Makyaj Ürünleri Resimlerle sorun makyaj sanatçınız cevaplasın..

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Moonici

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
43
2
Merhaba kızlar,
makyaj konusunda uygulama ,malzeme, yüz tipi, renkler, cilt yapısı, makyaj karakteri, makyajın verdiği mesaj hakkında sorularınızı cevaplıyorum!!
resminizi yükleyin makyajlı-makyajsız yüzünüze hangi makyaj stilleri uygun,sizin renkleriniz neler yazayım..
veya sorunuzu sorun yada kıyafetinizin resmini koyup tarzınız hakkında bilgi verin size en uygun makyajları önereyim!!
herkese renkli, ışıltılı, neşeli günler dileğiyle..

Merhabaaa
İlk soru benden olsun :)
Zayıf yani ince yüzlüler için en uygun makyaj nasıl olmalıdır? Yapılmaması gerekenler nelerdir biraz bahsedebilirmisin =) Teşekkürler şimdiden

nergiscim sanırım zayıf yüzlü derken uzun yüz olarak bahsediyorsun. Elimizde bir model yada fotoğraf olmadığı için genel konuşacağım,fotoğraflarla daha spesifik cevaplar verebilirim. Uzun yüzlü bayanlarda hatlar yukarı ve aşağıya doğru akar, bu akışı sağa ve sola doğru dengelemek istediğimizi varsayarsak; kaşlar,gözler,allık,(profesyonel makyaj ise gölgelendirme ve highlight) ve ruj uygulamalarında yüzü dahada sıkıştırıp uzatıcak hareketlerden kaçınmalıyız.
Özellikle kaşlarda çok kavisli ve de yuvarlak dizaynlardan kaçınmalı, daha az kavisli, yanlara doğru bir dizayn tercih etmeliyiz.Kaş aldırırken yada kalıcı makyajda buna dikkat etmeliyiz, profesyonel bir makyöz zaten kaşları buna göre boyayacaktır. Yüzümüzün uzunluğu nerden kaynaklanıyor bunu da tespit etmek lazım. Yüzü yukarıdan aşağıya 3 eşit parçaya bölüp hangi bölümün daha uzun olduğuna bakabilir makyajımızda bu bölgeye göre çalışabiliriz. Allığımızı elmacık kemiklerini belirginleştirip yüzü sağa sola genişletecek şekilde boyamak işe yarayabilir.Gözlerimizin makyajını çekik şekilde yanlara doğru çalışmakta evde uygulayabileceğimiz en pratik yollardan biridir.
Betül Hazar

Son düzenleme:
Hani tombul değil et yok o anlamda demiştim ama uzun tabii senin söylediğin kapıya çıkıyo :)
Yardımcı olduğun için teşekkür ederim

Son düzenleme:
merhaba benim gözlerim açık kahverengi.keşke renkli olsalarmış kahverengi gözleri ön plana çıkarmak için birkaç teknik önerebilir misiniz? şimdiden teşekkürler.

merhaba benim gözlerim açık kahverengi.keşke renkli olsalarmış kahverengi gözleri ön plana çıkarmak için birkaç teknik önerebilir misiniz? şimdiden teşekkürler.

ten renginiz,gözlerinizin büyüklüğü,şekli,yüz şekliniz tespitte önemlidir ve gözlerinizin yapısını göremediğim için kesin konuşamayacağım ama renk olarak bir iki ipucu vereyim. mercan turuncuları,altın sarıları ve uçuk maviler harikalar yaratacaktır.yeşil diyeceğim(gözlerinize yeşil bir ışık katabilmek için) ama doğru tonları bulmak lazım.. kendi göz renginizdeki farlardan kaçının. günlük doğal bir görünüm için kahve kalem uygulayabilirsiniz..

aynı şeyi bende istiyorum :)

ten renginiz,gözlerinizin büyüklüğü,şekli,yüz şekliniz tespitte önemlidir ve gözlerinizin yapısını göremediğim için kesin konuşamayacağım ama renk olarak bir iki ipucu vereyim. mercan turuncuları,altın sarıları ve uçuk maviler harikalar yaratacaktır.yeşil diyeceğim(gözlerinize yeşil bir ışık katabilmek için) ama doğru tonları bulmak lazım.. kendi göz renginizdeki farlardan kaçının. günlük doğal bir görünüm için kahve kalem uygulayabilirsiniz..

Makyöz Betül Hazar

Selam bende hem kendi adıma hem arkadaşım adına bikaç birşey sorayım o zaman:) buğday tenliyim ve gözlerim siyaha yakın koyu kahve çok makyaj yapan biri değilim ama kaşların da makyaja etkisi olduğunu düşünüyorum,rankli gözlülerde kalın kaş çok hoş duruyor ama acaba bende çok mu bakımsız durur diye düşünüyorum..

arkadaşımın da gözleri küçük yine kahverengi birbirine yakın gözleri var acaba gözlerini büyütmek ve belirginleştirmek için ne yapabilir?makyajı seven biri her türlü taknik denedi ama içine sinmiyor

şimdiden teşekkürler

Canım ya ben hiç makyaj yapamıyorum.
Burnum illa pul pul oluyor kuruyor,fondoten pudra kullanınca iğrenç şekilde birikiyor.
Nemlendiricide kullanıyorum ama nafile.
ne yapmam lazım bu konuda?

Canım ya ben hiç makyaj yapamıyorum.
Burnum illa pul pul oluyor kuruyor,fondoten pudra kullanınca iğrenç şekilde birikiyor.
Nemlendiricide kullanıyorum ama nafile.
ne yapmam lazım bu konuda?

muhtemelen kuru cildiniz var. yüz kreminizi, arada nem maskenizi ihmal etmeyin. yüz kremini yanlış satın alıyor olabilirsiniz.Önerim Mağazada satış yapmayan bir profesyonelden/makyözden yardım almanız. cilt tipinizi tespit etsin, hang, markalar, hangi ür
nleri kullanabilirsiniz briefing versin. Stüdyoma gelseniz kişisel makyaj eğitimim var herşeyi birebir anlatıyorum, ancak aynı şehirde değiliz sanıyorum. Bir make-up studio ya uğrayabilrsiniz. birde nemlendiricinizi makyajınızdan en az bir saat önce sürünüz. Makyaj esnasında sürülen nemlendirici makyajı kusturur..
Betül Hazar

Son düzenleme:
Ben bi konuda bilgi almak istiyorum.makyaj bazının kullanımı nasıl olmalı.ben diğer markaların bazını bulamadım internetten siparisi de kullanmıyorum.sadece flormar.in bulabildim.tavsiye eder misiniz.cildim karma yani sadece t bölgem yağlı.tavsiye edeceğiniz bi marka var mı yada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…