Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Ben anestezisiz devlet hastanesinde çektirdim. Ağrılı diye tahmin ediyordum ama maalesef tahminimden daha fazlasıydı. Çığlık atıp ağladım :KK43: Sıvı dağılırken de çok ağrı yaptı tüpleri açtığı için miydi yoksa tüpler zaten açık mıydı bilmiyorum doktorum o konuda birşey söylemedi. Regli sancısını da çok yaşayan biriyim ağrı eşiğim düşük sanırım. Yoğun regli ağrısı birden karın bölgesine yayılıyor. Kısa sürüyor 2-3 dakika gibi bir süre. Herkeste aynı olmaz bence girmeden telaş yapmaya gerek yok, sonuca odaklanmak en iyisi.
Yaaa benn ya bennn🥹 özelde anestesisiz çektirdim canımdan can gitti resmen çocuk doğrdum öyle bi aci dha hayatımda yaşamadim elmn altında ne var ne yok parçaladım çok canım acidi ama c koltuk flaan diyolar ya ondan deildi bnmki düz uzandim üstte röntgen falan eski sistem oldugu için mi yoksaa drdan mı kaynaklı bilemedim doktorla ağlayarak konştm ya işlem bitince titriyordum bu ay korunun dedi dr korunuyoruz size de öyle bişi dediler mi canım

Bir tavsiyede bulunmak istiyorum HSM RADYOLOJİ bu işde çok profesyonel kesinlikle hiçbir şey hissetmiyorsunuz acı ağrı yok. çünkü balon kateter diye birşey kullanıyorlar. nasıl olduğunu anlamıyorsunuz bile. isterseniz anestezili de çekiyorlar diye biliyorum , üstelik heryerden çok uyguna çekiyorlar .
İnş bida gerek kalmaz bu ömürlük geçerli demişti doktor bida çekiyorlar mi attim hafızama teşk🧡

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Canım korkulacak bir şey yok zaten bölgende fiziksel bir acı falan hissetmiyorsun bir şey kpyuyor içine ordan ilacı veriyor hiç o kısımda sorun yok sadece batikon sürerken huylanıyorsun biraz ilacı verince ağrıyor ama adet ağrısnın fazlası oda iki dakika bile sürmüyor rahat ol ben anestezisiz oldum kalktım eve gittim

Yaaa benn ya bennn🥹 özelde anestesisiz çektirdim canımdan can gitti resmen çocuk doğrdum öyle bi aci dha hayatımda yaşamadim elmn altında ne var ne yok parçaladım çok canım acidi ama c koltuk flaan diyolar ya ondan deildi bnmki düz uzandim üstte röntgen falan eski sistem oldugu için mi yoksaa drdan mı kaynaklı bilemedim doktorla ağlayarak konştm ya işlem bitince titriyordum bu ay korunun dedi dr korunuyoruz size de öyle bişi dediler mi canım
Benim doktorum 2-3 gün ilişki olmasın sonrasında korunmasız ilişkiye devam demişti

Bize özellikle korunma şansın yüksek dedi çocuk için zaten benim olmadı ama bu ay olur inşallah

Canım korkulacak bir şey yok zaten bölgende fiziksel bir acı falan hissetmiyorsun bir şey kpyuyor içine ordan ilacı veriyor hiç o kısımda sorun yok sadece batikon sürerken huylanıyorsun biraz ilacı verince ağrıyor ama adet ağrısnın fazlası oda iki dakika bile sürmüyor rahat ol ben anestezisiz oldum kalktım eve gittim
Ama tüplerin tıkalı olursa çok ağrıtmış sanırım ben gitmeden 15 dakika önce kas gevşetici içtim buscopan hatta doktor iyi yapmışsın dedi

İyi çok şükür canım sen bu ayları iyi değerlendir yemene içmene dikkat et ve kesinlikle stres yapma takıntı yapma rahat ol kafanı başka bir şeyle meşgul et ben o kadar takıntı haline getirdim ki stresten olmuyor 🤦🏻‍♀️
Sen ne zmn çektirdin canım bn femaraya başlicam önmzdki ay bu ay korunun dedi dr enfeksiyon çikti bnde korunuyoruz valla 🙆🏼‍♀️

Sen ne zmn çektirdin canım bn femaraya başlicam önmzdki ay bu ay korunun dedi dr enfeksiyon çikti bnde korunuyoruz valla 🙆🏼‍♀️
Bende geçen ay çektirdim canım iki üç gün sonra bende de idrar yolu enfeksiyonu oldu manurol yazdı bu ay çok umutluydum ama olmadı işte bakalım inş şimdi olur ama bana korun demedi özellikle sordum enfeksiyon geçirince korunma dedi

Bende geçen ay çektirdim canım iki üç gün sonra bende de idrar yolu enfeksiyonu oldu manurol yazdı bu ay çok umutluydum ama olmadı işte bakalım inş şimdi olur ama bana korun demedi özellikle sordum enfeksiyon geçirince korunma dedi
Filmden sonra bir kaç ay şans yüksek zaten değerlendirmek lazım ama tabi doktorun daha iyi bilir

Bnm direk bu ayı eledi antbytk kullaniyoruz çnki
Bende kullandım 1 haftalık antibiyotikti rahim filminden sebep kullanmamı istemişti doktorum. Ki zaten gebelik söz konusu olsa bile adet gününüze kadar ilaç çoktan bitmiş olacak ve gebeliğe bir zararı olmayacaktır

Kesinlikle çok can acıtıcı birşey tekrar yaşamayız umarım. Bana öyle bir uyarıda bulunmadılar ama ilaçtan dolayı oyle demiş olabilirler. İkinci aya gireceğim hsg sonrası, bu ay da olmayacak gibi hissediyorum ağrı sızı da yok. Siz hemen hamile kalırsınız inşallah :KK66:

Konya şehir hastanesinde çektirdim anestezi yoktu devlette yokmuş araştırmalarıma göre anestezi. Ben hayatımda böyle bir acı yaşamadım daha önce konu da açtım sayfamda tavsiye için umarım faydasını görürler . Gitmeyin tanıdığınızda yollamayın özel tercih edin acı eşiğiniz düşükse anestezi yada . Aleti soktuğunda acı hissetmedim sızlama oldu zaten içerde korktum beklerken benden önceki ağlamaya yalvarmaya başladı . Kendimi rahat bırakmaya calistim ama nafile ilacı ilk verdiğinde şiddetli bir karın ağrısı adet ağrısı gibi bişey hisettim çok canımın yandığını söyledim bittimi diye sordum az kaldı dedi . Ardından filmi çekene başlıyoruz dedi ve anında sanki rahmimin içinde bomba patlarmış gibi bir yırtılma hisettim kendimi geriye doğru ittim yalvardım durması İçin . Çocuk doğurmaktan ürküttüler resmen beni rahim filmine dayanamıyorsam onu hiç yapamam diye geziyorum iki gündür. Bu kadar basit bir işlemi bile nasıl bu kadar acı çektirerek yaptılar anlamış değilim . Bide azarlamalar bağırmalar 10 numara hastaneyi o çalışanlar hak etmiyor . Empati duygusu sıfır bide erkek koymuşlar başına kadın olmanın zorluklarından bir haber gelene gidene iğrenerek bakıyor . Çıktıktan sonra şiddetli kusma baş ağrısı karın ağrısı hepsini en üst safada yaşadım. Hala eğilip kalkamıyorum. Kimseyi korkutmak değil niyetim linçlemeyin bana böyle oldu şöyle oldu hissetmedim diye . Dediğim yerden her çıkan ağlıyordu . Problem ya doktorda yada uygulanan sistemde . Önleminizi alın lütfen gitceksiniz bile o hastaneye o acıya hazırlıklı gidin . Öldüm sandım ben bi an kalkamadım sedyeden bişeyler koklattılar kendime gelmem için ..

Bende kullandım 1 haftalık antibiyotikti rahim filminden sebep kullanmamı istemişti doktorum. Ki zaten gebelik söz konusu olsa bile adet gününüze kadar ilaç çoktan bitmiş olacak ve gebeliğe bir zararı olmayacaktır
Yani bikaç tamdiğmiz var bu şekilde, annemn arkadaşinin kizi antbyttk kullanmiş çocuğu engelli oldu kadn antbytk kullandiğini kabul ediyor sonucta yumurtlama ya kadar aliyorum antbytği hala bitmedi engel teşkil etmesn ya allahım çok korkuyorum..

Kesinlikle çok can acıtıcı birşey tekrar yaşamayız umarım. Bana öyle bir uyarıda bulunmadılar ama ilaçtan dolayı oyle demiş olabilirler. İkinci aya gireceğim hsg sonrası, bu ay da olmayacak gibi hissediyorum ağrı sızı da yok. Siz hemen hamile kalırsınız inşallah :KK66:
İnşallahh çok teşkkür ederim canımm sende inşallah kavusursun her isteyen anne adayı kavussun inşallah🤲🏻 bazilari hiç acimadi yok şöyle böle diyo canımdan can gitti ya ne elime geldiyse kopardm resmen çock doğrdm :KK43: bn bu ay antbytk kullaniyorum ondan dolayi da demiş olablr drm enfeksiyon çikti

Manurol antbytk mi oluyor şaşe şeklnde ise sorun olmaz onda die biliyorum bna baya ağır bi ağrı kesici yazdı monodoks die bi ilaç normalde kürtaj geçirnlere veriliyomş o kdr 😁😁diyim

Ağrı kesici demişim msjda pardon antbytk ağri kesici değil enfeksiyon geçirici

İnşallahh çok teşkkür ederim canımm sende inşallah kavusursun her isteyen anne adayı kavussun inşallah🤲🏻 bazilari hiç acimadi yok şöyle böle diyo canımdan can gitti ya ne elime geldiyse kopardm resmen çock doğrdm :KK43: bn bu ay antbytk kullaniyorum ondan dolayi da demiş olablr drm enfeksiyon çikti
Enfeksiyon riskine karşı bana da verildi antibiyotik. Operasyonun ardından kullanmaya başladım, korunmadık ama antibiyotik yüzünden bir korku vardı bende. 7 günlüktü 5 gün kullandım.

X