regl öncesi göğüslerdeki aşırı ağrı

aralikkizi

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2010
463
32
Son yıllarda stres ve kilo kaybı nedeniyle ciddi adet düzensizliği yaşadım.Ama aşırı zayıftım..neredeyse kemiktim..Sonra evlendim..Temmuzda yani yeni evliyim..Klio aldım ve şu anda çok şükür huzurum var kilo da aldığımdan dolayı adetim gayet düzenli oluyor bir sorunum yok..Ancak benim anlayamadığım eskiden olmayan ama şimdi gitgide daha da fazlalaşan bir göğüs dolgunluğu ve özellikle adet öncesi birkaç günde ortaya çıkan göğüs uçlarında neredeyse acı olması..Göğüs uçları adet öncesi günlerde iyice sertleşiyor..zaten göğüslerim irileşip hafif ağırlaşıyor..Bunun dışında da hiçbir adet öncesi belirtim yok..eskiden çok sancım olurdu..Sancımda çok normal oluyor..Uzunluk eskiden dengesizdi..Şimdi hep aynı sürelerde bitiyor..Aslında herşey normal gibi..Yani genç kızlığıma göre çok hafif bile geçiyor denebilir..Ama bu göğüs ağrısı..Yani çok acayip sanki kendimi çok afedersiniz ama inek olurya sağılması gerekir..öyle gibi hissediyorum..Acaba göğsümde bir sorun olabilir mi?Mesela yine adet dönemindeyim ve göğüslerim yine aynı şekilde şişti..Benim gibi sorun yaşayan varmı acaba?:KK58:

göğüs ağrısı belirtisini bende birkaç yıldır yaşıyorum.süt hormonları aktif oluyormuş canım.telaşlanmana gerek yok.benim mesela biri yanlışlıkla değdigi zaman ölürüm ağrısından.katlanacaz mecbur:84:

göğüs ağrısı belirtisini bende birkaç yıldır yaşıyorum.süt hormonları aktif oluyormuş canım.telaşlanmana gerek yok.benim mesela biri yanlışlıkla değdigi zaman ölürüm ağrısından.katlanacaz mecbur:84:

Canım çok teşekkürler..içim çok rahatladı..Bazen doktora gitmekle gitmemek arasında kalıyorum ama bu sefer ilaç vs ile tedavi etmek ister diye korkuyorum..Göğüs dolgunluğu vs ok diyorum ama ne biliyim böyle üstüne doğru uzanırken bile sızlamasından korkarak hareket ediyorum birkaçgün..tabi adet ile birlikte sanki ağrı ve dolgunluk o sertlikte anında uçuyo..Hani göğüslerimde büyük olsa neyse..ufacık ya..30 olucam yakında ama çocuk göğsü gibi..şimdi yine iyiler..evlenmeden önce zayıfken bildiğin düzlerdi :)) şöyle kollarımı yukarı uzattımmı bildiğin düz :KK1: hamilelik döneminde göğüsler büyüyor değilmi?konuyla ilgisi yok ama annemin göğüsleride ufaklarmış..benden sonra büyümüş ve o şekilde kalmışlar..yani hala ufak ama bana göre çok daha iyilerdi..yani büyürmü hamilelikten sonra..adette bile böyle oluyorsa hamilelikte .ok sorun yaşar mıyım acaba???:44:

cnm seni korkutmak istemem ama benmde evlenmeden önce hiç göğüs şişkinliği,ağrısı olmazdı adet öncesi,hormonlarım falan da normaldi,ama evlendiğimden özelliklede korunmayı bıraktığımızdan beri çokk fena şişiyo ve ağrıyo adet öncesi kendimi hamile sanıyodum ilk başlarda,meğer süt hormonu yani prolaktin değerim çok fazlaymış,6 ay falan ilaç kullandım bu değer dürekli düşmüyo arada bi düşüyo geri çıkıyo ilacı bırakınca,seni gerçekten endişelendirmek istemem ama bi ara adetinin 3.günü git hormon tahlili yaptır,ihmal etme bence,benm evlenmeden önce öyle olmazdı,meğer evlilik bazı insanların hormonlarını bozarmış,düzen değişikliğinden dolayı bendede öyle olmuş,kaç tane prof. gittim ben ,hepside aynı şeyi dedi,şimdi bebek için uğraşıyoruz,malesefki bu hormonun yüksekliği bebek olmasına engel,allah hakkımızda hayırlısını versin,bekliyorum zamanını,şimdide ankarada bu konuda uzman bi dr. arıyorum

cnm seni korkutmak istemem ama benmde evlenmeden önce hiç göğüs şişkinliği,ağrısı olmazdı adet öncesi,hormonlarım falan da normaldi,ama evlendiğimden özelliklede korunmayı bıraktığımızdan beri çokk fena şişiyo ve ağrıyo adet öncesi kendimi hamile sanıyodum ilk başlarda,meğer süt hormonu yani prolaktin değerim çok fazlaymış,6 ay falan ilaç kullandım bu değer dürekli düşmüyo arada bi düşüyo geri çıkıyo ilacı bırakınca,seni gerçekten endişelendirmek istemem ama bi ara adetinin 3.günü git hormon tahlili yaptır,ihmal etme bence,benm evlenmeden önce öyle olmazdı,meğer evlilik bazı insanların hormonlarını bozarmış,düzen değişikliğinden dolayı bendede öyle olmuş,kaç tane prof. gittim ben ,hepside aynı şeyi dedi,şimdi bebek için uğraşıyoruz,malesefki bu hormonun yüksekliği bebek olmasına engel,allah hakkımızda hayırlısını versin,bekliyorum zamanını,şimdide ankarada bu konuda uzman bi dr. arıyorum

s.m18, canım Allah razı olsun çok teşekkürler..korkuyor insan elbette ama bişiler varsa dediğin gibi tahlil yaptırmak lazım..şu anda bebek düşünmüyoruz ama elbet düşünücez..Peki rica etsem biraz daha ayrıntılı anlatabilirmisin..yani ben regl olmadan 3 gün kadar önce göğüslerim dolgunlaşıyor ve uçları belirginleşiyor..Aslında göğüslerim birazda sertleşiyor..Son iki günde ise artık uç kısımları iyice acıyor gibi yani yanlışlıkla biryere değecekmil gibi olursa bile içim acıyor..Yani sanki göğüslerim sütyenin içerisinde zorla preslenmiş gibi oluyorlar..Ama şu da var..Benim göğüs uçlarım evlenmeden öncede biraz belirgindi..Yani hiçbirzaman bütünleşik değildi.Hep uçları sivriydi..Özellikle üşüdüğümde banyoda iyice sivri oluyorlar mesela..İşte adet olmadan öncede bu kez göğüslerin geneli ile birlikte birde şişkinlik oluyor..Var olan bir ağrı yok ama uçları rahatsız ediyor işte..Başka bir sorunum da yok..Yani mide sorunum, ya da sancım, ne bileyim bel ağrısı..baş ağrısı yorgunluk..vs vs ..iştah.yani hiçbir sıkıntım yok..sadce karın şişikliği oluyor haliyle..ve de az gaz...onun haricinde adet olma sıkıntıları hiç yaşamıyorum birde bu var..Aynen böylemi oluyordu sende de acaba?

Peki doktor bu tedaviler ile çocuk sahibi olabileceğinizi söyledimi?Allah işallah hakkınızda hayırlısını nasip eder ama ben de korkmaya başladım..doktora gitmeye de korkuyorum ..ilaç iiçmek en nefret ettiğim şeydir..sanki daha da kötü olacakmış gibi..
Bunun başka çözüm yolu olamaz mı?Yani doğal yöntemler gibi?
:KK25:

evt cnm göğüslerim tam da anlattığın gibi oluyo,hatta adetime 2-3 gün var 2 gündür nasıl şişti nasıl ağrıyo,biyere değecek diye içim gidiyo...çok dr gittim,ilk önce bulunduğum yerde özel hastanede güvenlir bi dr gittim,o problem değil zamanı var bekle olacak diyo,1-2 sefer çatlatma iğnesi vuruldum ama tutmadı malesef,aşılama oldum tutmadı,dr çok şaşırıyo,yumurtalar çok güzel,sperm çok güzel kesin olması lazım diyo ama işte allah ın işi demekki var daha zamanı olmuyo,yazın istanbula gitmiştik orda bi dr. gittik adam bana çocuğun olmaz falan gibi birsürü can sıkıcı şey söyledi nerdeyse kafayı yiyecektim ağlaamaktan,benm hep gittiiğim dr. bana hiç böyle şyler söylememişti,içimden kızdım durdum beni oyaladı diye,sonra ankaradan bi prof.dan randevu aldık oraya gittik,adam güldü bana paranızmı çok niye dr. geliyosun gerek yokki zamana bırak daha çok gençsin,olmaması için bi neden yok,bazı insanların evlilik hormonları bozor düzen değişikliğinden dolayı dedi,sendede öyle olmuş biraz kilo ver dedi,çocuk olmaz diye bişey yok,yumurtaların çok güzel dedi,saolsun çok rahatlattı beni,istanbuldaki dr a hakkımı helal etmiyorum hiç,şimdide ayda 1 sefer gidip tahlil yaptırıyorum normal çıkıyo herşey,7 kilo verdim,zamanını bekliyorum,şubata kadar olmazsa gel dedi ankaradaki dr.
tatlım inan hiç korkutup moralini bozmak istemem çünkü onun ne demek oldugunu çok iyi biliyorum ama git bi tahlil yaptır,dr a da söyle göğsüm çok ağrıyo diye,özelllikle süt hormonuna dikkat et,o değer düşmedikçe bebek olmuyo çünkü,çok şükür benm 2 aydır normal,ama çok dengesiz bi hormon anında çıkabiliyo

Canım benim kilo fazlam yok ama geçmişim biraz sorunlu..Yani öncesinde adet sorunlarım vardı..Adet olamıyordum çok sıkıntılı günler geçirdim o sırada aşırı kilo verdim ve 2 sene kadar da aşırı zayıftım.resmen kemiklerimin üstünde ince deri var gibiydi..Allahım korkunçtu hatırladıkça fena oluyorum..neyse evlendim şimdi iyiyim kilo aldım zaten kilo almamla huzurum yerine gelmesiyle benim hormonlar düzeldimi neyse artık gayet düzene girdi adetim filan.Şimdi tek korkum çocuk sahibi olamamak..çünkü çok yıprattım kendimi yaşım 28 ama sanki 50 gib yorgun hissediyorum bazen kendimi..çok savaş verdim hayatımda belki de ondan..birde ben hassas bi tipim hep bilinçaltımda büyütürüm üzülürüm yıpratırım kendimi..dolayısıyla üreme sitemimi yıpratmış olabilirim..senin yaşadıklarını yaşamaya korkuyorum..yani doktora gidip de tuhaf şeyler duymaya korkuyorum..iyi doktor bulmak çok çok zor artık..araştırıyorum bakalım gidicem ama..şimdilik erteliyorum..bi dahakine bakıcam bu kez daha iyi olur diye diye geçiştiriyorum..sonumuz hayır olsun da..canım benim Allah işallah hayırlı sağlıklı bi evlat verir size de en kısa zamanda..acaba zamanında aşırı zayıflamış olmamın bi etkisiyle sorun mu yaşıyorum ..

amin cnm cümlemize,bende işte ankarada bi dr. var ama daha iyisi var mı diye araştırıp duruyorum,inşllh yaşamazsın benm yaşadıklarımı,bende senn tam tersine kilo alınca hormonlarım bozuldu,çok sitresli bi yıl geçirdik,o sitresten ben nerdeyse 20 kilo aldım,çok şükür şimdi normale döndüm,hormonlarımda dr un dediğine göre kilo verince düzene girdi, inşşl benm karşılaştığım gibi aptal bi dr. karşılaşmazsın,bide bi dünya paramızı aldı doktor bozuntusu,adam yüzüme çocuğun olmaz dediya,kafayı yiyecektim,annem,babam,kardeşlerim,eşim perişan olduk,allah cezasını versin,bakalım şubata kadar olmazsa ankara yolunu tutcaz yine,allah hepimize sağlıklı sıhhatli evlatlar versin inş. cnm,sende bence çok kafana takma taktıkça yıpratıyosun,yıprattıkça hormonların,sağlığın bozuluyo,dr. bana demişti çok mu çocuk istiyosun çok istersen rahat olmazsan ondanda olmaz çocuk,rahat ol demişti prof. bence seninde olur takma hiçç rahat ol

kızlar benim de sol göğsüm de ara ara ağrılar oluyo aşırı bi ağrı değil ama 1-2 dakika ağrı atıyo ufaktan 1-2 saat geçiyo sonra tekrar başlıyo
ben yasminle korunuyorum 1,5 yıldır
dr a gidip bırakmayı düşünüyorum zaten
var mı benim gibi tek göğsü ağrıyan,özellikle ilaç kullanıpta ağrıyan?
göğüs ağrısı yaptığını biliyorum ama korktum ister istemez...?????

kızlar benim de sol göğsüm de ara ara ağrılar oluyo aşırı bi ağrı değil ama 1-2 dakika ağrı atıyo ufaktan 1-2 saat geçiyo sonra tekrar başlıyo
ben yasminle korunuyorum 1,5 yıldır
dr a gidip bırakmayı düşünüyorum zaten
var mı benim gibi tek göğsü ağrıyan,özellikle ilaç kullanıpta ağrıyan?
göğüs ağrısı yaptığını biliyorum ama korktum ister istemez...?????

canım, bence kesinlikle bir doktora görün..yani korkman açısından değil ama kullandığın hap biliyorsun hormon dengesinde değişiklik yapıyor..Bu durum her kadında farklı reaksiyonlara neden oluyor..kimisi memnunken kimisi memnun değil şikayetçi..kimisindeki pek çok rahatsızlık iyileşirken kimisinde yeni rahatsızlıklar ortaya çıkarıyor..yani bilmiyorum doğum yaptınmı ama göğüs olayı önemli.ben hala çok korkuyorum..eşimin sigortasından faydalanıcam mecburen..şu anda çalışmadığım için..doktor arayışlarımda devam ediyor..ilk fırsatta hormonlarıma baktırıcam çünkü göğüs uçlarım sürekli hassas olmaya başladı..yani regl haricinde şişkinlik şikayetim yok ama uçları hassas eskiden böyle değildi evlendikten sonra hassaslaştı..eskiden de belirgindi ama hassas değildi mesela..acaba normalmi içim içimi kemiriyor..

canım, bence kesinlikle bir doktora görün..yani korkman açısından değil ama kullandığın hap biliyorsun hormon dengesinde değişiklik yapıyor..Bu durum her kadında farklı reaksiyonlara neden oluyor..kimisi memnunken kimisi memnun değil şikayetçi..kimisindeki pek çok rahatsızlık iyileşirken kimisinde yeni rahatsızlıklar ortaya çıkarıyor..yani bilmiyorum doğum yaptınmı ama göğüs olayı önemli.ben hala çok korkuyorum..eşimin sigortasından faydalanıcam mecburen..şu anda çalışmadığım için..doktor arayışlarımda devam ediyor..ilk fırsatta hormonlarıma baktırıcam çünkü göğüs uçlarım sürekli hassas olmaya başladı..yani regl haricinde şişkinlik şikayetim yok ama uçları hassas eskiden böyle değildi evlendikten sonra hassaslaştı..eskiden de belirgindi ama hassas değildi mesela..acaba normalmi içim içimi kemiriyor..

Bi de şöyle bişey var sütyeni çıkardığımda inanılmaz rahatlıyorum
hassas oldukları için sütyenin balenleri bile batıyor ağrıtıyor
sütyensizken ağrım olmuyor.
ama dediğin gibi hormonlarımızı bi kontrol etmemiz lazım
ben yaza çocuk düşünüyorum kısmetse iyi bir muayene ve sonrasında çocuk...

X