rahim ağzına dikiş atılan var mı???

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
237
arkadaşlar merhaba
dogum yaptiginiz icin basindan boyle birsey gecen varmi diye merak ettim
ben 14 haftalik hamileyim ve rahim agzı yetmezigi oldugu anlasildi
haftaya rahim agzına dikis atılacak ve sonra her ay eneksiyona karsi penisilin igne vurulacagim, ayrica rahim kasilmalarini engelleyici igne olacagim
aranızda bunu yasayan varsa bana yazabilir mi?:çok üzgünüm:

canım öncelikle geçmiş olsun.ben yeni doğum yapmadım ama 10 yaşında bir oğlum var aynı durum benimde başıma gelmişti.hafif bir kanamam oluyordu bir kaç dr gezdikten sonra iyi bir dr denk geldi ve rahim ağzında 9mm lik açıklık olduğunu ve dikiş atılmazsa ilerde bebek büyüdükçe rahim ağzını genişleyip çocuğun düşeceğini söyledi bu nedenle rahim ağzına dikiş atıldı iğnede oldum.allahıma şükür daha sonra hiç bir sorun yaşamadan hamilelik sürecimi yaşadım ve normal doğum yaptım o dikişler doğum esnasında zaten kendiliğinden açıldı.bunda korkacak endişelenek birşey yok üzülme canım.allah tamamına erdirsin inşallah.:teselli:

:çok üzgünüm:bende oyle bi sorun yok ama konunu okuyunca cok uzuldum gecmis olsun dedim.canim artik herseyin caresi var sen uzulme oldumu.insallah sag saglim bebeyini dunyaya getirirkucaklarsin

canım çok dikkat et ben de 5 aylık düşük yaptım ve sebebi rahim ağzının açılması tabi ben anlamadım bunu sende hiç durma git diktir anestezi altında yapılıyo parmak kalınlığında dikişler atıyolar bir gece hastanede kalıyosun yani sorun olmaz merak etme ama hiç durma hemen git

sagolun arkadaslar ya doktorum cok iyi
iyi bir takipten sonra hemen anladı 14 . haftada
ben anestezi bebege zararlidir diye düsünüyordum ama hicbir sakıncası yokmus..

sayenizde biraz daha rahatladim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…