Rahimde Polip Sorunu Yaşayanlar

elvaven

12.07.2017 Canım kızım ❤ 27.03.2019 Canım oğlum 💙
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
1.441
857
Herkese merhaba. Allah isteyen herkese bebişlerini versin en kısa zamanda.
Bir yıllık bir evliliğim var. Hemen çocuk istedik haliyle. Soğan suları içtim, kürler yaptım, preseed jel kullandım sonuç alamadım.
Daha sonra hastaneye gidelim dedik. Eşimde bir sorun çıkmadı. Bana yumurta takibi yapıldı, rahim filmi çekildi. Yine bir sorun çıkmadı.
Bir yandan demir hapı, tiroid ilacı, şeker ilacı, folik asit alıyorum bebek için aylardır.
Neyse bu ay klomen kullandık, iki yumurta oldu, çatlattık derken doktor ultrasonda polipten şüphelendi.
Rahim filmindeyse (hsg) polibin gözükmediğini, bu yüzden histeroskopi isteyeceğini söyledi. Polip var mı yok mu onu bile anlayamadık. Bunca zamandır hamile kalamama sebebim polip olabilir mi?
Artık gerçekten sabrım tükeniyor. Poliple hamile kalan, ya da benim gibi bir durum yaşayan var mı arkadaşlar?

Benim rahim filminde ve ultrasonda hiç belli olmayan polip tekrarlayan düşükler yapmam sonucu histeroskopi yapıldığında belli oldu. Aldırdıktan sonra ilk kez gebeliğim devam ediyor şimdilik. Inşallah sonuna kadar gidebilirim. Diyeceğim o ki mutlaka histeroskopi yaptırın ve eğer varsa aldırın. Poliple hamile kalmak riskli.

Ben hiç kalamadım 1 senedir. Hamileliğe engel değil dedi doktorlar. Tam rahmin en tepesinde 1 cm büyüklüğünde. Aldırıp aldırmamakta kararsızım. Başka bir sebep bulunamadı gebelik elde edememeyle ilgili. Polip de engel değil diyorlar. Aldırıp kafam mı rahatlasa yoksa dokunmasak mı bilemedim.

merhaba , polipinizi aldırdınız mı acaba ? ben de gebelik dusunuyorum, ve ultrasonda polip gorundu 1,2 cm capında doktor da hamile kalmam için polipin alınmasının daha saglıklı olacagını dusuk riskini azaltacagını soyledi,

merhaba , polipinizi aldırdınız mı acaba ? ben de gebelik dusunuyorum, ve ultrasonda polip gorundu 1,2 cm capında doktor da hamile kalmam için polipin alınmasının daha saglıklı olacagını dusuk riskini azaltacagını soyledi,
Yukarıdaki mesajımı yazarken meğer hamileymişim. Poliple kaldım. Gelişmediği için 7. haftada kürtajla alındı. Alınırken polip de çıkmış olur dediler. 2 ay sonra tekrar hamile kaldım. Polipti sanırım bunca zaman bizi yoran neden, yüzde yüz engellemiyor ama zorlaştırıyor. Allah korusun düşük yaşamandan daha iyi aldırman.

Konu eski ama paylaşmak istedim. Polip olduğunu bende bilmiyordum 7 ay arayla iki kez hamile kaldım. Bende gebe kalmaya olumsuz etkisi olmadı

X