Rahim filmi istenmesi için erken değil mi?

gfgfgf

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2009
186
3
. senelik evliyim ay önce kimyasal gebelik yaşadım ve bu ay da adetimin 3. günü doktora gittim muayanede kist olduğunu ama belki adet zamnında oluşan kistir dedi doktorum ve ufak ilthaplar var dedi ilaç verdi ve bendne tahlil istredi bugün tahlil sonuçlarımı gösterdim normal dedi ve ama rahim filmi istedi.şimdi size soruyorum eşimden filan test istemedi bana bi yumurtlama takibi klomen filan vermedi direk flim istemesi normal mi aranızda böyle olan varmı yada herşey uygulanıp daha sonra en son tüplere bakılması gerekli değilmi şimdiden teşekkürler

kistin boyutu ne kadardı ?
rahim filmi de önemli tabiki...
adetin 3. günü sana büyük ihtimal hormon testi yapmıştır...
fsh tsh prolaktin e2 lh gibi hormonlardır...
bunların birinde oynama olması zaten hamiş olmaya engel...
rahim filminde tüplerde tıkanıklık var mı diye bakacaktır...
gebe kalsanda tüplerde tıkanıklık varsa dış gebeliğe yol açabilir...
filmini çektir...
umarım bişey çıkmaz....

kistin boyutunu söylemedi zaten kesin varda demedi yumurtlama kisti olabilir 15 gün sonra kesinleşir dedi evet hormon testi istedi ama sadece fsh ve glikoz akş onlarda normal çıktı diğer testlerimide 3 ay önce yaptırmıştım onlarada baktı sadece bu iki testi istedi bende flmi tabiki çektirmek istiyorum fakat cevremde çoğu kişi en son olarak flmi çektirdiler yumurtlama taibi yok eşimden test istemedi falan bana garip gelen bu canım yorumun için çok sağol

canım direk rahim filmi istemesi hiç normal değil...ben de bebek istemeye başlar başlamaz bi doktora gittim bana hemen klomen verdi çatlama iğnesi falan...daha hiç tahlil yapmamıştı...aylar sonra bıktım gitmekten ve kendisinin aptal olduğunu anladım ve başka doktora gittim...yeni gittiğim doktor eşine bakmadan tedaviye başlamam dedi...yumurta takibi yaptı, çok şükür problem çıkmadı...yaklaşık 6 aydır eşimi doktora götürmek için ikna etmeye çalışıyorum...muhtemelen problem onda...sen de eşine baktırmadan tedaviye sakın başlama...çok kişi tanıyorum hiş eşi muayene olmadan birsürü ilaç kullanan sonra da problem eşinde çıkan...

Canim insaallah yanlis yonlendirmeyiz seni..ama ilk once senin ve esinin tum tahlilleri yapilmali.sonuclar temiz cikarsa sorun olmazsa ondan sonra rahim filmi cekilmeli.basi drlar ksa yoldan kahraman olmaya calisio ilk zoru soleyip sonra kolayini..sen dedigim gibi ilk once esinede bakilsin..hadi bakalim saglicakla sekerim...

kızlar doktorun rahim filimi ismesi neden bu kadar kötü olsunki? ne güzel işte bosuna zaman kaybı yaşamamısı için istemiş belki kist diye gördüğün seyin kötü bişey olmasından süphelendi emin olmak istedi??? bunu bilemeyizz cnm senn hormonlarına bakılmış rahm filimide istemiş şimdi sıra eşinde eşinde götür bir an önce br üroloji doktoruna

ben sana katııyorumm buu konudaa ilkk öncee eşinin testinii yaptırr sonrada rahim filmii çekill .boşuna zaman kaybetmee keşke başındaa bendee çekilseydimm boşunaa aylarcaa klomenn kullandımm.kiloo aldımm piskolojim bozulduu.rahim filmimmii ikii ay önce çekildimm sonuçlarımm gaytt normall ve benn ikii ay bekledim aşılama yaptırmayı düşünüyorumm sendee biranönce rahim filminii çekill zaman kaybınn oolmasınn...

bence en güzeli biran önce rahim filmini çektir
insanın içinde bir müddet sonra kuşku başlıyor bu kadar tedaviye rağmen niye gebe kalamıyorum yoksa tüplerimmi tıkalı diye en azından için rahat eder.
eşinde test yaptırsın tabi ama o çokta aman aman birşey değil alt tarafı gidip bi sperm vercek hepsi bu.
en önemlisi rahim filmi bence zahmetli ve gerçekten en başta yapılması gereken bi test.

buradaki bi kaç arkadasıma katılıyorum neden dersenız eger bn 3 ay klomen ve ovitrelle ignesıyle tedavı görmuş biriyım ilk klomen ve ıgne de gebe kaldım ama kımyasal son ıkısı de olmadı zaten snra doktorum dedı ki rahım filimi baska doktora gttım oda sunu dedı aslında rahım filimi bu tedavılere baslamadan en basta yapılması gerekendir dedi bnce doktorum haklı boşu boşuna 3 ayım gttı hayırlısı yınede onun için arkadasım dr dgru söylemış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…