Regl sancısı işe gebelik belirtisi sancısı arasındaki fark?

Yani hala regl haftalarımda ağrım devam ediyor, işte ne bileyim 8.haftada 12.haftada. Ama o ilk öğrendiğim ayda zaten adet günü dayanamayıp gidip test alıp yapıp pozitifi görmüştüm sonrası heyecandan hatırlamıyorum 😅
8 haziranda regl olmuştum. 23 haziranda yumurtlama testinde kopkoyu görmüştüm 24ü de çatlama . Şimdi benim regl im kaçı olmalı🤣 dediğim gibi 28-30 arasında oluyorum ama en kesin olan yumurtlamadan 14 gün sonrası mı

Canım bu kişiden kişiye değişir ama benim kasıklarım çok ağrımıştı hele 4/5 gün öncesi ağrıdan öldüm sonra geçti gebe olduğumu öğrenmiştim. Regl ağrısına çok benziyor

Ben hamile olduğumu hissetmiştim. Sonra adetimden önceki gün ağrım başladı, adet olucam demek dedim. Farkı yoktu benim için aynıydı yani
Peki bu ağrı hep mi oldu
Mesela adet gününe kadar her gün mü yoksa ara ara mı adet olacak gibi bir ağrı oldu

Peki bu ağrı hep mi oldu
Mesela adet gününe kadar her gün mü yoksa ara ara mı adet olacak gibi bir ağrı oldu
Adet gününe kadar hiç ağrı olmadı bende. İlk şüphelenmemin sebebi oydu çünkü birkaç gün önceden ağrı kesici almadan kıvrandıran bi ağrı olurdu olmayınca acaba mı demiştim. Son gece ağrı başlayınca geliyor demek ki dedim. Ondan önce olmadı yani

Kendi adıma konuşuyorum suan o ağrıları yaşıyorum . Benim hiç bel ağrım yok sadece her iki kasikta agri var bazen sadece sağ sadece sol oluyor. Regldeki gibi baskı hissim yok. Ve regl olurken kasiktaki agri daha yoğun oluyordu bu kez tam karnımın alt kısmında acıma ve batma arası bi agri var. Sanki oraya küçük iğneler batirıyorlar bazen de büyük bıçak saplanır gibi bir acı. Ağrıdan ziyade minik minik acılar var . Böyle hissediyorum suan

Peki bu ağrı hep mi oldu
Şimdi biraz üstünden geçti ama hatırladığım kadarıyla benim zaten yumurtlamadan itibaren kasık ağrım oldu. Regl olana kadsr devam etti regliden 4/5 gün önce de çok ciddi bir ağrı oldu ben herhalde yerleşme oldu diye düşündüm sonradan. Regl günüm zamanı da hamile olduğumu artık öğrenmiştim yoğun bir ağrı yoktu ama tatlı tatlı bir ağrı gelir giderdi. Sonra ki dönemlerde de yine ara sıra kasıklarımda ağrı oldu oda rahim genişlersen olurmuş zaten. Ama bu ağrılara göre bakmayın belirtiler hep yanıltıcı olabilir. Herkeste farklı belirtiler oluyor.

Arkadaşlar hamile arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
Daha önce herhangi hir gebelik yaşamadığım için bilmiyorum zaten gebe kalırsam en ince ayrıtısıyla süreci anlatacağım birileri bilgilensin diye.
Şimdi regl öncesi çoğu insanda kasık ağrısı sancısı olur regl öncesinin bi hissiyatı var hatta o hissiyatı anlatamam ama hepiniz hiliyoesunuz . Peki gebe kaldığınız ay da aynı şeyleri mi yaşadıjız?
Yani o sancının regl öncesi sancıdan hiç ni farkı yoktu? Hissiyatı aynı mıyıd?
Biraz kişiden kişiye değişiyor bence bu durum bende çok şey okumuştum konuyla ilgili bende belirtiler şöyle oldu çok hafif bir ağrı çok nadir girdi. Belli belirsiz bir ağrı belki kafanıza bile takmazsiniz o kadar anlık. Onun dışında su gibi akıntım var. Kivamsiz bildiğiniz altınıza yapmışsınız hissiyatinda sürekli bir akıntı. İştahım korkutucu boyutta açıldı 2-3 tabak yiyip doymamak gibi ( ama belki kullandigim ilaçlarında etkisi olabilir.) bir de yürüyüşe çıktığımda ani ve hızlı yürümeye çalıştığımda kasigmda bir anlık ağrı oluyor. Onun dışında yine uyku durumu oluyor ve özellikle gece hissediyorum çok sık idrara cikiyorum gecede 3 bazen 4 kere 5+1 im şuan bu arada Allah isteyen herkese nasip eder umarım.🧿✨

Benim ince bir sızı girip çıkıyordu. Regl sancim dsha fazla. Bir de bende baya uyku yaptı
. Olduğum yere kafamı koyup iki dakika içinde uyuyakaliyordum

Ben beklenen adet tarihinden 1-2 gün önce yerlesme kanaması yaşayıp test yaparak öğrenmiştim ama adet olmam gereken günden itibaren ki bir kaç gün birebir regl ağrısı yaşadım hatta baya siddetliydi. Üşütünce yada gecikince daha çok ağrır ya aynı öyleydi. Bir de aşırı şişmişti vücudum,çok ödem vardı.

Daha önce herhangi hir gebelik yaşamadığım için bilmiyorum zaten gebe kalırsam en ince ayrıtısıyla süreci anlatacağım birileri bilgilensin diye.
Şimdi regl öncesi çoğu insanda kasık ağrısı sancısı olur regl öncesinin bi hissiyatı var hatta o hissiyatı anlatamam ama hepiniz hiliyoesunuz . Peki gebe kaldığınız ay da aynı şeyleri mi yaşadıjız?
bende yeni hamileyim erken ögrendim reglim toplasan 4 gün geçmiştir ama halen agrı girir korkarım aha reglmi oldum diye birebir aynı canım ayırt etmek güç

Ben beklenen adet tarihinden 1-2 gün önce yerlesme kanaması yaşayıp test yaparak öğrenmiştim ama adet olmam gereken günden itibaren ki bir kaç gün birebir regl ağrısı yaşadım hatta baya siddetliydi. Üşütünce yada gecikince daha çok ağrır ya aynı öyleydi. Bir de aşırı şişmişti vücudum,çok ödem vardı.
Aslında regl olmanın bi hissi var ya ben ordan regl olcağımı anlıyorum. Mesela kaç gündür kasık ağrım vardı regl mi olcam diyordum ama moralim bozulmuyordu. Bu sabah tam o regl hissi geldi oturdum ağladım bu kez eminin regl olcağımdan . Bence regl hissi diye bir şey var 😀 mesele kasık ağrısı feğil. Böyle regl sökülmeden ö ce sanki içeride sökülüyor da 3-5 saat sonra dışarı vuruyor ya . O his var bence. Bi gün gebe kalırsam ayrıntılı yazacsğım regl den farklarını o hissin

Kaçıncı ayınızda gebe kaldınız?

Tek fark test. Neden belli aralıklarla test yapmıyor musunuz? Ağrıyla mı anlayacaksınız? Daha önce de gördüm bu sorulardan burda. O yüzden ilginç geldi. Şüpheye düştüğümde test yapardım ben. Adet olacaksam pedim yanımda olurdu. SIK test yapmadığım için mamografiye girdim hamileyken, tüp bebek tedavisi aldım. Lütfen ağrılarla hareket etmeyin.

X