Bisküvi - Kurabiye Tarifi Renklı bisküviler

baharistan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
167
1
48
kolay ve zevklı

seker ve yumurtlar once bıraz cırpılcak daha sonra margarın yedirilcek,vanılya kaabrtma tozu koncak un ılave edlıp kulak memesı yumusaklıgında hamur olcak

250 gr margarin,1 su bardagı seker,2 yumurta,bır vanılya,bır kabartma tozu,aldıgı kadar un,gıda boyasıve kurabıye kalıbları

hamur olduktan sonra renk sayısına gore parcalara ayrılıp yarım cay kasıgı gıda boyalarıyla hamur renklendırılecek acılan hamurlar bır santım kalınlıgında olcak kurabıye kalıplarıyla sekıllendırılcek sıcak fırına verılıp 170 derecede cok kurutulmadan pısırılcek

Eklentiler

• $Görüntü002.jpg
    $Görüntü002.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 61
  • $Görüntü001.jpg
    $Görüntü001.jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 65
  • $Görüntü003.jpg
    $Görüntü003.jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 64
  • $Görüntü014.jpg
    $Görüntü014.jpg
    91,6 KB · Görüntüleme: 71
Kod:
arkadaslar ben aynı tarıfle sadece gıdaboyası koymadan fındıklı kurabıyede yapıyorm hamuru aynı eger mısafırım kalabalık gelcekse yarım ölcek arttırıp hem fındıklı hemnde bole sekıllı tırtıl kalıbıyla beraber aynı hamurdan 3 ,4 cesıt farklı kurabıye yapıyorum hem coocuklar sevınıyor hem hanımlar cok begenıyor cokacimcoook fındıklı ıcıcn yumurta akının bırını ayırılıyorsunz seklı verdıkten sonra once yumurta akına sonra fındıga buluyorsunz bu kadar ,cogu tatlı kurabıyelerımı aynı tarifle yaparım sekıllerle süslerle fındıklarla boyalarla degısıtrırımhihoyyyt inş sizlerde begenırsnz afıyet olsuna.s.

Eklentiler

• $Görüntü012.jpg
    $Görüntü012.jpg
    90,5 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:
canım benım ellerıne saglık::kıss bu benım kurabıylerden olmuss gördünmü papatya kurabıyem var ya ondan olmus tırtıl kalıbından bende yaparım canım benım tarfın aynısı yanı saol paylasımın ıcın::

X