayıı..:bbo::bbo:sonra da ben neye üzülmüüştüm acabaaa diyorum kendi kendimee :roflol::roflol: acaba ben güçlü değilde ,,yiyikmiyimmmmmdelikafaduldendelikafadulden

gercekden helal olsun size
bende cokugrasdim bebek icin 5 senemizde su an daha 7 gunluk bir kizim oldu
gercekden tam bitti dedigim anda alismaya calisdigim anda oluverdi o yuzden yilmamak gerekmis
insallah isteyen herkese verir rabbim

canım sen gerçekten güçlü bir kadınsın bunu unutma.yazdıklarını okurken gözyaşlarım benden bağımsız süzüldüler.seni ve eşini gerçekten tebrik ediyorum.yaşadıklarınız karşısında birçok insan pes edip inancını yitirirdi.ama siz hayatın karşınıza çıkardığı kötü süprizleri bu güçle bu bağlılıkla aşacacaksınız,üstesinden geleceksiniz.yüzün gülsün inşaallah arkadaşım.rabbim kucağına sağlıklı bir bebek versin...

gercekden helal olsun size
bende cokugrasdim bebek icin 5 senemizde su an daha 7 gunluk bir kizim oldu
gercekden tam bitti dedigim anda alismaya calisdigim anda oluverdi o yuzden yilmamak gerekmis
insallah isteyen herkese verir rabbim

bebeğine rabbim sağlık versin analı babalı büyütsünn...duların bizimle olsunn..ama tamamen aklından çıkarmak acaba nasıloluyorr bunu başaramadım henüzzz?? sanıırım bunu başardığım annn bebğimiz:ecrin_bebek: olur diye düşünüyorumm

canım sen gerçekten güçlü bir kadınsın bunu unutma.yazdıklarını okurken gözyaşlarım benden bağımsız süzüldüler.seni ve eşini gerçekten tebrik ediyorum.yaşadıklarınız karşısında birçok insan pes edip inancını yitirirdi.ama siz hayatın karşınıza çıkardığı kötü süprizleri bu güçle bu bağlılıkla aşacacaksınız,üstesinden geleceksiniz.yüzün gülsün inşaallah arkadaşım.rabbim kucağına sağlıklı bir bebek versin...

aminnnn hepimizeeee...ama şunu unutmayalım hiçbirimizzz , ben mutsuzum dedikçe ,,çok kötü ruh hali içerisindeyimm dedikçe hakikaten bütünn olumsuz duyguları çekiveriyoruz üzerimize ..benbirde bunu öğrendim 30. yaşımda; ıYıYıM DE SAĞLIKLI OL,MUTLUYUM DEE UMUTLU OLL..bakın motive edici 2 sözcük hayatınızda 4 sözcükkadar değişiklik yapıyorrr...deneyinnnnn

sabrindan dolayi seni tebrik ederim ..ins gunun birinde seninde bebeginin oldugu haberlerini okuruz burada ins
hayatta hic bir sey imkansiz degildir Rabbim herkese baska baska dertler tasalarvermis doktorunda demis dagina gore kar veririmis kaderinle hayatinla mutlusun ne guzel ....

sabrindan dolayi seni tebrik ederim ..ins gunun birinde seninde bebeginin oldugu haberlerini okuruz burada ins
hayatta hic bir sey imkansiz degildir Rabbim herkese baska baska dertler tasalarvermis doktorunda demis dagina gore kar veririmis kaderinle hayatinla mutlusun ne guzel ....
kaderimle mutlu olmayı öğrendimmmm haklısın bu konudaa..iyidileklerin için teşekkürlerr..benimiçin iyidileklerde bulunan herkkese rabbimmm 10 kat kadar iyilik versinnn inşallaaah

hlyszr sabrına hayran oldum arkadaşım umarım birgün bu sabrının karşılığını alırsın hikayeni okurken kendimi zor tuttum ama hepimizde ayrı ayrı dertler var Allah başka acı keder vermesin bak sevdiğin insanla çok mutlusun inş böyle devam edersiniz

hlyszr sabrına hayran oldum arkadaşım umarım birgün bu sabrının karşılığını alırsın hikayeni okurken kendimi zor tuttum ama hepimizde ayrı ayrı dertler var Allah başka acı keder vermesin bak sevdiğin insanla çok mutlusun inş böyle devam edersiniz

canım çok teşekkürlerrr rbbim eşlerimizi başımızdan eksiketmesinn..artık,herşey çocuk demek değildir cümlesini emin oll ki hazmettim ve alıştım..hayatın güzelliklerini görmeye çalışıyorum yapacak başka birşeyim yok malesefff..

canım en azından probleminizi biliyorsunuz ve ona göre davranıyorsunuz.benimde bebeğim yok.evliliğimde 15 yılı doldurup 16.ıncı yıla girdik .sebebi bilinemeyen infertilite teşhisi kondu.evliliğin7-8 yılları arasında bebek için kendimi çok yıpratıyordum.ama şimdi sabretmeyi öğrendim.ne yapalım tek çocuğu olamyan bizler değilizki .okadar çok varki.yeterki rabbim bizlere sağlık versin.herşeyin üstesinden geliiz.raabbim olmasını dilerse zaten imkansız diye bi durum olmaz.

X