ramazan planları

Nohut, fasulye, yarma, barbunya haşlayıp dolaba koydum bugün
Üstelik gidip alışveriş yapıyorum sürekli, pirincimi, şekerimi, makarnamı doldurdum eve her şeyi. Maksat, günü geldiğinde kolaylık olsun. Ucuz biber buldum bolca aldım. Bir kısmını menemenlik yapacağım bir kısmını közleyip buzluğa kaldıracağım

Canım benim yoktum ne zamandır annem rahatsızlandı falan çok şükür herşey yolunda tekrar döndüm sen nerelerdesin yine bı konu açıp buluşsak dua etsek

Cok gecmis olsun canim. Biz artik o isten vazgectik :) kendimiz okuyoruz daha iyi biliyorsun illa ki bir sorun oluyor.

Herkese merhaba. Bu Ramazan için yeni Müslüman olup ilk kez oruç tutacak bir insan gibi heyecanlıyım. Son zamanlarda yaptığım okumalarla orucu tam manasıyla yeni idrak edebildigimi anladım. Önceki Ramazanlara bakıyorum, adeta oruca savaş açmış gibi acikma korkusuyla aman acikmayayim diye yemek yiyormusum. Oysa zaten Ramazan aç kalarak maddi manevi şifa bulduğumuz bir ay. Öncekilerden çok farklı değerlendirmeyi planlıyorum bu sefer. Bu Ramazan gerçekten fakir gibi sofra kuracağım. Tek çeşitle karnımı doldurmadan sahur ve iftar yapmayı düşünüyorum. Ara ara sahurda sadece 3 hurma yiyip niyetlenecegim. İftarla için büyük hazırlık yapmayacağım. Davetlerde de az çeşit abartısız yemekler yapmak istiyorum. Eşim de benimle aynı düşünceleri paylaşıyor. Zor ama tatmin edici olacağını hissediyorum.

Kitap programı yapan arkadaşlar varsa Aidin Salih - Gerçek Tıp kitabını mutlaka listenize ekleyin ve ilk iş açlık terapisi bölümünü okuyun.

Merhaba:)
Ben de ramazanda namazlarımı düzenli kılmak istiyorum ve ilmihal okuyorum 3sy günlük, Salih suruçun siyer kitabını okumak istiyorum bir de

Ramazan ruhunu daha fazla anlamaya calisarak, nefsimi her anlamda tanimaya calisarak, orucun manevi anlamini idrak etmeye calisarak gecirecegim insallah.
Vucudumu, ruhumu ,zihnimi dinlendirecegim.

X