Regl neden 2 gün sürer

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeter bu konuyu açmayı kes tiksindik artık kimse senin psikoloğun değil. Yardım edecek olanlar da en az 5 er kere anlattı sana zaten bu mevzuyu. Acınası haldesin Ayşe.
Benim hangi konuyu açıp açacağımı sen mi karar veriyorsun sen kimsin ki bana artık kes diye konuşuyorsun. Burada benim kimse psikologum demedim acınasi haldeysem kendim acınasi haldeyim sana ne oluyor ister beş kere ister on kez açarım cevap vermek zorunda değilsin.

Neden şaka olayım niye anlamak istemiyorsunuz kafaya çok fazla takıyorum ilişki yaşadığım insanla da yeni ayrıldık dolayısıyla da hem ayrılığın üzüntüsü hem de bunu kafama takıyorum neden dalga geçeyim neden şaka yapayım siz hiç mi darda veya zorda kalmadınız zaten depresyon aşamasında en saçma sapan şeyler kafaya takıldığı için insanlar depresyona giriyor takıntı haline getiriyor size göre komik olan bir şey şaka olan bir şey bana göre çok ağır bir şey
O zaman psikoloğa gitmelisin. Tamam ayrılmanıza üzülürsün de hamile değilsin bunu da kafaya takma o zaman

O zaman psikoloğa gitmelisin. Tamam ayrılmanıza üzülürsün de hamile değilsin bunu da kafaya takma o zaman
Psikoloğa gideceğim ancak devlette boş yer bulamıyorum özellerde de dediğim gibi çok pahalı. Devlette psikolog için yer bulana kadar rahatlamak için de buraya yazdım. Ayrılık aşamasından geçtim onu kafaya takıyordum bir de üstüne bu eklendi insan depresyona girince her şeyi
Kafaya takmak istiyor yardımlarınız için teşekkür ederim

Benim hangi konuyu açıp açacağımı sen mi karar veriyorsun sen kimsin ki bana artık kes diye konuşuyorsun. Burada benim kimse psikologum demedim acınasi haldeysem kendim acınasi haldeyim sana ne oluyor ister beş kere ister on kez açarım cevap vermek zorunda değilsin.
Valla sen çok oluyosun ama. Madem bu kadar dert ediyordun yapmayacaksın. Sevişen sorumluluğunu da alır. Ya sevişmeyecektin ya da korunacaktın bu kadar basit. O bebeyi doğurunca kimse sana on kere aynı şeyi anlatmaz. Yüz yüze hele birine on kere sor aynı soruyu artık ya laf yersin ya dayak. Kimse katlanmaz böyle sana. Sana yapılan yorumların hiçbirinde de yanlış tek kelime görmedim şu ana kadar ciddi ciddi hastaneliksin. Sen açmaya devam et raporlamaya da başlarlar artık çünkü bizle dalga geçiyor bile olabilirsin. Sinir sınırımızı sabrımızı falan mı test ediyorsun yoksa ?

Bence hamilesiniz. 3 ay geçtiği için kürtaj işlemi de yapılamayacak doğurmanız gerekecek. Vaktinde babası ile görüşün erkenden nikah yaparsanız kimse anlamaz

3 ay önceki ilişkimden şüphelendiğim için korkularım var. On gün önce ilişkimden 3 ay geçmişken son kan testimi verdim 1.2 yani negatif çıktı. Aynı yerde tekrar verdim on gün ara ile gene 1.2 çıktı. Regl ilk gün kahverengi geldi. Sonra kanla karışık koyulaştı. 1 ped doldu. 2. Gün yine bir pes doldu ama koyu bir kandı. Şimdi ise tamamen kesilmiş durumda. Tarlusol içmiştim regle daha 14 gün varken. Bundan sebep olabilir mi geçen ayda 14 gün varken tarlusol içtim o zaman da azdı miktarı. Şimdi acaba üstüne görme yerleşme kanaması vs mi acaba korkularım var
Regl gecikmesini etkileyen çok faktör vardır bunların en başında stres gelir ikinci olarak ilaçlar ben regl oldunda ağrı kesici dahi içmem bazı ağrı kesici grupları kanamayı durduruken bazıları çoğaltır şuan biten bir ilişkin var ve böyle bir durum varmı acaba diye düşündüğün için iki kat strestesin üstüne üzüntü gecikmesi kisa sürmesi veya yoğun sürmesi gayet doğal 3 aylık bir bebek gözukmemesi imkansız artık büyümüş ve cinsiyeti bile bellidir kan testlerin negatif zaten reglde görmüşün imkansız bir şey bu şuan red etme durumundasin bunuda anlıyoruz ama artık bu kafadan cikmaliskn hayatı kendine zindan etmekten başka bir işe yaramaz biraz dışarı çık gez dolaş arkadaşlarınla ailenle varsa akraban tatile git kafanı dağıt

Bence hamilesiniz. 3 ay geçtiği için kürtaj işlemi de yapılamayacak doğurmanız gerekecek. Vaktinde babası ile görüşün erkenden nikah yaparsanız kimse anlamaz
Ben zor durumda olduğu için bu soruları soruyorum sizde cevabınız için sağ olun herkes bir şekilde bir yerden kırılıyor benim kırılma noktam bu sizin hiçbir yerden inşallah kırılma noktanız olmaz hayatta hiç kafanıza takmadan rahatça yaşarsınız. ben zaten kafama bir şey takıyorken böyle söylemeniz ne kadar doğru. Sürekli konu açıyorum Evet ama cevaplamak zorunda değilsiniz görmek zorunda değilsiniz ben illa sizin cevaplamanız için açmıyorum herkes gayet normal şekilde sevecen şekilde yaklaşmış .

Regl gecikmesini etkileyen çok faktör vardır bunların en başında stres gelir ikinci olarak ilaçlar ben regl oldunda ağrı kesici dahi içmem bazı ağrı kesici grupları kanamayı durduruken bazıları çoğaltır şuan biten bir ilişkin var ve böyle bir durum varmı acaba diye düşündüğün için iki kat strestesin üstüne üzüntü gecikmesi kisa sürmesi veya yoğun sürmesi gayet doğal 3 aylık bir bebek gözukmemesi imkansız artık büyümüş ve cinsiyeti bile bellidir kan testlerin negatif zaten reglde görmüşün imkansız bir şey bu şuan red etme durumundasin bunuda anlıyoruz ama artık bu kafadan cikmaliskn hayatı kendine zindan etmekten başka bir işe yaramaz biraz dışarı çık gez dolaş arkadaşlarınla ailenle varsa akraban tatile git kafanı dağıt
Tamam çok teşekkür ederim sağ olun. İyi geldiniz.

Valla sen çok oluyosun ama. Madem bu kadar dert ediyordun yapmayacaksın. Sevişen sorumluluğunu da alır. Ya sevişmeyecektin ya da korunacaktın bu kadar basit. O bebeyi doğurunca kimse sana on kere aynı şeyi anlatmaz. Yüz yüze hele birine on kere sor aynı soruyu artık ya laf yersin ya dayak. Kimse katlanmaz böyle sana. Sana yapılan yorumların hiçbirinde de yanlış tek kelime görmedim şu ana kadar ciddi ciddi hastaneliksin. Sen açmaya devam et raporlamaya da başlarlar artık çünkü bizle dalga geçiyor bile olabilirsin. Sinir sınırımızı sabrımızı falan mı test ediyorsun yoksa ?
Bu zamanlardan da elbet toparlanacağım yalnızca bir kereye mahsustu ve bazı zorlanmalar sonucu ben bu duruma maruz kaldım bilerek isteyerek gidip de yapmadım. Benim kafamın karışık olduğu veya çok fazla Taktığım bir konuda da bu şekilde dalga geçmeniz sizin için ne kadar doğru bilmiyorum. Siz inşallah dalga geçilecek konuma düşmezsiniz hayatınız hep pürüzsüz ve mutlu olur. Çünkü kafayı bir şeye taktığın zaman o kadar kötü oluyor ki üstüne bir de insanlar dalga geçtiği zaman kafana taktığın şeyden daha ağır

Bişey diycem bekar olanlar nasıl bu kadar çok bhcg baktiriyor e nabiz gebelik testi dolu değil mi 😏 evli halimle 3 5 test beta oldu diye girince kötü hissediyorum

Bişey diycem bekar olanlar nasıl bu kadar çok bhcg baktiriyor e nabiz gebelik testi dolu değil mi 😏 evli halimle 3 5 test beta oldu diye girince kötü hissediyorum
Evet dolu oluyor ama o an bunu düşünemiyorsunuz çünkü daha önemli taktığınız şeyler var kafanızda. Ben e-Nabız’ a girmiyorum bile sadece sonuçları görüp kapatıyorum elbette ki kendimi kötü hissediyorum ama kendimi kötü hissetmem gereken daha büyük şeyler var yani e-Nabız ‘ a düşmüş düşmemiş o benim hiç umruma gelmedi sadece kendimi nasıl kurtarabilirim diye düşündüm kafama taktım ve saçma bir şeyin peşine düştüm.

Ben zor durumda olduğu için bu soruları soruyorum sizde cevabınız için sağ olun herkes bir şekilde bir yerden kırılıyor benim kırılma noktam bu sizin hiçbir yerden inşallah kırılma noktanız olmaz hayatta hiç kafanıza takmadan rahatça yaşarsınız. ben zaten kafama bir şey takıyorken böyle söylemeniz ne kadar doğru. Sürekli konu açıyorum Evet ama cevaplamak zorunda değilsiniz görmek zorunda değilsiniz ben illa sizin cevaplamanız için açmıyorum herkes gayet normal şekilde sevecen şekilde yaklaşmış .
Daha önceki sorunuzda bende gayet güzel açıklamıştım ama siz ısrarla ikna olmayınca belki bu şekilde söyleyince ikna olursunuz diye düşündüm. Çünkü insanlar size çok anlatmaya çalıştılar ama siz dönüp dolaşıp aynı konuları açıyorsunuz. Bakın hastaneye randevu bulamamış olabilirsiniz ama bu çok ciddi bir problem ve sizin için bence hayati önem taşıyor. Yerinizde olsam hastaneye gidip doktora rica ederim. En azından gün içinde müsait durumu olursa belki sizi araya sıkıştırıp bakıp bir ilaç tedavisine başlayabilir. Böyle randevu için beklemek bana sizin durumunuzda biri için mantıklı gelmedi. Bu benim fikrim en azından daha çözüm odaklı olursanız bir sonuç elde edersiniz diye düşünüyorum. Benim de kafama taktığım şeyler var elbette herkes dertsiz tasasız değil ama sizinki olmayacak bir şeyi oldurmaya çalışıyor sanki. Yani bir şeyi 40 kere söylersen olur diye bir tabir var bilirsiniz. Sanki 9 ay sonra bebeğiniz doğacak yani söyleye söyleye olduracaksınız. Yapmayın bunu.

Evet dolu oluyor ama o an bunu düşünemiyorsunuz çünkü daha önemli taktığınız şeyler var kafanızda. Ben e-Nabız’ a girmiyorum bile sadece sonuçları görüp kapatıyorum elbette ki kendimi kötü hissediyorum ama kendimi kötü hissetmem gereken daha büyük şeyler var yani e-Nabız ‘ a düşmüş düşmemiş o benim hiç umruma gelmedi sadece kendimi nasıl kurtarabilirim diye düşündüm kafama taktım ve saçma bir şeyin peşine düştüm.
Bir de size tavsiyem yaşınız, kafanız, fikirleriniz tam oturmadan kimse ile cinsel ilişki yaşamayın. Ve hatta siz bir uzmandan destek almadan asla cinsel ilişki yaşamayın. Önce bir iyileşin naçizane benim tavsiyem. Böyle yoksa sizin için çekilecek dert değil yazık günah

Daha önceki sorunuzda bende gayet güzel açıklamıştım ama siz ısrarla ikna olmayınca belki bu şekilde söyleyince ikna olursunuz diye düşündüm. Çünkü insanlar size çok anlatmaya çalıştılar ama siz dönüp dolaşıp aynı konuları açıyorsunuz. Bakın hastaneye randevu bulamamış olabilirsiniz ama bu çok ciddi bir problem ve sizin için bence hayati önem taşıyor. Yerinizde olsam hastaneye gidip doktora rica ederim. En azından gün içinde müsait durumu olursa belki sizi araya sıkıştırıp bakıp bir ilaç tedavisine başlayabilir. Böyle randevu için beklemek bana sizin durumunuzda biri için mantıklı gelmedi. Bu benim fikrim en azından daha çözüm odaklı olursanız bir sonuç elde edersiniz diye düşünüyorum. Benim de kafama taktığım şeyler var elbette herkes dertsiz tasasız değil ama sizinki olmayacak bir şeyi oldurmaya çalışıyor sanki. Yani bir şeyi 40 kere söylersen olur diye bir tabir var bilirsiniz. Sanki 9 ay sonra bebeğiniz doğacak yani söyleye söyleye olduracaksınız. Yapmayın bunu.
Ben psikiyatriste gittim fakat psikiyatrist dedi ki sen fazlasıyla kafaya takmışsın ben sana ilaç yazamam git kafanı dağıt veya psikoloğa git dedi. Psikoloğa yönlendirmesi için kağıt istedim oradan psikoloğa gittim psikolog ise şu an hiç boş randevunun olmadığını ara ara gelip orayı kontrol etmem gerektiğini söyledi. Çok zor durumda olduğumu söyledim psikolog da buraya gelen herkes çok zor durumda dedi bu yüzden de alamadım randevu. Açıklamanız için teşekkür ederim ben de elimden geleni yapıyorum biliyorum üç ay geçmiş bir şeyin şu an gündem olması bunu soruyor olmam çok acınası ama elimde değil

Bir de size tavsiyem yaşınız, kafanız, fikirleriniz tam oturmadan kimse ile cinsel ilişki yaşamayın. Ve hatta siz bir uzmandan destek almadan asla cinsel ilişki yaşamayın. Önce bir iyileşin naçizane benim tavsiyem. Böyle yoksa sizin için çekilecek dert değil yazık günah
Ben sürekli cinsel birliktelik yaşayan bir insan değilim tavsiyeniz için teşekkür ederim. Nişanlanmak istediğim kişi bana çok yalvardı lütfen yapalım şöyle böyle bir sürü yalvarmalar istemediğimi bildirdiğim halde benim hiç istemeyeceğim şekilde bana yaklaştı ben de zaten geri çekildim hemen. Şimdi hem onun acısını hem de bu acıyı birlikte yaşadığım için biraz fazla ağır geldi bana. Diyeceksiniz ki bunda ne var üç ay geçmiş olsa çıkardı fakat dediğim gibi insan patolojik bir şey kafaya taktığın zaman bunun doğru ve yanlış olduğunun ayırt edemiyor. Size de tekrar teşekkür ederim

Gebe değilsiniz. Durup durup laboratuvar i bosuna meşgul etmeyin.

Canım benim sana kibarca yazıyorum senin iyiliğin için yaşanan her şeyi bir kenara bırak ve şükret evet hamile kalabilirdin ama kalmamışsın. bugün buna takıl, bunu düşün, buna sevin ve bunu kabul et. Herkes birileriyle bir şeyler yaşıyor sen ilk değilsin, sonda olmayacaksın tabikide. Bir daha güvenmediğin kimseyle gönül ilişkisi kurma bu tarz olaylara sebebiyet verecek yerlerde bulunma. Artık hiç bir şekilde ilaç kullanma bırak vücudun dinlensin regl gecikmelerini görmezden gel içtiğin ilaçların etkisi vücudunda aylarca kalabilir. Şuan burada bu konu başlığındaki çoğu kadın hamile kalmayı gönülden dileyerek yıllarını harcıyor bir gün bu durumda olabilirsin ve sebebi de sen olabilirsin tazecik bünyeni kirletme umarım ilerde istediğin zaman senin için doğru adamdan bir bebeğin olur o zaman kadar lütfen dur asla ve asla hamile değilsin

Belki uyduruyorum şu anda ama bu kullandığınız ilaçlar hormon. Etkileri uzun süre devam eder. Ya ilerde çocuk isterseniz de bu haplar yüzünden olmazsa. Yok öyle birsey de yerinizde olsam hamile miyim diye değil de bunu kullanırsan bedenime ne olur diye korkardım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X