Regl neden 2 gün sürer

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lutfenyardi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2024
482
15
25
3 ay önceki ilişkimden şüphelendiğim için korkularım var. On gün önce ilişkimden 3 ay geçmişken son kan testimi verdim 1.2 yani negatif çıktı. Aynı yerde tekrar verdim on gün ara ile gene 1.2 çıktı. Regl ilk gün kahverengi geldi. Sonra kanla karışık koyulaştı. 1 ped doldu. 2. Gün yine bir pes doldu ama koyu bir kandı. Şimdi ise tamamen kesilmiş durumda. Tarlusol içmiştim regle daha 14 gün varken. Bundan sebep olabilir mi geçen ayda 14 gün varken tarlusol içtim o zaman da azdı miktarı. Şimdi acaba üstüne görme yerleşme kanaması vs mi acaba korkularım var

3 ay önceki ilişkimden şüphelendiğim için korkularım var. On gün önce ilişkimden 3 ay geçmişken son kan testimi verdim 1.2 yani negatif çıktı. Aynı yerde tekrar verdim on gün ara ile gene 1.2 çıktı. Regl ilk gün kahverengi geldi. Sonra kanla karışık koyulaştı. 1 ped doldu. 2. Gün yine bir pes doldu ama koyu bir kandı. Şimdi ise tamamen kesilmiş durumda. Tarlusol içmiştim regle daha 14 gün varken. Bundan sebep olabilir mi geçen ayda 14 gün varken tarlusol içtim o zaman da azdı miktarı. Şimdi acaba üstüne görme yerleşme kanaması vs mi acaba korkularım var
Ayy yeter ama hep aynı konıyu açıp duruyorsun anacım imkansız imkansız hamile olman imkansız sen bu kadar stres yaparsan reglin geldiğine dua et bol bol kekik çayı iç reglin rahat sökülsün yok ama hadi ihtimal üzerine konuşalım gebelik varsa bile kekik çayı düşürür + olarak maydanozu kaynat suyunu iç hiç bir şeyden de korkma.

Canım önceki konularına baktım hep şüphe duymuşsun ama çoktan çıkardı kan testinde ilişkiden 12-14 gün sonra çıkıyor. Artık düşünme bunu gebelik yok. Ben ilk gebeliğimde daha adete 4-5 gün kala belirti yaşamıştım olsa inan öncede hissederdin de zaten. Ayrılık acısı demişsin geçiyor. Geçeceğine inan geçecek. Şimdi çok taze. Stres âdet düzeninin düşmanıdır. Çok üzülünce şak diye kesilebiliyor bile.

Ayy yeter ama hep aynı konıyu açıp duruyorsun anacım imkansız imkansız hamile olman imkansız sen bu kadar stres yaparsan reglin geldiğine dua et bol bol kekik çayı iç reglin rahat sökülsün yok ama hadi ihtimal üzerine konuşalım gebelik varsa bile kekik çayı düşürür + olarak maydanozu kaynat suyunu iç hiç bir şeyden de korkma.
3 ay geçmiş hala yerleşme kanaması diyo, enfeksiyon geçiriyo hormon ilaçları kullanıyo üstüne full stresli sonra adetim neden 2 gün sürdü 😂

bu kadar çok ilaç kullanmamanı sana doktorlar söylemedi mi bu stresle kullandığın ilaçlarla senin reglinin normal olmasını nasıl bekleyebiliriz ki

bilginiz olsun tarlusal hamileliği sonlandırmaz hatta bir gebelik varsa tutunmasını bile sağlayabileceğini savunan doktorlar var

Var mıdır gebelik ya

Canım önceki konularına baktım hep şüphe duymuşsun ama çoktan çıkardı kan testinde ilişkiden 12-14 gün sonra çıkıyor. Artık düşünme bunu gebelik yok. Ben ilk gebeliğimde daha adete 4-5 gün kala belirti yaşamıştım olsa inan öncede hissederdin de zaten. Ayrılık acısı demişsin geçiyor. Geçeceğine inan geçecek. Şimdi çok taze. Stres âdet düzeninin düşmanıdır. Çok üzülünce şak diye kesilebiliyor bile.
Belki de ayrılık üzüntüsü bu ikisini bir yaşadığımdan takıntı haline getirdim. 2 kez yaptırdım kan tahlilini de aynı yerde on gün arayla. İlişkiden 3 ay sonraydı kan yaptırdığımda

bilginiz olsun tarlusal hamileliği sonlandırmaz hatta bir gebelik varsa tutunmasını bile sağlayabileceğini savunan doktorlar var
Sonlandırması için değil adetim zamanında olsun şimdi regl olmazsa Gecikirse onu da takarım diye 14 gün önceden içmeye başladım. İki kez de kan tahlili vermiştim ilişkiden üç ay sonra on gün ara ile aynı yerde ikisi de 1.2 çıktı

3 ay geçmiş hala yerleşme kanaması diyo, enfeksiyon geçiriyo hormon ilaçları kullanıyo üstüne full stresli sonra adetim neden 2 gün sürdü 😂
Enfeksiyon için antibiyotik kullandım tarlusol hormon ilacı olduğunu bilmiyordum ben sandım ki kan sulandırıcı gibi bir şey içtiğim zaman kanımın dökülüyor

ya hayır düşürsün diye yapıyorsa kendine zarar veriyor o yüzden söyledim ama o da doğru 😂
Evet takıldı suan aklıma. Dalga geçmeyin lütfen. Üç ay geçti ilişki üzerinden mayıs ayındaydı. İlişkiden üç ay geçmişken iki kez on gün arayla kan tahlili verdim. İkisi de 1.2 çıktı

Sen şaka mısın cidden ya 😂
Neden şaka olayım niye anlamak istemiyorsunuz kafaya çok fazla takıyorum ilişki yaşadığım insanla da yeni ayrıldık dolayısıyla da hem ayrılığın üzüntüsü hem de bunu kafama takıyorum neden dalga geçeyim neden şaka yapayım siz hiç mi darda veya zorda kalmadınız zaten depresyon aşamasında en saçma sapan şeyler kafaya takıldığı için insanlar depresyona giriyor takıntı haline getiriyor size göre komik olan bir şey şaka olan bir şey bana göre çok ağır bir şey

Yok yokk sen bi psikologa git herşey düzelecek
Devlette Psikolog için yer bulamıyorum özellerdeki de psikologlar da çok fazla pahalı her bir seans için 1500 TL istiyorlar benim bunu karşılayacak gücüm yok. Dolayısıyla da artık buraya geldim ve buradaki insanlardan medet umar hale geldim onların söyleyeceği her bir şey benim kafama yer ediyor. Evet üç ay hamileliğin çıkmaması için çok saçma bir zaman Bazen kendime diyorum ki çok fazla şeyi takıyorsun kendine gel Ayşe ama bir süre sonra yine kendimi düşüncelerin içinde buluyorum dediğim gibi ayrılık aşamasından geçiyorum zor süreçler yaşadım dolayısıyla da kendimi burada buldum belki de benim psikologum burası olarak artık kafama soktum çünkü psikolog gibi bu kadar pahalı değil ve insanlar beni bir kardeş olarak görüp bana yardımcı oluyorlar üstelik sınırsız zamanda psikolog 45 dakika için 1500 TL istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X