Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Röfle sonuçu saçlarımda kopmalar oldu. Psikolojim çok bozuk. Nasıl hızlı uzatabilirim?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Erosion

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2015
29
5
33
Kızlarrr 15 gün önce dip röflemi yaptırmaya gittim. Ama nedense şeytan dürttü ve sık röfle ve tam platin istedim bu sefer. Üstelik uçlarına da yaptırdım. Kuaförüm uçlara yapmayalım yanar dedi ama ben dinlemedim. Nerdeyse tüm saçlarımı pakete aldı ve 1 saat belki de 1 saati geçen bir süre bekletti. Bu süre bana fazla geldi biraz. Çok sağlıklı olan ve o kadar röfleye rağmen kırılmayan saçlarımda kopmalar oldu. Kuaförde anlamadım ama yıkadıktan sonra gördüm ki aralarda resmen kopmalar var. Uçlara doğru ince. Katlı bir görüntü. Moralim çok bozuk kızlar. Hızlı uzaması için ne yapmalıyım ya. Gerçi saçlarım gayet normal uzuyor ama ben biran önce eskisi gibi uçlarının da gür olmasını istiyorum. Evde hergün ağlıyorum. Nolur yardım edin bana :KK43:

Ben de yaşadım ama şahsım adına söyleyin hiçbir şey saçımı normal hızından hızlı uzatmadı. Kesinlikle yanık yerlerini kestirin yoksa uzadıkça uçlardan kopar vakit kaybedersiniz. Onun dışında hızlı olmasa da sağlıklı uzatmaya özen gösterin.

Çok teşekkür ederim. Ama psikolojik olarak kötü hissediyorum açıkcası. 2dir kuaförümün yaptığı röfleyi beğenmiyorum..geçen seferde dipleri yapmıştı uçları koyu kalmıştı 2 ay da onu kafama takmıştım. Sanırım bilerek yapıyor. Peki sizin saçınız kaç ayda eskisi gibi olmuştu?

Ben direndim kestirmedim ve saçıma keratinden serumlara, maskelerden doğal yağlara kadar her bakımı sürekli olarak yaptım hiç ısı kullanmadım. Sonuç : saçlarım sırtımdan omuz hizama kadar kısaldı aylar içinde :KK70: çünkü bi kere incelip saç uçları öldü mü onu geri getiremezsiniz. İlk başta kestirsem eski haline çoktaaan dönmüştü ama üç ay önce kabullenip kestirdim tabi ölü saç epey yukarlara çıkmıştı omzumun üstünde kesildi. O zamandan beri ayda 1-1,5 cm gibi normal hızda uzuyor. Hızlı uzatmak için de supergro'ydu restorex'ti sinemakiydi çok şey denedim ama yararı yok. Dışardan bi müdahalenin saçı uzatacağına inanmıyorum zaten. Biotin hapları işe yarayabilir. Ama aynı maske serum doğal yağ vs bakımlara saçımı kestirince de devam ettiğim için saçlarım eskisi kadar uzun olmasa da en azından sağlıklı ve güçlü uzuyor. Bir de ben de sarışınım uçlarına boya değdirmiyorum o da önemli bence. Kısaca önemli olan gerçeği kabullenip bir an önce kestirmek, çok pişmanım saçım ilk yandığında kestirmediğim için. Ha bide saçı ılık suyla ve her gün yıkamanın, saç derisinin sürekli temiz olmasının ve parmak uçlarıyla masaj yapmanın etkili olduğuna inanıyorum uzamada.

Ay çok teşekkür ederim. Biraz olsun rahatladım. Çünkü zaten röfleden sonra saçlarımı kestirdim uçlarından. Yaklaşık 4 5 cm falan gitmişti. Sadece önlerim uzundu orda bayağı bir kopma var. Onu da kendim biraz uçlarından kestim. E malum kuaföre güvenemiyorum artık. Zaten bi 6 7 ay röfle falan yaptırmayı düşünmüyorum. O sürede de uzar sanırım. Ama yanık yerleri tamamen kestirmedim dediğim gibi uçlara doğru yukarılara göre bir incelme var. Onları da uzadıkça kendim almayı düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda uzar :KK43:

Dax supergro diye bir ürün var, diplere sürerseniz çabuk uzatıyor, diğer yerlere sürerseniz bakım yapıyor. Araştırın bu ürünü, memnun kalanları kalmayanları görürsünüz. Ancak saçtan zor çıkıyormuş, tek kötü tarafı buymuş. Yanlış hatırlamıyorsam kolay çıkması için şampuandan önce krem sürüyorlarmış banyoda, sonra rutin banyo sıralamasına geçiyorlarmış.

Kızlarrr 15 gün önce dip röflemi yaptırmaya gittim. Ama nedense şeytan dürttü ve sık röfle ve tam platin istedim bu sefer. Üstelik uçlarına da yaptırdım. Kuaförüm uçlara yapmayalım yanar dedi ama ben dinlemedim. Nerdeyse tüm saçlarımı pakete aldı ve 1 saat belki de 1 saati geçen bir süre bekletti. Bu süre bana fazla geldi biraz. Çok sağlıklı olan ve o kadar röfleye rağmen kırılmayan saçlarımda kopmalar oldu. Kuaförde anlamadım ama yıkadıktan sonra gördüm ki aralarda resmen kopmalar var. Uçlara doğru ince. Katlı bir görüntü. Moralim çok bozuk kızlar. Hızlı uzaması için ne yapmalıyım ya. Gerçi saçlarım gayet normal uzuyor ama ben biran önce eskisi gibi uçlarının da gür olmasını istiyorum. Evde hergün ağlıyorum. Nolur yardım edin bana :KK43:
lr de aloveralı çok güzel bitkisel ürünler var isterseniz önerebilirim

İnternette
internette evde yapılan kratin maskesi satıyorlarmış bir arkadaştan duydum maskeyi yaptıktan sonra saçları yumuşak ve saç uçlarında kırık ve kopan telleri toparlıyormuş bi araştır istersen yada avokado bal ve zeytinyağını karıştır 1 saat beklet çok iyi geliyor ama avokado iyice olgun olması gerekiyor çatalla rahatlıkla ezilmesi gerekiyor

benim saçlarım da boyadan mahvolmuştu. düğünümden sonra kestireceğim dedim kestirdim ama hala uçları çok sertti ki eskiden saçlarım gerçekten de harikaydı röfle bitirdi. öncesinde krepe balyaj yaptırıyordum kuaförüm hiç yıpratmıyordu ama şeytana uyduk işte. neyse ki doğal ürünlere başladım . saçlarıma hayranım desem abartmamaış olurum. yumuşacık ipek gibi akıyor :) ne yaptım?. argan yağı saf zeytinyağı bir de bemiks ampül ve hindistan cevizi yağı. 2 günde bir eve gelir gelmez uyguladım 6 gibi ,yatarken yıkadım. gerçekten de tavsiye ederim. ekstradan shea butter kreminin elime sürdükçe saçlarımın uçlarına da dokunmayı ihmal etmiyorum. ablam da çok sıkıntılıydı saçlarından o da uygulamaya başladı çok memnun. saçımı da uzatmak istiyorum bir de ona henüz başlamadım internette de var. sinameki, badem yağ, bemiks ampul saçı uzatıyormuş. haftada bir 3 ay boyunca. onu da uygulamaya başlayacağım bakalım yaza kadar belimde olsun istiyorm.

Haftada 2 kez saclarina diplerden uca tatli badem yagi surup 3 saat beklet ve yika. Banyodan cikmadan önce 1 litre su'da kaynatmis oldugun 1 avuç sinameki kürünü durulama suyu olarak kullan. Saçlarin haftada EN AZ 1 cm uzuyor. Denedim ve etkili!

Canım ya çok üzülmeyin lütfen, ben yorumlardan okuayarak Katkısız Keratin Yüklemesi yaptım. O kadar memnun kaldım ki yıpranan yanan ve kırık saçlarımdan eser kalmadı, üstelik saçlarım öyle güçlendi ki, sanki eski saçlarım geri geldi.

X