Regl dönemi makat kanaması

Anonim456

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
52
76
27
Merhabalar,
Hastaneye gitmeyip buraya konu açmanın sebebi başlangıçta koronaydı ancak şimdi de randevu bulamıyorum.(bayan doktor yok..) Regl dönemimde başlayan bitmesiyle de biten makat kanamam var. Bununla beraber çok şiddetli sancılarım oluyor. 22 yaşındayım, bekarım. Endişelenmeye başladım belki aynı durumu yaşayan vardır beni biraz rahatlatır diye düşündüm. Bağırsaklarım delinmişse vs diye çok korkuyorum. Geç kalır mıyım hastane için biraz daha sabretsem? Özel hastaneye gidecek durumum da yok maalesef. Muayene olurum ama testler felan bütçemi zorlayabilir.

Hemoroid olmadığını söylemişti doktor. Çatlak vardı,tedavi görüp iyileşmiştim. Sadece regl döneminde görüyor olmam korkuttu..

Adet kanaması olmadığına emin misiniz? Eğer silerken falan fark ediyorsanız belki vajinadan bulaşan kandır çünkü olsaydı normalde de olurdu diye düşünüyorum. Bence gördüğünüz adet kanınız

Adet kanaması olmadığına eminim iki aydır takip ediyorum. İnternetten bir doktora mesaj attım o da derin endometriozis diye bir hastalık varmış o olabilir dedi. Ama durum hastaneye gitmemi gerektircek kadar ciddi mi bilmiyorum.. Yani çikolata kistinin bağırsaklarda olanı araştırdığım kadarıyla..

Inşallah yoktur ciddi bişey evli mısınız?

Adet yumurtlama dönemi tam olarak ne zaman oluyor bilmiyorum. Ama adet olmadığım zamanlarda da çok şiddetli olmasa da kasık ağrım devam ediyor.
Canım derin endometriozis tanısı vajinal ultrasonla konulur ama bakireysen nasıl tanı konulacak bilmiyorum

Canım derin endometriozis tanısı vajinal ultrasonla konulur ama bakireysen nasıl tanı konulacak bilmiyorum

Polikliniklerde de randevu yok görünüyor şuan. Kendi kendime fazla strese girdim galiba. Kan kaybından ölcek gibi hissediyorum, sonra saçmalama deyip kendimi rahatlatmaya çalışıyorum

Şimdi ben şunu anlamadım
Zaten evli değilsin vajinal usg olmayacaksan karından ysg ile bakacaklarsa doktorun erkek/kadın olması ne fark ediyor?

Ayrıca adet olmadığın zamanlarda makattan gelmiyorsa sadece adete has günlerde makattan kan gelmesi ne kadar mantıklı? Çatlak sebebiyle olsaydı adet dönemi dışında da acın-kanaman olurdu bence.
Endometriozis çikolota kisti değil mi? Direk rahimle ilgili , bu durumda makattan neden kan getirsin anlamadım ben hiç

Canim derin endometriozis bağırsaklara kadar ilerleyip orada yapisiklik vE makattan kanama yapar. Çikolata kisti de endometriozis ile oluyor ama tek farki bunda bağırsaklara kadar ilerleip orada yapisiklik ve kanama yapmasi . Hatta bazi kisilerin endometriozis ameliyatinda bağırsaklarının bir kismi bile alınmakta.

Şimdi ben şunu anlamadım
Zaten evli değilsin vajinal usg olmayacaksan karından ysg ile bakacaklarsa doktorun erkek/kadın olması ne fark ediyor?

Mesaj attığım doktor teşhis için muayene ve kolonoskopi gerekir dedi bu yüzden bayan doktor olsa iyi olur dedim ama tabii ki mecbur kalırsam erkek doktora muayene olmak zorundayım. Şuan devlet hastanelerinde hiç randevu göremiyorum..

Ben de öyle zannediyordum. Bağırsaklara veya diğer organlara kadar ilerleyip kanama,ağrı gibi belirtiler verebiliyormuş.

Ayy anladımm canım çok teşekkürler açıklama için bu derece duymamışım daha önce. İnşallah yoktur öyle bişey varsada tezden şifa olsun arkadaşa.

Ben de öyle zannediyordum. Bağırsaklara veya diğer organlara kadar ilerleyip kanama,ağrı gibi belirtiler verebiliyormuş.
Canım çok geçmiş olsun ben hiç duymamıştım öyle bi rahatsızlık. Umarım endişelendiğin gibi değildir tezden şifa dilerim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…