regl halindeyken muayene..

GAMZELXIX

UĞURBÖCEĞİM GEL ARTIK
Kayıtlı Üye
8 Mart 2007
615
3
günaydın bayanlar..
geçen ay gonaphene kullandım ve yumurtlama gerçekleşmedi dr. progestan diye bir ilaç verdi,şu anda onu kullanıyorum ve adetin 3. günü muayeneye çağırdı,yapılan muayene nasıl oluyor bilen varmı...kan tahliliyle felan mı,yoksa vajinal ultrasonla mı...

canım adetin 3.gün hormon tahlilleri almak için çağırmış seni..
kan alacaklar yani..
vajinal olarak da bakılacak.stres yapma sakın..
bebiş için şart güzelim.:teselli:

ama hormon tahlillerini 2 ya önce ay tedaviye başlamadan yaptırmıştım..FSH,LH,PROLAKTİN,E2 hatırlayabildiğim kadarıyla bunları istemişti dr....acaba değerler değişmiş olabilir mi? o yüzden mi tekrar istiyo ?
ama regliylen ultrasondan hem korkuyorum ,hem de çekiniyorum.... :KK43:(

tekrar bakacaktır diye düşünüyorum..
korkma adetliyken vajinada bir rahatlık oluyor çok rahat giriyor canın hiç yanmıyor..
çekinme canım benim.doktorlar bu durumu aşmışlar..

umarım bi sorun çıkmaz tahlillerde....bütün tahliller hep iyi çıkıyor ama bebiş gelmiyor :KK43:
herşeyin hayırlısı,bekliyoruz...

geçmiş olsun canım benimde adetim bu gün başladı çarşamba bende gidicemm herhalde vajinal ultrasonla bakar:bbo:hastayken bende çekiniyorum ama bebişler için artık katlanıcaz bende geçen ay 5 adet klomen kullandım ama yumurtalıklar gelişmedi duphaston verdi adet olunca gel dozajı yükseltiriz dedi benim evliliğimi 15. ayı benimle evlenenlerin çocuğunu görmeye gittik pazar günüüsenağlama rabbim inşaallah dualarımızı duyar sizin ve benim kucaklarımızı boş bırakmaz:emir_bebek:bu arada sen ne kadar zamandır istiyosun canım mahsuru yoksa:1rolleyes:

geçmiş olsun canım benimde adetim bu gün başladı çarşamba bende gidicemm herhalde vajinal ultrasonla bakar:bbo:hastayken bende çekiniyorum ama bebişler için artık katlanıcaz bende geçen ay 5 adet klomen kullandım ama yumurtalıklar gelişmedi duphaston verdi adet olunca gel dozajı yükseltiriz dedi benim evliliğimi 15. ayı benimle evlenenlerin çocuğunu görmeye gittik pazar günüüsenağlama rabbim inşaallah dualarımızı duyar sizin ve benim kucaklarımızı boş bırakmaz:emir_bebek:bu arada sen ne kadar zamandır istiyosun canım mahsuru yoksa:1rolleyes:

canım ben 2,5 senelik evliyim ve polikistikover sendromu var bende...evlendikten 6 ay sonra düşük yaptım..sonra bebek isteğimize ara verdik..şimdi 1 seneyi geçti korunmayalı ama olmuyo...rahim filmim çektirdim temiz çıktı,hormon testlerim normal çıktı,eşimin testleride iyi.geçen ay ilk defa gonaphene kullandım,ama yumurtlama gerçekleşmemiş..çok stres yapıyorum ben....inşallah en yakın sürede ALLAH bizede nasip eder.

en son progestan verdi dr. hem hamile kalmayı kolaylaştırıyor,hem de eğer olmazsa adet olmayı sağlıyor dedi....ama bu ay pek umudum yok,yumurtlama olmadan çok nadirmiş zaten,hemde adet olacak gibiyim...
mavi rüya sen 15 aydır mı istiyosun,yoksa başlarda korundun mu?

amin canım aslında stresten artık adet döngüsü yumurtlama döngüsü falan da bozuluyo ilaçlarla bile oluşmuyo durmadan vücudumu dinliyorum oldumu olmadımı diye biraz rahat olsak ama nerde yinede rabbim şifasını versin tez zamanda bebiş haberlerini burdan verelimm inşaallah amin.

ben evlendiğim günden beri korunmadım önce basit bi kist vardı ilaçla geçti sonra iltihap azda olsa var deyip onuda ilaçla geçirdik onun dışında tahliller falan hepsi temiz eşimdede sorun yok ama ALLAH ne zaman ol derse olucak tabi herşeyin hayırlısını dilemek lazım rabbim sağlıklı bi şekilde versin hepimize dün gece rüyamda test yapmışım iki çizgi çıkmıştı o kadar sevindimkii ama bu gün yine hüsran hastalandım.....

ben evlendiğim günden beri korunmadım önce basit bi kist vardı ilaçla geçti sonra iltihap azda olsa var deyip onuda ilaçla geçirdik onun dışında tahliller falan hepsi temiz eşimdede sorun yok ama ALLAH ne zaman ol derse olucak tabi herşeyin hayırlısını dilemek lazım rabbim sağlıklı bi şekilde versin hepimize dün gece rüyamda test yapmışım iki çizgi çıkmıştı o kadar sevindimkii ama bu gün yine hüsran hastalandım.....

üzülme canım,ALLAH herşeyin hayırlısını versin..inşallah tez zamanda rüyan gerçeğe dönüşür

X