rahim filmi cekilirken bayıltıyorlar mı? uyusturuyorlar mı?

annebebekvesaglik

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Mart 2021
206
75
35
merhaba, rahim filmi cektiren var mı?
süreci nasıl ılerlıyor?
adetliyken mi yapılıyor?
bayıltma veya uyusturma var mı?

devlet karsılıyor mu? ücreti nedir?

merhaba, ahim filmi cektiren var mı?
süreci nasıl ılerlıyor?
adetliyken mi yapılıyor?
canım geçen sene özelde 700 tl verip çekmiştim.Şimdi devlette tedaviye başladım senin hormonlarına ve eşinin değerlerine bakıp ona göre rahim filmi istiyor ücretsiz oluyor, anastezili devlette yok özelde olur oda ne kadar olur bilemem ben biraz acı duymuştum yapışıklık var biraz açıldı ilaç gidince dedi ondandır dedi bazılarınında hiç acımıyor ama zaten acısıda5-10 sn falandı adetin 5,ya 6.günü gidiyosun öncesinde ilişki olmaması gerektiği için

canım geçen sene özelde 700 tl verip çekmiştim.Şimdi devlette tedaviye başladım senin hormonlarına ve eşinin değerlerine bakıp ona göre rahim filmi istiyor ücretsiz oluyor, anastezili devlette yok özelde olur oda ne kadar olur bilemem ben biraz acı duymuştum yapışıklık var biraz açıldı ilaç gidince dedi ondandır dedi bazılarınında hiç acımıyor ama zaten acısıda5-10 sn falandı adetin 5,ya 6.günü gidiyosun öncesinde ilişki olmaması gerektiği için
bende bir sorun yk 1.5 yıl oldu olmuyor bebegımız esimde sperm hızı yavasllıgı ve sekil bozuklugu vardı. tedavı oldu bu ay catlatma ıgnesi oldum ama fayda etmedi. oktor 1 ay dınlen sonra asılama dedi. o da tutmazsa rahım fılmı ve tup bebek ıcın ılerlerız dedi. kaygı duyuyor ınsan ne yasayacagını bılemedıgı ıcın

bende bir sorun yk 1.5 yıl oldu olmuyor bebegımız esimde sperm hızı yavasllıgı ve sekil bozuklugu vardı. tedavı oldu bu ay catlatma ıgnesi oldum ama fayda etmedi. oktor 1 ay dınlen sonra asılama dedi. o da tutmazsa rahım fılmı ve tup bebek ıcın ılerlerız dedi. kaygı duyuyor ınsan ne yasayacagını bılemedıgı ıcın
canım benimde 1,5 yıl olucak mayısta bu ayın 5inde rahim filmim var diğer ay aşılamam olucak eşimin sperm değerlerinde sorun çıktı morfoloji %1 Çıktı ve ileri hareketli 21 ama hızlı ileri haketli 0 çıktı o zamana kadar takviye alıcak inşallah olur hakkımızda hayırlısı olsun

Aşılamadan önce rahim filmi çektirmek gerekmez mi? Pek bilmiyorum ama böyle diyorlardı sanki

canım benimde 1,5 yıl olucak mayısta bu ayın 5inde rahim filmim var diğer ay aşılamam olucak eşimin sperm değerlerinde sorun çıktı morfoloji %1 Çıktı ve ileri hareketli 21 ama hızlı ileri haketli 0 çıktı o zamana kadar takviye alıcak inşallah olur hakkımızda hayırlısı olsun
aminnn guzek olur ınsallahhh

Doktorunuzu seviyor ve memnun musunuz bilmiyorum ama tüm bu saydığınız işlemlerden önce rahim filmi çektirilmeli zaten. Çatlatma iğnesi, yumurtlama tedavisi vs. öncesi çekilmeli ki, yapışıklık tıkanıklık var mı diye bakılıp ona göre yol alınmalı.

Ben özelde 1 ay önce çektirdim. Anestezisiz çektirdim ve 800 tl ödedim. Anestezili isteseydim +500 tl daha verecektim. Ben İstanbul’dayım ve çektirdiğim merkez Şişli Echomar. İstanbul veya yakınındaysanız şiddetle öneririm. Canımın çok tatlı olmasına rağmen hiiiiiç acımadı. Sadece adet sancısı gibi anlık bir sızı o kadar.

Aşılamadan önce rahim filmi çektirmek gerekmez mi? Pek bilmiyorum ama böyle diyorlardı sanki
hiç bilmiyorum kı bende cok tecrübesizim :)
Doktorunuzu seviyor ve memnun musunuz bilmiyorum ama tüm bu saydığınız işlemlerden önce rahim filmi çektirilmeli zaten. Çatlatma iğnesi, yumurtlama tedavisi vs. öncesi çekilmeli ki, yapışıklık tıkanıklık var mı diye bakılıp ona göre yol alınmalı.

Ben özelde 1 ay önce çektirdim. Anestezisiz çektirdim ve 800 tl ödedim. Anestezili isteseydim +500 tl daha verecektim. Ben İstanbul’dayım ve çektirdiğim merkez Şişli Echomar. İstanbul veya yakınındaysanız şiddetle öneririm. Canımın çok tatlı olmasına rağmen hiiiiiç acımadı. Sadece adet sancısı gibi anlık bir sızı o kadar.
yaaa :KK43: güveniyordum taa kı bu bılgıyı alana dek :KK43: cok uzuldum sımdı. izmirdeyim doktorumu degıstıreyım cok tesekkurler

hiç bilmiyorum kı bende cok tecrübesizim :)

yaaa :KK43: güveniyordum taa kı bu bılgıyı alana dek :KK43: cok uzuldum sımdı. izmirdeyim doktorumu degıstıreyım cok tesekkurler
Merhabaa herşeyden önce hsg cekilmesi lazim bende de bi sorun yok ama 1.5 senedir olmadı hsg geçen hafta cekildim anestezili 1500e cekildim bişey çıkmadı 3 ay tedavisiz deneyecegim sonra aşılama😊

süreci nasıl ılerlıyor?
adetliyken mi yapılıyor?

Ben tıp fakültesi araştırma hast. Yaptım uyutmadan narkoz verilmeden devlet karşıladı ücret sadece CD parası vermiştim 15 TL

süreci nasıl ılerlıyor?
adetliyken mi yapılıyor?

Devlet karşılıyor. Ücretsiz. Kadın doğumda muayene olup hsg istiyorsunuz doktorunuz veriyor.Bugün çektirdim. Adet bittikten sonra ilk 4 gün içinde cekiliyor galiba bana kaçıncı günüz diye soruldu adet bitiminin. Benim 3.gündü. Eşiniz ile İlişkiye girilmemiş olmanız gerekiyor. Adet bitiminden sonra. Devlette anestezi ya da bayıltma yok ve ayrıca gerçekten gerek yok çunkü agrı yok emin olun. Kalcaya iğne yapıldı. Sonrasında çok hafif bir acı 10 üzerinden 3 gibi düşünün kasmayın sıkmayın kendinizi bu kadar. Korkarak gitmiştim ama hiç gerek yok stres yapmayın.

Merhaba kızlar bende 3 gün önce cekindim özel hastanede 1100 tl idi temiz çıktı 1 buçuk senedir istiyoruz. Amh kan testi alındı onun sonucunu bekliyorum 3 ay caylatma iğnesi deneyeceğiz inslalah tutar

süreci nasıl ılerlıyor?
adetliyken mi yapılıyor?

Özel bir hastanede 1 sene önce yaptırdım. 1150 TL ye anestezili yapıldı. Doktorum 10dk sürecek dedi. Adet bitimi ilk 1 hafta içinde yapılıyor sanırım tam hatırlamıyorum. Benimki adet bitişinin 2. Günü oldu. Devlette ücretsiz diye biliyorum. Tabi devlette öncesinde sıra almak gerekiyor. Hsg yani rahim filmi sonrası 2-3 ay içinde gebelik oluşan insanlar varmış. Bende olmadı malesef 😀

X