Rahimden parça alınması lütfen yardımcı olur musunuz?

psikolojik danisman

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2018
59
14
27
Annemin parça aldırması gerekiyor yarın devlet hastanesine randevu verdiler ama devlet hastanesi mi yoksa özelde mi yapılmalı kararsızım bilginiz var mı özeli mi önerirsiniz yoksa devlete gitmesini mi lütfen cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim..

Annemin parça aldırması gerekiyor yarın devlet hastanesine randevu verdiler ama devlet hastanesi mi yoksa özelde mi yapılmalı kararsızım bilginiz var mı özeli mi önerirsiniz yoksa devlete gitmesini mi lütfen cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim..
Bu bulunduğunuz yerdeki hastaneye doktora göre değişir.

İstanbul'da ikamet ediyorum Cerrahpaşa da yaptırdım suanlik bir sikayetim yok parça alım sonrasi kanama çok idi ilaçla durduruldu başka birşey yaşamadım ikamet yeri önemli

Ankaradayız etlik kadın doğumda yapılacak ama acaba özel mi olsa diye düşündüm. Sizde devlette yaptırdınız galiba o zaman devlette randevuya gitmesi de mantıklı mı acaba

Benim annem hem üniversite hastanesinde parça aldırdı hem özel hastanede.
İlk önce çok korkmuştuk özelde yaptırdık.daha sonra her 6 ayda bir yapılması gerekiyor denildi.cok doktora sonuçları gosterdik.her doktor aynı şeyi söyledi.
Bizde üniversite hastanesine devam ettik.
Özelde de diğer yerdede biraz kanama ve ağrı oldu hep ilk gün.yatakda dinlendi.
İkinci gün normal günlük yaşamına devam etti.
Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.

Geçmiş olsun.Benim annem 2hafta önce özelde parça aldırdı çok şükür temiz çıktı.Annemin çok az lekelenmesi oldu ağrı sızı olmamıştı.Parçayı aldırırken lokal uyuşturulmuştu belki o yüzdendir.

İlk önce çok korkmuştuk özelde yaptırdık.daha sonra her 6 ayda bir yapılması gerekiyor denildi.cok doktora sonuçları gosterdik.her doktor aynı şeyi söyledi.
Peki sonuçlar ne kadar zamanda çıkıyor çok geç kalıyor mu acaba?

Geçmiş olsun.Benim annem 2hafta önce özelde parça aldırdı çok şükür temiz çıktı.Annemin çok az lekelenmesi oldu ağrı sızı olmamıştı.Parçayı aldırırken lokal uyuşturulmuştu belki o yüzdendir.
İnşallah annemin de temiz çıkar ya çok korkuyorum bugün gittik yarın sabaha gel deyince araştırma fırsatım bile olmadı annem de gidiyim diye karar verdi inşallah sonuçlar da çabuk gelir de çok beklemeyiz.
Size de çok geçmiş olsun, teşekkür ederim..

Amin Allah tüm hastalara şifa versin içinde bizim annelerimize de çok teşekkür ederim

Sonuçlar Ankara'ya gönderildi bir hafta sonra öğrendik.her seferinde temiz çıktı ama 6 alda bir tekrar yaptırdık.pandemi döneminde annem gitmek istemedi.bu yaz tekrar götüreceğim.
Biz ankaradayız zaten o zaman bir haftayı geçmez inşallah diye bekliyorum. Siz ne için götürmüştünüz acaba kusura bakmayın çok soru soruyorum

Biz ankaradayız zaten o zaman bir haftayı geçmez inşallah diye bekliyorum. Siz ne için götürmüştünüz acaba kusura bakmayın çok soru soruyorum
Smear vermişti annem kadın doğumda.hani her gittiğimizde alıyor doktorlar.onlar Ankara'da test ediliyormuş.aradan 1 ay falan geçti ketem den aradilar.parca alınması gerekiyor gelin görüşelim diye.gittik.kanser olabilecek hücreler görülmüş.aslinda her kadında varmış ama görülmesi sorun olurmuş.
Düzenli takip istediler.belki hiç belki 10 sene sonra kanser olabilirsiniz bunu takip edin dediler.
2 sene de 8 kez falan parça alındı annemden.cok şükür bişey çıkmadı.bir kez özelde oldu normal hastaneyle arada çok fark yoktu zaten.sknra üniversite hastanesinde devam ettik.
Bu ara annem gitmedi ama tekrar götürüp baktiricam içimiz rahat etsin diye.

Anladım çok geçmiş olsun İnşallah hiçbir zaman bir şey çıkmaz.
Özelde olması zaman açısından fark eder diye düşündüm ama dediğiniz gibi Ankara'ya falan gönderilip sonuç çıkıyor dediğinize göre ben yarın için annemi engellemeyim hastaneye gitsin zaman kaybı olmamış olur hem de. çok teşekkür ederim akşamdan beri ne yapsam diye araştırıp duruyordum Allah razı olsun cevapladığınız için..

Ankaradayız etlik kadın doğumda yapılacak ama acaba özel mi olsa diye düşündüm. Sizde devlette yaptırdınız galiba o zaman devlette randevuya gitmesi de mantıklı mı acaba
Benim annem bir kaç sene önce Keçiören eğitim araştırmada yaptırdı. Doktorunun adını hatırlayamadım şuanda ama gayet ilgiliydi, sağolsun. Bayan bir doktordu.İşlem sırasında annemin biraz kanaması oldu bir de tansiyon hastası olduğu için tansiyonu çok yüksekti o yüzden bir gece hastanede yatırdılar. Şimdi özel ya da devlet daha çok doktora bağlı. Çok sancılı bir işlem değil hayırlısıyla atlatır anneniz inşallah sonucu da temiz çıkar geçmiş olsun.

Benim annem bir kaç sene önce Keçiören eğitim araştırmada yaptırdı. Doktorunun adını hatırlayamadım şuanda ama gayet ilgiliydi, sağolsun. Bayan bir doktordu.İşlem sırasında annemin biraz kanaması oldu bir de tansiyon hastası olduğu için tansiyonu çok yüksekti o yüzden bir gece hastanede yatırdılar. Şimdi özel ya da devlet daha çok doktora bağlı. Çok sancılı bir işlem değil hayırlısıyla atlatır anneniz inşallah sonucu da temiz çıkar geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim çok şükür sabah aldırdı şimdi sonuç bekleme zamanı inşallah iyi gelir de rahatlarız diye dua ediyoruz. Annenize de çok geçmiş olsun ne için yaptırmıştı acaba.

Çok teşekkür ederim çok şükür sabah aldırdı şimdi sonuç bekleme zamanı inşallah iyi gelir de rahatlarız diye dua ediyoruz. Annenize de çok geçmiş olsun ne için yaptırmıştı acaba.
Annemde rahim kalınlaşması vardı. Menapoz başlangıcı olduğu için olabilir ama yine de bakalım dediler ne olur ne olmaz. Çok şükür bir şey çıkmadı. Tekrardan geçmiş olsun. Hayırlısıyla iyi haberleri alırsınız inşallah

BİR AY ÖNCE DÜŞÜK YAPTIM BETA HCG HALA 14 BU NE ZAMAN GEÇER LÜTFEN BİRİ BENİ BİLGİLENDİRSİN.
Merhaba geçmiş olsun, bilgim yok maalesef. Bununla ilgili olarak bir başlık açıp sorarsanız yardımcı olan olur diye düşünüyorum. Benim sorduğum soru ile alakası olsa cevaplayanlar da görüp yazardı belki ama konular da farklı onun için kusura bakmayın kendi adıma yardımcı olabileceğim bir konu olmadığı için özür dilerim.. Tekrar çok geçmiş olsun..

X