Regl olduğum halde hamile olabilir miyim?

Kurukayisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2019
6
4
28
Ben sizin 22 yaşında bir kardeşinizim. Lütfen okuyup deneyimlerinizi paylaşın. Çok ihtiyacım var.
Regl dönemimden 1 hafta önce 3-4 kere ilişkiye girdim. Doğru şekilde korunduğumuzu düşünüyorum ama aklımı karıştıran bir şey var.
Regl dönemim ayın 26sıydı (28 günde bir regl oluyorum) normalde hiç sekmez ama bu sefer ayın 25inde regl oldum. Normalde 6 gün sürer ama bu sefer 5 gün sürdü. Regl kanaması gibiydi her yönüyle.
Bittiğinde 1 gün hiç kanama olmayıp ertesi gün ve sonraki gün kahverengi akıntı oldu. Lekeleme şeklinde bu akıntı hamilelik belirtisi deniyor. Ben regl olduğum halde hamile olabilir miyim?
Tabii ki hamileyken regl olunmaz ama belki de başka bir kanamayı regl zannetmiş olabilir miyim?
Lütfen bana yardımcı olun. Şu an doktora gitmem mümkün değil. Çok huzursuz oluyorum. Gebelik beklemiyorum. Bu akıntı normal mi sizce? Adetin kalıntısı olabilir mi? Hamile olma ihtimalim yok değil mi?
Akıntı tam olarak ilişkiden 10 gün sonraya denk geldiği için çok korkuyorum.
Bu arada bir bilgi vermeliyim. Adet gördüğüm gün çok hastalandım ve ateşim çıktı. 3 gün kadar sürdü ve Nurofen, Panadol kullandım. Bunlar o akıntıya neden olmuş olabilir mi?
Ve diyelim hamileyim. Bu geçirdiğim ateş, durumu nasıl etkiler? 40 dereceye kadar ateşlendim.
Lütfen bilgilendirin beni. Hiç gebelik yaşamadım ve çok korkuyorum. Büyük ihtimal böyle bir şey olamaz ama korkuyorum. Şu an hamile kalmak istemiyorum.
Ve ek olarak kondomla doğru şekilde korunmamız halinde (sonrasında kontrol ediyoruz suyla doldurarak) ve hiçbir yere taşmadıysa yine de spermlerin vajinaya ulaşma şansı var mı? Çok endişe ediyorum lütfen bilgilendirin

5 gün normal regl oldum yazmışsınız o zaman hamile olmanız mümkün değil bence stres mevsim değişikliği ya da herhangi bir şey etkilemiş olabilir her zamankinden az regl olmuşsunuz sonradan gelen leke buna bağlı olabilir biz kadınlar en ufak şeyden etkilenip tamamen farklı şeyler yaşayabiliyoruz bir de bunu stres yapıp tamamen allak bullak olabiliyoruz

Ben de böyle düşündüm ama içimden atamadım yine de o şüpheyi. Çok teşekkür ederim. 5 gün süren bir üstüne görme akıntısı olamaz değil mi? Bu gördüğüm şey adet kanamasıdır? Bu durumda da gebelik söz konusu olmaz?

Hayır canım beş gün sürmez üstüne görme benim bildiğim hem de regl kanaması gibi hiç olmaz leke gibi olur hep öyle beş gün üst üste olanı da ne gördüm ne duydum içini rahat tut bence stresi da at üzerinden vücudunun hormonlarının dengesini bozabilirsin

Haklısınız çok sağ olun. Bilmediğim için endişe ettim. Stres yapmamaya çalışacağım artık

Hamile degilsin canim , ama insallah ben hamileyimdir 5 gun nasil beklicem

Hamile degilsin canim , ama insallah ben hamileyimdir 5 gun nasil beklicem
Çok garip kimisi hamile olduğunu duymak istiyor kimisi olmadığını inşallah hamilesinizdir. Isteyen herkesin anne olmasını dilerim.
Saçma olacak ama eminsiniz değil mi? Yani test falan yaptırmama gerek yok değil mi? Kuşku duymama gerek yok sanırım

7/8 aydir deniyorum , regl olmama ragmen yine kabullenemeyip test yapiyorum , sonuc husran ... bence kesin degilsin ama icin rahat etsin diye eczaneden test alip yap eminim negatif cikacaktir

7/8 aydir deniyorum , regl olmama ragmen yine kabullenemeyip test yapiyorum , sonuc husran ... bence kesin degilsin ama icin rahat etsin diye eczaneden test alip yap eminim negatif cikacaktir
Sizin için doğru vakit geldiğinde eminim hamile kalacaksınız. Belki şu an bile hamilesinizdir. Sabredin umudunuzu kaybetmeyin :)
Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız bir nebze. O testlere çok güven olmuyor sanırım ama yaptırırım.
Kusura bakmayın tecrübesizliğimden soruyorum. Yani öyle kolay kolay hamile kalınmaz değil mi? Insanlar yıllarca deniyor bazen. Benim korunduğum halde ve regl döneminin hemen öncesinde hamile kalmam neredeyse imkansız olmalı.
Böyle konuşuyorum çünkü inanın hiçbir şey bilmiyorum. Bu yuzden de stres oluyorum kendi kendime. Henuz çok erken çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…