rahimde polip, histeroskopi ve anestezi

yavrumevladim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2015
10
14
37
Üç gün önce rahmimden iki adet 9 mm'lik polip aldırdım. Operasyon temiz geçsin, benim gibi korkanları rahatlatmak için buraya yazacağım diye kendi kendime söz vermiştim :)

Operasyon genel anestezi altında yapıldı. Anesteziden çok korkuyordum öncesinde, bir de histeroskopiye ilişkin komplikasyonları okuyunca iyice moralim bozulmuştu. Narkoz ne güzelmiş diye uyandım :) Çok şükür her iki polip de temiz gözüküyormuş, yine de patoloji sonuçlarını bekliyoruz tabii.

Operasyondan kesinlikle korkmayın, doktorum rahmin öncesinde genişletilmiş olmasının çok önemli olduğunu, zaten kısa ve basit bir operasyon olduğunu söylemişti, hakikaten öyle de oldu. Nasıl bayıldığımı hatırlamıyorum, üstüne bir de çok pozitif uyandım. Aynı gün hastaneden taburcu oldum, 2-3 gün evde dinlendim, hafif kanamalar ve regl sancısına benzer kasık ağrıları devam etti ve çok şükür iyileştim. 10 gün boyunca antibiyotik kullanacağım. Doktor iyileşme döneminde bol sıvı tüketmemi önerdi. Operasyondan sonra 15 gün denize, havuza, küvete oturmamamı ve cinsel ilişkide bulunmamayı önerdi.

Sırada inşallah şimdi bebek var. Histeroskopi öncesinde birkaç ay bebek denemesinde bulunduk ama olmamıştı. Muhtemelen polip yüzündendi. Doktor da polipin hamileliği engellediğini, mutlaka alınması gerektiğini söylemişti. Umarım iyileşme döneminden sonra, hayırlısı ise hamile kalırım.

Bu operasyonda en önemlisi doktora güvenmek. Doktorunuza güvenin, gerisi gerçekten çok kolay.

Sağlıklı günler herkese.

Merhaba bende 28 eylül pazartesi tüp bebek doktoruma gittim. Jinekolojik muayene ile rahime baktı miyom ve rahim duvarının kalın olduğunu söyledi.

Son 3 adet dönemimde rahim kalınlığım
8mm-6mm-8mm olarak devam etti. Normalde rahim duvarı adetli iken ince olmalıymış. Yumurtlama döneminde kalınlaşırmış. Benim adet dönemindede kalın olduğunu söyledi.

Ve histeroskopi önerdi. Böylece rahim duvarını daha iyi daha net görebileceğini söyledi.

Çarşamba sabah 8 de hastanede oldum. 1200 tl idi ameliyatın bedeli. Ödeme işlemlerinden sonra odam açıldı. Ameliyat önlüğümü giydim ve sedyeye yatırılarak ameliyathaneye çıkardılar.

Saat 9.10 geçe ameliyathaneye aldılar. Doktorum geldi. 1 hemşire ve 2 anestesi uzmanı ile yapılacaktı ameliyat.

Doktorum yarı anestezi değil genel anesteziyi tercih ettiğini hatırlamamı istemediğini söyledi.

45 dakika sürdü toplamda. Saat 3.30 da taburcu oldum zaten.

Doktorum ameliyatın başarılı geçtiğini rahim duvarının temizlendiğini söyledi. Şimdi çarşamba kontorlum var.

Arkadaslar merhaba cok gecmis olsun oncelikle.bende polip ameliyati olacagim.genel anestezi dedi doktorum biraz anlatirmisiniz anesteziyi cok korkuyorum da

Antesteziden çok korkuyordum ben de, nasıl uyuduğumu hatırlamıyorum ki her aşamasını takip etmeye yemin etmiştim resmen :) çok da güzel uyandım, çok rahatlamış, mutlu ve huzurlu bir duyguydu. Korkmayın siz de.

Arkadaşlar öncelikle hepimize geçmiş olsun...

Ben son bir aydır kasıklarımda olan sancıdan dolayı doktora gittim. Rahim içinde polip olduğunu ve alınması gerektiğini söyledi. Ancak ben bekarım operasyon sonucu malum. Tabiki öncelikli olan sağlığımız şuan tek isteğim bu ama insan bi kötü oluyor sonuçta. Birkaç farklı dokttora daha görünmek istiyorum, belki ilaçla tedavi olabiliraksi hal durumunda da açıkçası emin olmak istiyorum, tek bir doktorşa bağlı kalmayayım. İstanbul'da önerebileceğiz bi doktor ya da benzer durumla karşılaşan var mı?

İyi akşamlar arkadaşlarım geçmiş olsun hepinze..bügün eşimin sperm testinn sonuçları için doktra gttık yumurtlama günüm olduğu için vajinal muayne ettı tekrar benı ve rahim içinde polip gördü buda hamile kalmana engel olur dedı:KK1:
Ne yapıcam bilmiyorum ağustos ayında hsg çektrdım tüplerim açıktı akıl verin kızlar soğan kürü mü yapsam polip için yoksa direk amelyatla aldrmam mı gerek????

bende pazartesi günü artan kanamalarım yüzünden salı günü hastaneye gittim ve hemen biyopsi yapması gerektiğini söyledi doktorum bende tamam dedim meğer uyutarak yapacaklarmış ilk başta çok korktum ama korkulacak bir şey yok ilk defa uyutuldum hiç birşey hissedilmiyor zaten en son hatırladığım tavandaki spot ışıklar ve birbirlerinin karışması sonra kafam sol tarafa düştü:KK70: kazıyarak kürtajla poliplerim alınmış patalojiye gönderildi 10 gün sonra çıkacak inşallah her şey güzel olur bizde çocuk istiyoruz inşallah bebeğimize kavuşmamızın önündeki tek engel bu poliplerdir. operasyon geçirecekler varsa korkmasın benim bacaklarım titriyordu resmen:KK48: sonrasında 2,5 saat hastanede kaldım o gün evde dinlendim ertesi gün işe geldi ama dinlenme imkanı olanlar dinlensin adet ağrısı gibi ağrı oluyor kasıklarda benim dün bir şeyim yoktu bugün az az yine var inşallah geçip gidecek:KK68:

Üç gün önce rahmimden iki adet 9 mm'lik polip aldırdım. Operasyon temiz geçsin, benim gibi korkanları rahatlatmak için buraya yazacağım diye kendi kendime söz vermiştim :)

Operasyon genel anestezi altında yapıldı. Anesteziden çok korkuyordum öncesinde, bir de histeroskopiye ilişkin komplikasyonları okuyunca iyice moralim bozulmuştu. Narkoz ne güzelmiş diye uyandım :) Çok şükür her iki polip de temiz gözüküyormuş, yine de patoloji sonuçlarını bekliyoruz tabii.

Operasyondan kesinlikle korkmayın, doktorum rahmin öncesinde genişletilmiş olmasının çok önemli olduğunu, zaten kısa ve basit bir operasyon olduğunu söylemişti, hakikaten öyle de oldu. Nasıl bayıldığımı hatırlamıyorum, üstüne bir de çok pozitif uyandım. Aynı gün hastaneden taburcu oldum, 2-3 gün evde dinlendim, hafif kanamalar ve regl sancısına benzer kasık ağrıları devam etti ve çok şükür iyileştim. 10 gün boyunca antibiyotik kullanacağım. Doktor iyileşme döneminde bol sıvı tüketmemi önerdi. Operasyondan sonra 15 gün denize, havuza, küvete oturmamamı ve cinsel ilişkide bulunmamayı önerdi.

Sırada inşallah şimdi bebek var. Histeroskopi öncesinde birkaç ay bebek denemesinde bulunduk ama olmamıştı. Muhtemelen polip yüzündendi. Doktor da polipin hamileliği engellediğini, mutlaka alınması gerektiğini söylemişti. Umarım iyileşme döneminden sonra, hayırlısı ise hamile kalırım.

Bu operasyonda en önemlisi doktora güvenmek. Doktorunuza güvenin, gerisi gerçekten çok kolay.

Sağlıklı günler herkese.

merhaba canım. sana bisey soracaktım. geçen hafta histereskopi oldum. 1hafta sonra bugün genital bölgemde dudaklarin ic kisminda sivilce gibi kabarcıklar olduğunu farkettim ama ıltihapli değil. acıyor. sende oldumu buna benzer şeyler.

merhaba kızlar
bugün kanamamın 8. günü , en son adet kanamamın üstünden 1 hafta geçmeden yeni bir kanamam olmuştu ve hemen doktoruma başvurmuştum.Doktor rahim duvarını kalın gördüğü için ilk başta adet kanaması olduğunu düşündü , ultrasonda hiçbirşey görmedi ve tüm tahlil / tetkiklerim (hormon vs) tertemiz çıktı.ama bugün yani 8.gününde kanamanın durmaması ve aşırı şiddetli olması nedeniyle tekrar kontrole gittim.Ultrasonla bir daha baktı , yine adet duvarının kalın olmasından dolayı net görememekle beraber , bir polip saptadığını söyledi.Artık o kadar kan kaybettim ki 8 günde , üşümeye başladım rengim kağıt gibi olduğu için metiler ampul iğne yaptılar ve günde 3 tane metiler tablet + origametril tablet verdiler.İğnenin üstünden 4 saat geçti kanamamda hiçbir değişiklik yok...Sanırım kürtaj olmak zorunda kalacağım kanamayı durdurmaları için , eğer bu polip değilse bu kanama neden durdurulamıyor ? Daha önce böyle durmayan kanamanız olduysa nasıl durdurdular lütfen bilgisi olan yazsın :KK43: Allah herkese sağlık dolu günler versin...

merhaba kızlar
bugün kanamamın 8. günü , en son adet kanamamın üstünden 1 hafta geçmeden yeni bir kanamam olmuştu ve hemen doktoruma başvurmuştum.Doktor rahim duvarını kalın gördüğü için ilk başta adet kanaması olduğunu düşündü , ultrasonda hiçbirşey görmedi ve tüm tahlil / tetkiklerim (hormon vs) tertemiz çıktı.ama bugün yani 8.gününde kanamanın durmaması ve aşırı şiddetli olması nedeniyle tekrar kontrole gittim.Ultrasonla bir daha baktı , yine adet duvarının kalın olmasından dolayı net görememekle beraber , bir polip saptadığını söyledi.Artık o kadar kan kaybettim ki 8 günde , üşümeye başladım rengim kağıt gibi olduğu için metiler ampul iğne yaptılar ve günde 3 tane metiler tablet + origametril tablet verdiler.İğnenin üstünden 4 saat geçti kanamamda hiçbir değişiklik yok...Sanırım kürtaj olmak zorunda kalacağım kanamayı durdurmaları için , eğer bu polip değilse bu kanama neden durdurulamıyor ? Daha önce böyle durmayan kanamanız olduysa nasıl durdurdular lütfen bilgisi olan yazsın :KK43: Allah herkese sağlık dolu günler versin...
Canım geçmiş olsun çok nasıl oldun????

Bende aralik ayinda laparoskopi ve histereskopi olacagim isin. Kotu yani ameliyat videosu izledim ve coooookkkk korkuyorum
Merhaba bence en büyük hatamız bu tabi ki o videolar ve bazı olumsuz yorumlar bizi etkiliyor bende korkudan ölecek gibiydim ya uyanamazsam ya ağrım olursa ya her şeyi hissedersem diye korkuyordum.
Ama hiç bir şey hissetmedim hatta bitti mi diye sordum inanamadım bile zaten ameliyathaneye inmeden önce akinleştirici iğne yapılıyor ve hiç bir şey düşünemiyorsunuz sonra sıranız gelince anestezi doktorları damar yolu açıp anezteziyi uyguladığında bayılıyorsunuz uyandığınızda hafif ağrı oluyor takılan serumla birlikte ağrıda 5 dakikada bitiyor serum bitince taburcu oluyorsunuz zaten hiç korkmayın bunu demek çok kolay ameliyat olma duygusu ve o soğuk ortam bir daha uyanamayacakmışsın hissi insanı yoruyor ama inanın çok basit ben çok tırsak olmama rağmen üstesinden geldim

Merhaba bence en büyük hatamız bu tabi ki o videolar ve bazı olumsuz yorumlar bizi etkiliyor bende korkudan ölecek gibiydim ya uyanamazsam ya ağrım olursa ya her şeyi hissedersem diye korkuyordum.
Ama hiç bir şey hissetmedim hatta bitti mi diye sordum inanamadım bile zaten ameliyathaneye inmeden önce akinleştirici iğne yapılıyor ve hiç bir şey düşünemiyorsunuz sonra sıranız gelince anestezi doktorları damar yolu açıp anezteziyi uyguladığında bayılıyorsunuz uyandığınızda hafif ağrı oluyor takılan serumla birlikte ağrıda 5 dakikada bitiyor serum bitince taburcu oluyorsunuz zaten hiç korkmayın bunu demek çok kolay ameliyat olma duygusu ve o soğuk ortam bir daha uyanamayacakmışsın hissi insanı yoruyor ama inanın çok basit ben çok tırsak olmama rağmen üstesinden geldim
Ahhh insallah siz ne icin oldunuz bu ameliyati benim.tuplerime yakin yerde kitlem var durumum biraz karisikmis insallah sali gunu randevumda cikacak hersey ortaya ameliyat kesin zaten bebek.icin baska carem yok

Ahhh insallah siz ne icin oldunuz bu ameliyati benim.tuplerime yakin yerde kitlem var durumum biraz karisikmis insallah sali gunu randevumda cikacak hersey ortaya ameliyat kesin zaten bebek.icin baska carem yok
Ben polip ameliyatı oldum inanın bende sadece bunun için bu durumlara karşı dik duruyorum iğne vurulmaktan bile korkardım ama evlat hasreti her zorluğa göğüs gerdiriyor.

Çarşamba sabah 8 de hastanede oldum. 1200 tl idi ameliyatın bedeli. Ödeme işlemlerinden sonra odam açıldı. Ameliyat önlüğümü giydim ve sedyeye yatırılarak ameliyathaneye çıkardılar.

Saat 9.10 geçe ameliyathaneye aldılar. Doktorum geldi. 1 hemşire ve 2 anestesi uzmanı ile yapılacaktı ameliyat.

Doktorum yarı anestezi değil genel anesteziyi tercih ettiğini hatırlamamı istemediğini söyledi.

45 dakika sürdü toplamda. Saat 3.30 da taburcu oldum zaten.

Doktorum ameliyatın başarılı geçtiğini rahim duvarının temizlendiğini söyledi. Şimdi çarşamba kontorlum var.

merhaba,

öncelikle geçmiş olsun. benimde histeroskopi olmam lazım polip alınacak. istanbul da mı oldun ameliyatı. medipolde fiyat sordum 2000 tl dedi çok fazla geldi.

Ben pendik yüz yılda öğrendim 500 tl ofis histereskopi için 1500 tl de histereskopi için istediler emin olmak için üniversite hastanesine gittim hemen 3 günde yapıldı ameliyatım hiç ücret ödemedim.
Özeller güya bu kullanılan malzemeleri kişiye özel kullanıyorlarmış ondan pahalıymış.

X