Regaip kandili nasıl kılınır

denizzz5900

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2020
694
240
22
Merhaba herkesin kandili mübarek olsun rabbim herkesin duasını kabul etsin 🤲sizlere sorum şu önceden namaz kılıyodum ama unuttum ilk defa regaip namazı kılıcam baktım araştırdım ama pek anlamadım şimdi bu 12 rekat namaz her iki rekatta bi selam verilerek o zaman toplam 6 keremi kılmış olucaz yani 6 kere 2 rekat mı bide dualar nasıl olacak namaza başlarken otururken nasıl dualar okunacak yardımcı olurmusunuz

12 rekat 2 rekat ta bir selâm verilerek kılınıyor
1.rekat Sübhaneke Fatiha 3 kadir 12 ihlas
2.rekat Fatiha 3 kadir 12 ihlas
Oturuş ettehiyyatu salli barik rabbena
Bu şekilde 6 kez Kılınca 12 rekat oluyo Allah kabul etsin niyeti de niyet ettim Allah rızası için regaip gecesi nafile namazı kılmaya diye kadir süresini bilmiyorsanız 3 kadir yerine 3 ihlas okuyabilirsiniz

Bu şekilde 6 kez Kılınca 12 rekat oluyo Allah kabul etsin niyeti de niyet ettim Allah rızası için regaip gecesi nafile namazı kılmaya diye kadir süresini bilmiyorsanız 3 kadir yerine 3 ihlas okuyabilirsiniz
O zaman 15 ihlas mı olmuş oluyo

Bende bilmiyorum ben şafiyim acaba normal günlük 17 rakat namazı sünnet gibi kılsa m istediğim kadar hatta 1 haftalık namaz kılsam niyet edip niyetcettim Allah rızası için bu mübarek Regaip kandil gecesi sünnet namazı kılmaya desem olmaz mi

Bende kadir süresini bilmiyorum o zaman 15 defa okuyacaz ihlâsı her rekatta

Ben bu şekilde niyet edicem dediğiniz gibi ilk rekat o süreleri okuyup slm vermeden kalkacsm 2. Rekatta slm vericegm ve bitecek böyle 12 defa yaparsam kabul oluyor mu yani
Böyle 12 defa değil sanırım 12 rekat zaten 2 rekat kılıp selam veriyorsunuz 6 kere kılarsak 6 çarpı 2 12 oluyo öyle sanırım

Bende bilmiyorum ben şafiyim acaba normal günlük 17 rakat namazı sünnet gibi kılsa m istediğim kadar hatta 1 haftalık namaz kılsam niyet edip niyetcettim Allah rızası için bu mübarek Regaip kandil gecesi sünnet namazı kılmaya desem olmaz
Bende bilmiyorum ben şafiyim acaba normal günlük 17 rakat namazı sünnet gibi kılsa m istediğim kadar hatta 1 haftalık namaz kılsam niyet edip niyetcettim Allah rızası için bu mübarek Regaip kandil gecesi sünnet namazı kılmaya desem olmaz mi

Ben kıldım namazlarimi ilk rekat Fatiha kadir siresini bilmediğim için 15 defa ihlas okudum 2. Rekatta öyle yaptım slm verdim bitirdim 6 defa yaptım Rabb'im namazımızı dualarımızı kabul etsin 🙏 ins 🙏🙏🤲

Ben kıldım namazlarimi ilk rekat Fatiha kadir siresini bilmediğim için 15 defa ihlas okudum 2. Rekatta öyle yaptım slm verdim bitirdim 6 defa yaptım Rabb'im namazımızı dualarımızı kabul etsin 🙏 ins 🙏🙏🤲
Amin inşallah bende kıldım her rekatta Fatiha 15 defa ihlas okudum doğru yapmışımdır umarım 🙏

Bir fatıha 3kadir ikinci rekatte Bir fatiha12ihlas olmak üzere 12rekat kılınır kadir suresi bilmeyenler ayetel kursi Rabbim kabul etsin hayırlı kandiller
Allah razı olsun sağolun hayırlı kandiller bende kadir süresini bilmediğim için ihlâsı 15 yapıp söyledim kıldım Ayetel Kürsi yi de bilmiyorum ezber yok ins zamanla ogrenirim

X