Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Merhaba sanırım siz hacettepede çektirmiştiniz değil mi, hsg sonucunu kaç günde aldınız acaba direk işlem sırasında çeken doktorlar bilgi veriyor mu
aynen anında belli oluyo doktor aynı gün herşeyi söylüyo bekleme olmuyo
+ özel için bu şekilde devleti bilmiyorum maalesef

Merhaba sanırım siz hacettepede çektirmiştiniz değil mi, hsg sonucunu kaç günde aldınız acaba direk işlem sırasında çeken doktorlar bilgi veriyor mu
Kendi soruma cevap vereyim, hacettepede çektirdim perşembe günü bugün itibariyle 5 gün oldu hala sonuç çıkmadı. İşlem sırasında çeken doktorlar bilgi vermediler, hsg sonrası doktoruma gittim oda raporu göremediği için iki gün sonra tekrar gelmemi söyledi. Belki birine yardımcı olur bu bilgi

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Canım ilk önce şunu söyleyim herkesin acı eşiği duyarlılığı farklıdır kimisinin az acır aynı duruma kimi fazla.sen kendini strese sokma Allah'a dua et gir.Uzun süren bir işlem değil bence anesteziye gerek yok vücuduna birde boşu boşuna onu verme.bende çok yorumlardan falan korkarak girdim bacaklarım titriyordu adeta .ama okadarda korkacak kadar değilmiş.sadece bir ilacaı verirken bir iki dakikalık şiddetli bir adet sancısı gibi düşün gerisi benim hiç acımadı.icini rahat tut inslalah önemli olan sıkıntı bir durum çıkmasın.Tedavin için bunun gerekli olduğu bilincinde girersen daha rahat girersin☺️

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Doktorunuz neden istedi bunu sakincasi yoksa

Doktorunuz neden istedi bunu sakincasi yoksa
1 yıl korunmasiz iliskiye ragmen gebelik olmuyorsa hsg öneriliyor, ayrıca cikolata kisti vs varsa veya gecirilen uzun süreli vajinal enfeksiyon varsa 1 sene beklemeden tüplerin tikanik olma ihtimaline karşı öneriliyor

1 yıl korunmasiz iliskiye ragmen gebelik olmuyorsa hsg öneriliyor, ayrıca cikolata kisti vs varsa veya gecirilen uzun süreli vajinal enfeksiyon varsa 1 sene beklemeden tüplerin tikanik olma ihtimaline karşı öneriliyor
O halde hicbir sakincasi oldugunu dusunmuyorum. Hic korkmayin oyle korkunc bir sey olsa bu kadar cok insan yaptirmaz

O halde hicbir sakincasi oldugunu dusunmuyorum. Hic korkmayin oyle korkunc bir sey olsa bu kadar cok insan yaptirmaz
Haklısınız, ben anestezisiz devlet Hastanesinde çektirdim. Zor oldu biraz ama herkeste böyle olacak diye bir sey yok bazilari hic hissetmediklerini söylüyorlar. Kisiden kisiye değişebilen bir durum yani

Haklısınız, ben anestezisiz devlet Hastanesinde çektirdim. Zor oldu biraz ama herkeste böyle olacak diye bir sey yok bazilari hic hissetmediklerini söylüyorlar. Kisiden kisiye değişebilen bir durum yani
Dayanilmayacak bir sey degildir. Nasip ederse Allah insallah ilerde dogum da yapacaksiniz onun yaninda bu hicbir sey degildir zaten🥰

40 yaşındayım. Rezervlerim azalmış 1-2 yumurtam kalmış. Rahim filmi çektirdim.
Bulgular:
Kavum uteri normal form ve hacimdedir. Uterinkavitede düzensiz, keskin konturlu küçük dolumdefektleri görülmektedir.
Kontrast madde her iki tubadan intraperitoneal mesafeye geçmiş ve bu alanda dağılmıştır. Tubalar normal çaptadır.
Servikal kanal doğal görünümdedir.
İnceleme alanına giren diğer oluşumlarda patoloji yoktur.

SONUÇ:
➢ Uterin kavitede küçük sineşiler.

Ne demek acaba bilen var mı?

40 yaşındayım. Rezervlerim azalmış 1-2 yumurtam kalmış. Rahim filmi çektirdim.
Bulgular:
Kavum uteri normal form ve hacimdedir. Uterinkavitede düzensiz, keskin konturlu küçük dolumdefektleri görülmektedir.
Kontrast madde her iki tubadan intraperitoneal mesafeye geçmiş ve bu alanda dağılmıştır. Tubalar normal çaptadır.
Servikal kanal doğal görünümdedir.
İnceleme alanına giren diğer oluşumlarda patoloji yoktur.

SONUÇ:
➢ Uterin kavitede küçük sineşiler.

Ne demek acaba bilen var mı?
Googledan bakınca birseyler çıkıyor ama doğru bilgiyi doktorunuzdan alırsınız, tüp bebek düşünüyor musunuz amh düşükse deneyebilirsiniz bence

Google dan baktığımda kısırlık çıkıyor çok korkuyorum. Doktor zaten yumurtan çok az tüp bebek bile zor olur demişti bide bu çıktı.

Google dan baktığımda kısırlık çıkıyor çok korkuyorum. Doktor zaten yumurtan çok az tüp bebek bile zor olur demişti bide bu çıktı.
Herşey Allah'tan kismetinizde varsa evlat sahibi olmak olursunuz, amh 0.01 ile doğal yolla gebe kalanlar bile var biz elimizden geleni yapalım gerisini Allah'a bırakalım hayırlısı neyse o olsun hakkınızda

Yag bazlı ne demek anlamadım ama ecomar da ıcıne bır sıvı sıkıyorlar döndürüyorlar. Kolay bir şey

Ne lokal ne genel anesteziye ihtiyaç yok. Sadece 10 dk süren bir operasyon. Ben iki kere çektirdim.Hiç korkma.
Canım ben gebe kalmak için çekindim İlk canlı çekildim ve hen hamile kaldım ve şimdi ikici çocuk için çekildim anestezi aldım çünkü acnlı cekilmemde cokk canım yandı

Canım ben gebe kalmak için çekindim İlk canlı çekildim ve hen hamile kaldım ve şimdi ikici çocuk için çekildim anestezi aldım çünkü acnlı cekilmemde cokk canım yandı
Ne zaman cekiliyo adetten sonra kacinci gun, sadece adetin 1. Gunu ara dediler baska bisey yok ilac yaziyolar mi antibiyotik filan nasil ne zaman kullaniliyo, komple soyunduruyolar mi altin bilezik filan sorun oluyo mu benim.koluma dar geliyo çıkaramıyorum da

Ne zaman cekiliyo adetten sonra kacinci gun, sadece adetin 1. Gunu ara dediler baska bisey yok ilac yaziyolar mi antibiyotik filan nasil ne zaman kullaniliyo, komple soyunduruyolar mi altin bilezik filan sorun oluyo mu benim.koluma dar geliyo çıkaramıyorum da
Relg biter bitmez çekerler. Üst kısım üzerinde kalabilir. Bilezikleri çıkarmana gerek yok. Bir de yanına ped al. Sonrasında bir süre sıvıyı atacaksın. Kan gibi kırmızı ama kan değil. Anestezi almayacaksan tok gidebilirsin.

X