Gebeliğe Hazırlık Rahimagzi yarasi yaktirdiktan sonra hamile kalanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Gul-Er

Güneş topla benim için..
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2014
1.810
1.115
Arkadaslar benim bir cocugum var . 2 .hamileligi dusunmeye basladim Allah nasip ederse insAllah.. . Sorunum ilk ha8mileligimde surekli enfeksiyon durumum vardi. Ve hamileligim boyunca surekli antibiyotikler fitiller kullandim. Dogumdan sonra enfeksiyon gecmedi. Sonra Turkiyede doktora geldim. Bana rahimagzinda kocaman yara var dedi. Cok ilerledigini soyledi.Cok buyuk oldugu icin de dondurma islemi yapamayacagini soyledi. Daha dar alanlara yapiliyormus. Yumurtaliklarimi usuttugumu de soyledi. Neyse sonuc olarak yarayi yakti..Hamile kalmaya engel degil dedi. Yine de merak ediyordum yarasini yaktirdiktan sonra tekrar hamile kalan var mi? Cevaplariniz icin tesekkurler simdieden..

Ben dondurma işlemi yaptırmıştım. Bence doktorunuz engel değil diyorsa değildir. Ama hemen hamile kalmayın, tamamen iyileşmesini bekleyin. Hamilelik öncesi de tekrar kontrole gidin.

Ben dondurma işlemi yaptırmıştım. Bence doktorunuz engel değil diyorsa değildir. Ama hemen hamile kalmayın, tamamen iyileşmesini bekleyin. Hamilelik öncesi de tekrar kontrole gidin.
Randevu aldim tekrar gidecegim.Ama malesef Turkiyede degilim. Ve burdakiler yara bile bilmiyor. Oyuzden asiri ilerledi zaten. Yakma ve dondurma islemini de bilmiyorlar. Gittigim bir jinekolog burda yakma ve dondurma islemi yapilmadigini dogal biraktiklarini soyledi.. Ama Turkiyeye geldigimde artik yanlarim agriyordu. Mecburen bekleyecegim. Tesekkur ederim

O kadar nasıl dayandınız? Benim ilk evlendiğim zamanlardı üzerinden çok geçti ama o ağrı çok kötüydü. Ben işlemden sonda çok rahatladım. Siz de biran önce tedavi olun.

Bende sizinle aynı durumdayım rahimde yara var 5 aydır hamile kalamıyorum acaba yaramı engelliyor bilemedim yaktırma konusunda bende kararsızım sizin ilk hamileliğinizde yara varmıydı yani yaraylamı hamile kaldınız

Hamileliğe engel olabiliyor, önce tedavi olun bence. Dondurma yöntemi oluyorsa onu yaptırın. Dondurmada hiçbir risk yok. Yakma işleminde sonrasında birbirine yapışma ve Rahmi kapama riski var. Tabi illa olacak diye değil risk sadece.

O kadar nasıl dayandınız? Benim ilk evlendiğim zamanlardı üzerinden çok geçti ama o ağrı çok kötüydü. Ben işlemden sonda çok rahatladım. Siz de biran önce tedavi olun.
Antibiyotik ve surekli verilen fitillerle malesef.. Fransada ne dondurma islemi ne de yakma islemi yapilmiyor. Bazi jinekologlar bunu bilmiyor bile.Tekrarlamis olabilir diye cok korkuyorum. Yaktirma islemini anestezisiz yaptirdim agriliydi .ama dayanabildim.. Turkiyeye gelmem gerek ki gelecegim mart ayi gibi insAllah. ve bu defa eger tekrarlamissa dondurma islemini yaptiracagim. Burda randevu aldim en azindan enfeksiyonu durdurmasi icin . Randevuyu 1 aydir bekliyorum. Randevu 21 ocakta. Yilbasi tatili var..Sıkıntılı biraz o konuda. .

Benim ilk hamileligim bos gebelikti. Ne olduysa ondan sonra basladi. Vakumlu kurtaj ve sonrasinda rahmimde pansuman unutuldu.. 20 gun pansumanla gezdim ta ki agrilar kanama baslayinca.. ordan enfesiyonum basladi ve simdiye kadar.. . Hamile kalmadan once histereskopi yaptirdim. Sadece kizariklik var dedi. Yara yoktu. Antibiyotik kullandim. Ve sol yumurtalik girisinde perde vardi biraz onunda histereskopi sirasinda kesti. Hissetmedim hic. Agri da olmadi hic. . Hamileligimin 2.ayinda kanamam oldu. Ve ben yine acilde alttan kontrol ettikleri alete adam prezervatifi takmadi.. islak mendille temizledi. Sonrasinda yanma hissettim. Olan enfeksiyon daha artti.yara da olustu. Ve bayagi ilerlemisti. . Once bi histereskopi ye girin derim... ben ondan sonra hamile kaldim. Bos gebelikten 7 ay sonra yani.. yaranizi da eger buyuk degilse dondurun. Dondurma isleminde tekrar etmiyor genelde yaralar.. eger buyukse yaktirin derim. Yaktirip sonraki aya hamile kalan cok var.. ve ben 2.yi dusundugum icin yaktirdim. Iyilesme suresi 15 gun. Ustelik benim cok buyuk olmasina ragmen 8 gun icinde kontrole gittigimde yakilan yer iyilesmisti .

Onu zaten yaktirma isleminden 2 hafta sonra kontrol ediyorlar. Benim Turkiyede zamanim kalmadigi icin 8 gun sonrasina gitmistim. Yaktirma islemini yaptiracagi doktorun gercekten bu iste profesyonel olmasi gerekiyor. Cok cok onemli..

Yurt dışında yani bu işlemi bilen yokmuymuş Vala Türkiyemiz tıpta Türk doktorlarmıza geçmiş olsun sizede inş biran önce gelir türkiyeye tedavinizi olur sağlığınıza kavuşur hamile kalırsınız

Malesef.. sadece bir tanesi degil. 3 tane doktora gittim. Yakma dondurma islemi yok.. neye dayanarak dogal birakiyorlar bilmiyorum. Sonucta ilerleyip tehlikeli olabiliyor. Ataturk bosuna dememis" Beni Turk hekimlerine emanet ediniz" diye . InsAllah dileginiz icin cok cok tesekkur ederim.. isteyen herkese evlat nasip olur insAllah..

Vala enteresan en kısa sürede ozaman Türkiyemize bekliyoruz türk doktorlarımızın gözünü seveyim

Vala enteresan en kısa sürede ozaman Türkiyemize bekliyoruz türk doktorlarımızın gözünü seveyim
Gercekten cok enteresan. Sadece jinekologlar degil. Iyi doktor bulmak zor . . Ahh Turkiye ..en kisa zamanda insAllah.❤❤

Merhaba şimdi ne yaptınız acaba ? Yaranız ne durumda
Merhabalar. Konuyu actigimda hamileligim basliyormus. 23 aralık hamile kaldım.ve bilmiyordum . Sonrası çok zor oldu .Covid oldum. Bir sürü ilaçlar kullandim hamileligimde. Ve 2 hafta boyunca. Covid gecmek bilmemisti..Sonra yine idrar yolunda bir de vajina kisminda ağrılarım oluyordu. Ben yara tekrarlamistir diye dusundum. Çünkü Turkiyedeki doktor yaran tekrarlayabilir 3 ay sonra kontrol olmalisiniz demişti... Doktora gidince hamileligimi ogrendim.. Kanamalar oldu. Çok zor bir hamilelik geçirdim.ilk 4 ay yatarak geri kalani da hep ağrıyla gecirdim.Aninda uzaniyordum. Ve 1 hafta önce doğum yaptim. Yaram için ve genel kontrol için 2 ay sonra gidecegim..

Yara için sunu soyleyeyim kullandiginiz fitillere antibiyotiklere dikkat edin . Yara yapan yarayi genisleten ilaçlar fitiller var. Mesela ben Yara yaktirmadan bir doktora gitmistim. Baska bir doktordu .hiç memnun kalmadim. Neyse yaramdan smear testi yaptiktan sonra bana fitil vermisti. . Ben o fitili kullaninca akıntı artmisti . Fitili recetesini okudugumda işte rahim agzinda yarasi olanlar kullanmamali diye de uyari vardı.. Neyse sonuç olarak o doktorunda vardır bir bildigi dedim . Bayağı genislemisti Yara alanı. Oyuzden donduramayiz yakmaliyiz dedi diğer doktor .
Oyuzden doktorunuz da çok onemli. Benim Turkiyede gittigim diger doktor izmirdeydi.. Çok ama coook memnun kaldım.

Kullandığım fitil beni daha kötü etti dediğiniz olabilir. Hamileliğiniz yara yüzünden mi kotu geçti acaba ? Dondurma yaktırma yaptırmadınız mı ? Doğumu nasıl yaptınız yara etki etti mi acaba ?

Kullandığım fitil beni daha kötü etti dediğiniz olabilir. Hamileliğiniz yara yüzünden mi kotu geçti acaba ? Dondurma yaktırma yaptırmadınız mı ? Doğumu nasıl yaptınız yara etki etti mi acaba ?
Yara zaten vardı. Ama o fitili kullandiktan sonra akıntı artti. Enfeksiyon icin verdigi bir fitildi. Smear testi yaptiginda kanamam oldu . Ama o fitil yara için iyi degildi.recetesinden okumuştum. Akıntım bayağı artmisti.
Hamileligimin yaktirma islemi yuzunden olabilir dediler yaşadığım ulkedeki jinekolglar. jinekologlar diyorum çünkü hem acile hem de 2 jinekolog gitmistim. Turkiyede yaktirma dondurma isleri yapiliyor.ama burda o isleri yapmıyorlar . Hatta onlar bu islemleri tehlikeli buluyor .Ben yara yuzunden oldugunu dusunmuyorum. Cunku yara yaktirdiktan 2 hafta sonra kontrole gittigimde Ve yakilan yerin tamamen iyilesmis demisti ki ben de artik cok rahattim. Ne akinti ne agri ne yanma.. cok iyiyidim Malesef yaşadığım ulkede yaktirma dondurma islemini duymayan jinekologlar var bile. Burda herseyi naturel birakiyorlar.Sadece yarayi takip ediyorlar antibiyotik fitil veriyorlar.ve aşırı antibiyotik fitiller enfeksiyona ya da yaraya cevirebiliyor. .
Turkiyede iste donduramayiz yara alanı cok genis dedi. Dondurma islemini dar alanda olan yaralara genis olmayan yaralara yapiliyormus.oyuzden yaktirdim. Üstelik anestezi almadan..
Hamileligim de plesanta ayrilmasi vardı. Kanamalar cok yaşadım. Yaranin yakilmasinin etkisini oldugunu dusunmuyorum. Çünkü ben zaten 4 ay sonra hamile kaldım. Turkiyedeki Doktor bana ilk ay korun demişti. Sonraki ay hamilelik dusunebilirsin demişti.
Dogumumda sorun olmadi. Sadece tam yeterli acilmam olmasına rağmen normal doguma yarim cm kalmisken sezeryana alindim bebegim kaldiramadi o andaki sanciyi.Kalbi yavaslamaya baslayinca acil sezeryan oldum. ..Normal dogumu cok isterdim. Tamamen rahmim temizlenirdi ..artık buna da sukur. Çok şükür oğluma kavustum sağlıkla..

Yani yaktirdiktan sonra hamile kaldınız ? Yaktırınca rahim daralıyor çocuk olmuyor diyorlar birde o yüzden kafam karışık benim. İlk çocuğunuz mu peki ? Rabbim sağlıkla analı babalı büyütsün inşallah

Evet yaktirdiktan sonra hamile kaldım. Ikinci hamileligim. Ama korunma olmamasina rağmen hamile kalamiyordum. Hatta ben de tereddutluydum. Ben daha kotu seyler okumustum.soylenmisti. Iste yok cocugun olmaz falan.Hayir kesinlikle oyle daralma falan yapmiyor. Aksine yara etkiliyor hamileligi. Spermlerin gecisini ve spermleri de etkiliyor. Oyuzden sıkıntı oluyor. Yaranizdan kurtulun bir an önce.. Yaktirma 2 haftada tamamen iyilesiyor. Dondurma islemi daha erken diye biliyorum. O ayda asit folik baslayin mutlaka.
Teyzem mesela teyzem dedigime bakmayin aramizda 4 yaş var. O da şuan hamile. Ve o da dondurma islemi yapti mesela. Hamile kaldi. .
Sadece çok iyi bir jinekolog bulun. Zaten yaktirma isleminden 2 hafta sonra kontrole cagiriyorlar. Bakiyorlar..Rahat olun.Iyi bir doktor bulun. Allah razi olsun. Rabbım size de en yakın zamanda nasip etsin insAllah..

Başka doktora gidicem bende bakalım insallah hayırlısıyla kurtulurum yaradan. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…