rahim filmi raporunda hidrosalpenks yazanlar

3MELEKANNESI

ikinci çiçeğimiz yolda. .sağlıkla gel inşallah♥
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
6.511
59
elde olunan tetkikte;uterus normal büyüklükte,normal şekildedir.tüpler uç kesimlerde minimal hidrosalpenks görünümü mevcut olup(işte burayı anlamadım bu ne demek),bilateral açıktır.İntra abdominal ilaç dağılımı bilateral normaldir.bu arada bilateral heriki taraflı demek.
kızlar ne olur sizin raporda da bole bişi yazıyor muydu benim tüpler açık yazıyor ama hidrosalpenks görünümü mevcut demiş sizinkinde de bole bişi yazıyor muydu bunun hakkında bilgi topladım ama kafam çok karıştı.bu durumda başıma neler gelecek benim?bugün akşam 8 de randevum ama o saate kadar çatlarım ben......hepinizi opt

Fallop borusu içinde sıvı birikimiyle beliren patolojik durum ama seninki haffimiş sanırım,tüplerinin açık olması tüplerinin içinde sıvı olmamasını etkilemez,bu durumlarda tüplerin içinde sıvı birkir,bu yapılar eğer şiddetli ise laparoskopi yöntemi ile çıkartılıyor,aşılama ya da tüp bebek denemişmiydin
sorun olmamasını umuyorum
herşeyin en iyisini drun bilir
çok geçmiş olsun

Son düzenleme:
Fallop borusu içinde sıvı birikimiyle beliren patolojik durum ama seninki haffimiş sanırım,tüplerinin açık olması tüplerinin içinde sıvı olmamasını etkilemez,bu durumlarda tüplerin içinde sıvı birkir,bu yapılar eğer şiddetli ise laparoskopi yöntemi ile çıkartılıyor,aşılama ya da tüp bebek denemişmiydin
sorun olmamasını umuyorum
herşeyin en iyisini drun bilir
çok geçmiş olsun
yok canım ya biz daha bir yıllık evliyiz bebek denemlerine başlayalı birkaç ay oldu.minimal yazıyor ama yine de korktum.çok küçük olunca ne yapılır peki?yani bir tedavi falan gerekli mi acaba?bir de neden oluyor bu acaba?

X