Aile Planlaması Roaccutane ve Yazz 24 + 4 Birlikte kullanılırmı ? Yardımlarınızı bekliyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

BlondAngeLL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2011
6
0
Merhabalar ben 6 ay yazz 24+4 dogum kontrol hapını kullandım sivilceler için. Fakat pek etki etmediği için bıraktım ve doktor
tavsiyesiyle roaccutane başladım.Dogum kontrol hapını ise haliyle tedavi değişikliği için bıraktım.
Fakat ben suandada dogum kontrol hapına devam etmek istiyorum. Sizce Roaccutane ilacıyla beraber yazz dogum kontrol
hapını kullanmamın bir sakıncası olurmu yorumlarınızı bekliyorum cok tesekkurler.
:97::97::97::97:

Canım Roaccutane yan etkileri ağır bir ilaç. bu yan etkilerinden biri de karaciğer enzimlerini arttırması. yazz'da diğer doğum kontrol hapları gibi karaciğeri yorabilir bu nedenle doktorlar düzenli olarak karaciğer için tetkik yapılmasını önerirler. sivilcelerine iyi gelir mi bilmiyorum ama karaciğerine sakıncası olabilir. Bi yeri düzeltelim derken diğer yere kalıcı zarar vermek var işin ucunda. En doğrusu bu tür işlere doktor kontrolünde kalkışmak.
Geçmiş olsun. çok önce yazmışsın ama umarım yararı olur.

bu arada ben de pko sendromu nedeniyle yazz 24 kullanıyorum, dermatologum Roaccutane önerdi önce ben zararlı olabileceğinden korktuğumu söylediğimde o da zaten son çare olarak önerdiğini söyledi, daha öncesinde çok fazla krem ve ilaç kullanıp sonuç alamadığımı söylediğim için böyle bir öneride bulundu. daha sonra yeniden tetradox kullanmaya karar verdi. fakat kan tahlillerimde karaciğer enzimlerim normalin biraz üstünde çıktı ve tetradoxda yazmadı ayrıca yazz'a da bir süre ara verdim. dikkatli olmakta fayda var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…