Recebin 10.günü hayırlı kaderi değiştirme duası günü bugün

istanbulaski

La tahzen innallâhe meane
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
1.371
1.805
RECEB-I ŞERIF’IN 10.GÜNÜ HAYIRLI KADER İÇIN OKUNACAK DUA
Büyük zatlar, Berat Gecesinde şöyle de dua ederlerdi; Bu dua Recebi Şerifin 10. Gecesi de okunur. (Ya Rabbî, Kur’an-ı keriminde, “Allah, dilediğini siler, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i mahfuz Onun katındadır” buyuruyorsun. Eğer benim ismim saidler [cennetlikler] defterinde ise, orada sabit kıl! İsmim şakiler [cehennemlikler] defterinde ise, ismimi oradan silip, saidler defterine yaz! Ey büyük Allah’ım, kalbleri iyiden kötüye, kötüden iyiye çeviren, ancak sensin. Kalbimi, dininde sabit kıl, dininden döndürme, ayırma! Amin

*Arapça bilmeyenlerin duanın türkçe manasını okumaları daha isabetli olabilir(mesela yukarıdakini).

————————————————

Duanın Türkçe Okunuşu:

Allahümme in ketebtenî şegıyyen fektüb sa’ııı’den. Vemhusmiii an divânil eşgıya’i ve semminiii tegıyyen verzügniii. A’yetel enbiya’i vensurniii ala cemi’ıl egda’i vahşürniii yevmel gıyameti fiii zümratil’embiya’i aleyhimüs’selam.Ve e’ız’ni min derkil eşgıya’i inneke semiud’düa’i bi rahmetike ya erhamer’rahımiyn.

Manası;

Ey Allah! Eğer beni bedbaht (sonu kötü) yazdıysan bahtiyar yaz, adımı kötülerin dosyasından sil ve beni takva sahibi biri olarak kayda geçir. Sen bana Enbiya (suresi)nin (101.) ayetin (de, haklarında güzel karar geçtiğini bildirdiğin kulların arasına girmey)i nasip et, bütün düşmanlarıma karşı bana yardım et, kıyamet günü beni peygamberler-aleyhimüsselam-zümresinde haşret, kötülerin derekesin(e düşmek) den beni muhafaza et. Şüphesiz duaları hakkıyla işiten ancak sensin. Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle (duamı kabul et)!

Allah kabul eylesin.

En enzından 33 kere okumaya gayret edin ikindi ezanına kadar çok mühim bir dua bugün için veya tekrar tekrar oku… (Berat gecesinde) hocamız 300 dedi okuyabilen 300 kere okur ise ne alâ nurun Ala nur olur. (Berat gecesi yapabilen 300 kere)

X