Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Merhaba kızlar film sonucum bu. Bilenler bakabilir mi?

Eklentiler

• Screenshot_2023-06-28-12-33-24-185_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-06-28-12-33-24-185_com.miui.gallery.jpg
    22,6 KB · Görüntüleme: 220
Arkuat uterus kalp şeklindeki rahim olarak geçiyor sizinkinde de kavis var aşağı doğru ama benim bildiğim bayağı aşağı doğru kalp olması gerekir o da perde diye adlandırılan bir şey. Doktorunuza gösterdiniz mi ya da çekim esnasında / sonrasında bilgilendirme yapmadılar mı? Rapora göre de tüpleriniz açık karın boşluğuna dağılmış ilaç

Arkuat uterus kalp şeklindeki rahim olarak geçiyor sizinkinde de kavis var aşağı doğru ama benim bildiğim bayağı aşağı doğru kalp olması gerekir o da perde diye adlandırılan bir şey. Doktorunuza gösterdiniz mi ya da çekim esnasında / sonrasında bilgilendirme yapmadılar mı? Rapora göre de tüpleriniz açık karın boşluğuna dağılmış ilaç

Bir sorun değil herkeste var hemen hemen dedi. Gebeliğe engel teşkil etmez dedi. Ama 5 aydır olmuyor.

Bir sorun değil herkeste var hemen hemen dedi. Gebeliğe engel teşkil etmez dedi. Ama 5 aydır olmuyor.
Bundan önce bütün tahliller kontroller yapıldı diye düşünüyorum. Eşiniz test verdi mi? Sebepsiz infertilite yaygın maalesef ki bunlardan biri de benim. Bazen tüplerden, geçirilmiş enfeksiyonlardan dolayı film esnasında görülmeyen minik yapışıklıklar basınçla verilen ilaçla açılabiliyormuş doktor dahi farkedemiyor öyle düşünün. Bununla da gebe kalmak mümkün oluyor. Hsg sonrası 6 ay içinde çoğunlukta gebelik meydana geliyormuş.

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Ben Kadıköy de bir merkezde çektirdim, 1350 tl gibi idi. Çok korkuluysum ama simir testinden bir farkı yok. Kesinlikle genel anestezilik bir durum değil

Bugün çektirdim ben de, benim gibi çok korkan ve ya başka çekinceleri olanlar için paylaşmak istedim tecrübemi ayrıntılı bir şekilde ki biraz olsun fikriniz olsun. Öncelikle ben doktorumun tavsiyesiyle şişli echomarda çektirdim, biraz araştırmalarım sonucu dr cevat bey’in çekmesine karar verdim. Şunu söylemek istiyorum ben muayene bile olamıyorum rahatça üzerine kan da veremiyorum uykularım kaçıyo korkudan o derece kötüyüm bu konularda. İçeri girdiğimde heryer tertemizdi personel de güleryüzlüydü, 1 saat erken gitmişim müsait olduğunda alacaklarını söylediler ki ben beklemeye de hazırdım. 10 dk sonra alındım ve üzerimdeki herşeyi çıkarmam istendi önlük ve terlik kaldım, o kadar korktum ki dizlerim titredi gözüm karardı tansiyonum düştü zor topladım kendimi dedim yanımda kimse yok bayılamam 😅 10 dk sonra hemşire geldi, kibardı ama beni hiç rahatlatmadı iş bitsin edasındaydı bense korkumdan bembeyazdım. Cihaz en yeni modellerden c kollu dedikleri, cevat bey geldi ben tirtir titrerken biraz olsun rahatladım bana normal muayene gibi olacağını söyledi, bense normal muayene bile olamadığımı söyledim çok korktuğumu acaba anestezili mi olsaydım filan dedim gerek yok dedi anesteziye sonra geçti çekime, ben tabi kıpırdıyorum kasılıyorum, böyle yapmamam gerektiğini söyledi derken aparatı zar zor koydu biraz baskı hissettim ama çok kayganlaştırıcı sürünce ağrı acı gibi değildi. Dedim daha çok var mı😭 ilacı veriyorum dedi ve ben bişey hissetmedim şaka gibi ama ben adet ağrısının 3 te biri bi ağrı duydum ağrı bile değil his. Günlerce uykumu kaçıran stresten migrenimin tuttuğu şey bu muymuş dedim. 5 dk belki sürdü, kımıldanmasam azıcık rahat olsam hiçbişey anlamazdım daha da kolay olurdu eminim. Kalkarken o kadar sıkmışım ki kendimi başım döndü ve hala titriyodum, üzerimi giyindim bana ped verdiler 2 gün verilen sıvı akabilir dediler. Hemen arkadaşıma koştum meyvesuyu ve kek yiyip kendime geldim sonucum çıktı ödemeyi yaptım ve bitti😮‍💨
Özetle benim kadar korkmayın yeni nesil cihazlarla eskisi gibi ağrı acı yokmuş. Anesteziye gerek yok boşuna risk almayın.

Kızlar merhaba bende rahim filmi çektirdim anlayan varmı görüntü ekledim yardımcı olurmusunuz

Eklentiler

• teletip_1689452544707.png
    teletip_1689452544707.png
    286,1 KB · Görüntüleme: 100
  • teletip_1689452535900.png
    teletip_1689452535900.png
    285 KB · Görüntüleme: 139
Kızlar merhaba bende rahim filmi çektirdim anlayan varmı görüntü ekledim yardımcı olurmusunuz
Merhabalar 🙋🏼‍♀️ ben de salı günü hsg çektirdim, birkaç satırdan oluşan bir rapor ve buna benzer sıvı geçişlerini gösteren CD kaydı verdiler ama hiçbir şey açıklamadilar. İşlem sonrası Dr her iki tüpün de açık olduğunu sadece rahim ağzında küçük önemsiz bişey olduğunu onu da gebeliğe engel olmadığını söyledi. Haftaya gel dedi buu dışında bişey söylemedi. Sizin doktorunuz islem sonrası herhangi bir bilgi vermedi mi acaba

X