Regl Olamıyorum

Riannas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2024
1
0
19
Merhaba arkadaşlar ben 19 yaşındayım ve yakında 20 yaşında olacağım. 18 yaşımda lisede tüm arkadaşlarım regl olmuştu ve ben hala regl olamamıştım doktora gittim ultrason vs çekildi bana hiçbir sorun yok olacaksın denildi. 7 8 ay önce ilk kez oldum ve onun öncesinde regl benzer ama sadece kahverengi akıntı gibi olmuştum. Sonunda olduğum için cidden mutluydum çünkü üzerimde olmadığım için çok fazla yük vardı. O zamandan sonra ben bir daha olmadım ve yakın zamanda tekrar kadın doğuma randevu alarak gittim. Doktor bana doğum kontrol hapı yazdı ve açıkcası kullanmaktan korkuyorum '' Dienille '' isimli bi doğum kontrol hapı belki kullananlarınız vardır. Benimle aynı durumda olan yaşamış olan veya bu doğum kontrol hapını kullanan tavsiye verebilecek olan var mı ?

Kadın doğum hapları eskisi gibi hormonel değişiklikler veya yan etkiler yapmıyor yan etkileri çok daha düşük artık eğer kullanmazsan ileride gebe olma olasılığın çok düşer doktorun tavsiyesine uymanı öneririm hem âdetin bir düzene oturur hem de bu sıkıntılarından kurtulursun inşallah

Merhabalar arkadaşım, doğum kontrol hapından korkma. Üstteki üyenin de dediği gibi kesinlikle doktora uymalısın. Bir tık benzerini yaşadım ben de, ergenliğe girmiştim ama regl olamıyordum ve 14 yaşında küçük bir çocukken bile hap kullandığımı biliyorum. İlaçtan sonra düzenli kontrollerini aksatmazsın, için daha ferah olur

X