Rahim filmi (hsg) çektireceklere ayrıntılı bilgi

nazlipro

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2024
31
16
35
Merhabalar,
Dün özel bir hastanede rahim filmi çektirdim. çok fazla korkum vardı. formda daha önce çektirenlerin deneyimlerini okuyup biraz rahatlamıştım aslında. şimdi ben de yaşadıklarımı buraya yazıp çektirecek olanlar varsa bilgilendirmek istedim.

hsg saat 17'de anestezili çekileceği için sabah 10.30'tan sonra bir şey yiyip içme dediler. Anestezili mi yoksa anestezisiz mi olsun diye bir seçenek sunmadılar bana ama eğer seçenek sunsalardı anestezili olmak isterdim yine. çünkü alttan muayenede bile kendimi çok kasan biriyim.
Doktorumun yazdığı ilaçları (antibiyotik, ağrı kesici ve film sırasında kullanılan ilacı) eczaneden aldıktan sonra beni bi odaya aldılar. Altımdaki çamaşırlarımı çıkardım üstündekiler kalabilir dediler ve ameliyat elbisesini giyip masaya uzandım. dizlerimi büküp ayak topuklarım birbirine bakacak şekilde beklemeye başladım elimin üzerinden damar yolu açtılar ve beni konuşturmaya başladılar. odaya girdiğimde saat 17yidi uyandığımda saat 18 olmuştu. hiç bir şey anlamadım uyandığımda da ağrım sızım olmadı. Sadece adet kanaması gibi kanamam olmuştu o da altıma yazdıkları hasta bezine akmış. başımın dönmesi geçtiğinde kalkıp giyindim ve yanımda getirdiğim pedimi taktım. ona da bir miktar akmış. bir saat sonra yemek yedim ve eve geldiğimde saat 20yidi adet sancısı gibi ağrı hissettim hemen bir tane ağrı kesici içtikten sonra o da kesildi.
doktorum bana ilişki için korun veya korunma diye bir şey söylemedi. 3 gün içeceğim antibiyotiği aç karnına içmem gerektiğini söyledi o kadar.

Biraz uzun oldu ama sanırım benim anladığım hastanedeki cihaz, doktorun kullandığı yöntem, kişinin tüplerinin açık olup olmamasına bağlı olarak yaşanan durumlar daha doğrusu hissedilen acı değişebiliyor. Ödediğim ücrette; film için 9.250 ve eczaneden aldığım ilaçlar için de 1.000 tl

Çok teşekkürler bilgi işin . Benimde bugün var . Ama çok korkuyorum . Anestezili değil . Nerede çekilmiştiniz acaba ?

X