Regl Öncesi Duygusallık ve Anksiyetede Yükselme

auroraria24

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2024
33
34
31
Regl olmadan 1 hafta öncesi inanılmaz duygusal oluyorum ve anksiyetem artıyor. Normal zamanda hissetmediğim duyguları ve düşünceleri bu dönemde yaşıyorum. Daha öncesinden farklı sebeplerden antidepresan kullandim ve terapi aldım fakat biraktiktan sonra regl öncesi duygu bozukluğum devam etti.
Artik bu süreçten inanilmaz yorulduğumu hissediyorum. Özellikle yaşım ilerledikçe düşüncelerimin daha da yoğunlastigini farkketim. örnek veriyorum ölüm korkusu veya ben ölürsem etrafimdaki insanlar ne yapar veya cevremdeki insanlardan biri ölürse ben ne yaparım gibi düşüncelerimde yoğun bir artış var. Düşündükçe ağlıyorum, ağladikça beynim catlayacakmış gibi hissediyorum. Huzursuzluk ve ana odaklanamama yaşıyorum.

Annem ve babama bisey olursa kardeslerime nasil goz kulak olurum ona takıp üzülüyorum. Hamile değilim ama bir gün çocuğum olursa ve o gencken ölürsem, o nasıl hayatla başa çıkar bunu düşünüp ağlıyorum. Saçma sapan olmayan şeyleri kafamda kuruyorum. Reglim başlayınca tüm bu düşünceler gidiyor ve normal bir duygu durum ile hayatıma devam ediyorum ama öncesindeki süreç benim için tam bir çile.

Hormonal bir sorun mu yoksa psikiyatri ve terapi ile çözebilir miyim emin değilim. Daha önce hiç hormonlarım için kontrole gitmedim.

Siz bu tarz bir durum yaşıyor musunuz, nasıl bir yol izlemem gerekir?

Bu dönemde serotonin yani mutluluk hormonlarında düşme oluyor kısaca ondan dolayı da anksiyetede artma görülüyor evet

Bende de oluyor eskiden bu kadar olmazdi sanirim yas ilerledikce oluyor inanilmaz sinirli oluyorum reglin 3. Gunu itibariyle tamamen degisiyorum😂

X