Regl Düzensizliği için Yüz Masajı

bestnur

Guru
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2012
194
570
Arkadaşlar Merhaba,
Geçtiğimiz haftadan bu yana denediğim ve fayda sağladığım bir konuyu sizlerle de paylaşmak istedim ‍♀

Normalde benim reglim çok düzenlidir, fakat hamile kalmaya karar verdiğimden bu yana stresten midir beklentiden midir bütün düzenim bozuldu ve gecikmelerim başladı. Ben de ilk gecikmemde hamileyim sandım ikinci gecikmemde doktora gittim doktor hiç bir sıkıntım olmadığını ve stres kaynaklı olduğunu söyledi, tahlil yaptı. Sadece çok küçük 1 cm miyomum varmış o da günlerce gecikme yapmıyormuş.

Son olarak reglim tam 32 gün gecikti. Ben de doktora gittim hamile olmadığımı anlayınca kekik çayı / adaçayı / kasık masajı neler neler dedim bu süre boyunca. En son youtubeda aşağıdaki videoya denk geldim. Yüz masajı ne alaka diye izledim. Uygulama yapan kadın fizyoterapist olunca saçma da gelse denemek istedim. Açıkçası hiç umudum yoktu sanırım adet söktürücü alcam diyordum. Son olarak bunu deneyeyim dedim. Anlatılana göre Masaj hormonları düzenliyormuş o sebeple düzensizlik olanlara bir kaç ay yapın diyordu ben de yapmaya başladım masajı. 4. Günü regli oldum. Bir haftadır regli olsam da yapıyorum. Ben bundan fayda gördüğümü düşünüyorum, akupunktur noktaları gibi olduğunu düşünüyorum. Nasıl ki ayak altı masajıyla organlar için masaj yapılıyorsa benzer durum var sanırım. Benim gibi deneyenler var mı merak ettim

Bu arada video linki:
Link Youtube

Ben de aynı şeyi düşündüm en başta ama uygulayan kişi fizyoterapist olunca bilimsel sebebini bulmaya çalıştım :) Sonrasında yüz refleksoloji noktalarıyla alakalı olduğunu buldum. Gerçekten masajda yarar var. Sıkıntı yaşayanların denemesini öneririm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…