riskli gebelik kan pıhtılaşması

29selvihan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
449
0
merhabalar,
üç ay arayla iki kez düşük yaptım.ilk düşük normal dediler.ikinci düşükte aynı 5.5haftalıkken oldu.genetik inceleme yapıldı.tahlilde MTHFR (677T)MUTASYONU HETEROZİGOT
MTHFR(1298)MUTASYONU HETEROZİGOT kanda pıhtılaşma olduğu söylendi.Ayrıca protein c aktivitesi yüksek çıktı 144.haftada dört gün cor aspirin 80,iki gün folbiol 10,bir günde becozyme c fort vitamin içiyorum.ayrıca hamile kalıncada hearin iğne vurulacakmışım.birde metioninden sınırlı diyet yapıyorum.et,balık,sarımsak,brokoli,bezelye,çikola ta,çerez vb.protein yasak.sınırlı süt ve yoğurt.anlayacağınız doğru düzgün hiçbirşey yiyemiyorum.moralim çok bozuk ve çok korkuyorum.inanın hamilelik hevesim bile kalmadı.psikolojim çökmüş durumda.çünkü bu iğneler kafamı karıştırıyor.kimileri kanı fazla sulandırdığı için gene düşük oluyor diyorlar.ne yapacağımı bilmiyorum benim gibi aynı durumda olan arkadaşlar varsa lütfen yazssın.sevgiler

benimde mthfr heterezigot ve paı1 homozigot haftada iki gün falbiol metionin diyeti falan anlaşılan sende sinan beyin hastasısın benimde doktorum sinan bey a.s ben şu anda 15 haftalık hamileyim heparin kullanıyorum bu konu ile ve özellikle diyet ile ilgili aklına takılanları kan pıhtılaşması nedeni ile düşük yapanlar başlığı altında bulabilirsin orada herkes seninle aynı sorunu yaşıyor özellikle ilk sayfaları oku cevaplarını bulacaksın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…