Gebeliğe Hazırlık Rahim Filmi tecrübem- Echomar-Cevat Bayrak

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar merhaba ,
Ben Elazığ’da rahim filmi çektirdim geçen hafta ve baya ağrılı geçti sonuç ise doktor iki tüpün de kapalı ya laporaskopiyle açmaya calısacam ama zor , ya da tüp bebek başka şansın yok dedi. Ben neye uğradığımı şaşırdım tabi ağlayarak çıktım odasından. Daha sonra araştırarak Cevat hocayı buldum videolarını izledim yorumlarına baktım ve selektif salpinyografi diye bir yöntemle tüpleri açabildiğini öğrendim ve hemen ona ulaştım.filmlerime baktı ve beni İstanbul’a çağırdı.hemen kalkıp gittim bir umut. echomar o kadar temiz bir yer ki önceki hsg deneyimimle karşılaştırılamazdı bile.. Cevat hoca geldi benimle sohbet etti hikayemi dinledi ve beni rahatlattı hiç ağrı çekmedim inanın buna. Ve dedi ki senin tüplerin açık zaten nasıl kapalı dediler diye. ben şok oldum tabi tekrar tekrar sordum evet açık dedi ve gösterdi bana ekranda anlatarak. O kadar rahatladım ki nerdeyse ameliyat edecekti beni ilk çeken doktor.Arkadaşlar bu bana çok büyük bir deneyim oldu ve benim yaşadıklarımı yaşama ihtimali olanlar için buraya üye oldum ve paylaşmak istedim. belki bu tarz yanlış teşhislerden dolayı bir çok insan ameliyat masasına yatıyor veya tüp bebek yaptırıyor mutlaka başka bi doktorla teyit edin sakın inanmayın bazı doktorların gözünü bence para hırsı bürümüş ve duygusallığımızdan çok güzel yararlanıyorlar.Dikkat edin lütfen .. Rahim filmi çektirecekseniz bence hiç risk almayın gidip ağrısız sızısız temiz temiz çektirin echomarda .yoksa benim gibi 2 kere çektirmek zorunda kalırsınız
kesınlıkle bende orda cektırdım ve cok cok memnun kaldım

Kızlar şuan echomar da ücret 1.700 olmuş Allah'ın izniyle bende yarın çektireceğim. İnşallah iyi olur daha sonra transfer olacağım

Merhaba arkadaşlar echomar'la iletişime geçtim bugün. Sanırım sonomed'le anlaşmalı çalışıyorlar.(echomar Avrupa yakası, sonomed Anadolu yakası) Anestezili rahim filmi fiyatına 3500 TL dediler. Araştıran, öğrenmek isteyen olursa diye paylaşmak istedim. Herkese kolay gelsin.

Kızlar şuan echomar da ücret 1.700 olmuş Allah'ın izniyle bende yarın çektireceğim. İnşallah iyi olur daha sonra transfer olacağım
1.700 çok iyimiş bende 2023 ocakta çektirdim özelde anestezili 4000 lira ödedim.

Son düzenleme:
Rahim filmi çekıldıkten bır sene sonra kımyasal gebelık yasadım pıhtılaşma olduğu için
Coraspirin kullanmaya basladım kımyasal dan bır ay sonra kızıma hamıle kaldım
Suan tekrar hamleyım kızım 7aylıkken gebe oldugunu ögrendim
Maşallah sübhanallah 🧿 sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Benimde sol tüpüm kapalı cevat hocayla iletişime geçtim bende orda cektircem inşallah sonra bende hamile kalırım.

Ben de geçen hafta çekildim aslında echomar a gidicektim ama doktorun yönlendirmesiyle hsm de çekildim, yani iyi mi kötü mü yorum yapamıyorum şuan, çalışanları yarım saate çıkar dediği raporu üst üste aramalarım sonucu 3.gün gönderdiler ama ben onlardan önce sayfalarından aldım sonucu ve oradan bakabileceğime dair bilgilendirme de yapılmadı, neyse sonuç iyi olur inşallah diyeceğim de doktora da ctesi gidicem ama gün geçmiyor sanki, bi tüpüm kapalı çıktı diğer kanalda da yapışıklık var gibi yazılmış ama alt satırda da kontrast madde geçti yazmış işlem sırasında yapışıklık açılmış demek gibi mi pek anlayamadım 🤷🏻‍♀️

X