Rahim Ağzı yarası

lblyl

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2022
31
5
29
Merhaba arkadaşlar ben bugün doktora gittim rahim ağzında yara var dedi ve yaktirmamiz gerekiyor dedi ama ben gebelik için gittim gayet sağlıklısın sadece rahim ağzında yara var dedi gebelik düşünen yaktirmalimidir

Yakmaya gerek kalnadan ilaçlarla yada fitillerle de geçiyor aslında

Bende hafta rahimde yara olduğu öğrendim banada yakmak gerek dedi ama araştırmalarım sonucu doğum yapmamış kadınların yaktırmaları önerilmiyor. Kanama oluyor mu sizde ?

Hiç bi belirtim yoktu gebelik için gittim ve yara olduğunu öğrendim megersem fazla akıntı ve kaşıntı onun belirtisiymis

Yakma işleminden sonra rahim ağzında yapışma olabilirmiş, o yüzden dondurma yöntemi öneriliyor. Ben onu yaptırmıştım çok şükür geçti, bir sıkıntı yaşamadım.

Merhaba benim de rahim agzimda yara varmış smear testi verdim sonuc bekliyorum sizden de smear alındı mi?

Merhabalar hanımlar bende gebelik için gittiğim rahim ağzında yara olduğunu öğrendim bugün smear testi verdim orda muayene eden doktorda yara olduğunu söyledi test sonucunu bekliyorum evde çok korkuyorum bir oğlum var ikinci bebek çok istiyorum yaktırmakta beni çok korkutuyor sizler neler yaptınız yaktırdınız mı bitkisel tedavisi var mıdır

Benim de rahim ağzımda çok büyük bir yara vardı, 2 senedir çocuk için uğraşıyoruz, 2 dr tedaviye gerek yok bu engel değil ama yara sperm kalitesini bozabilir dedi
Son gittiğim dr gebelik düşündüğümüz için dondurma işlemi yaptı, yapmazsak ileride enfeksiyon oluşabilir daha kötüsü kansere çevirebilir demişti o nedenle dondurdum
Tabi öncesinde smear almıştı
Duyduğum kadarıyla yaktırma rahim ağzında yapışıklığa sebebiyet verdiği için çocuk isteyenlere çok önerilmiyor ancak yaktırma daha etkili bir yöntemmiş , benim yaram düzeldi mi bilmiyorum 2 ay oldu hala akıntım devam ediyor

korkunuzu anlıyorum ama inanın içi boş hepsi. Korkulacak bir şey yok. Ben de ilk çok korkmuştum. İnternette en kötüsü yazıyor zaten. Enfeksiyondan oluyor. Çok doktor gezen biri olarak bilinçli olan doktorlar hamilelik yaşamayana dondurma, geçirmiş olanlara yakma öneriyor. Bana kalırsa işinin ehliyse yapışıklıkta olmaz doktorun yanlış yeri yakmasından yapışıklık olursa olur. Ama ondan önce fitil tedavisi uygulanıyor. Fitillede iyileşen pek çok kişi var. Dert etmeyin halledilecek bir şey.

Merhabalar dondurma işlemi sonrasi ne kadar sure sonra gebelik oldu acaba? Bir de reglinizde hic degisiklik oldu mu işlem sonrasi? Lekelenmefe artis fln?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…