Rahim ağzi dikişi ve 2li test lütfen yardim...

tuubay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
441
2
arkadaşlar 11+5 hamileyim. üçüz bebek bekliyorum nasipse. bugün kontrolüm vardı. bebeklerin ense kalınlıkları ölçüldü ve çok iyi olduğunu söylesi. sanırım 1.4 mm. emin değilim ama. şimdi;

1. sorum 26 eylülde serklaj yani rahim ağzına dikiş atılacak. henüz açılma filan yok ama tedbir olarak şimdiden yapacağım dedi. bu işlemi yaşayan varmı daha önce? narkoz altında yapılıyormuş ama uyandıktan sonra da ağrı oluyormu yada sonraki birkaç günde sorun oluyormu bunu öğrnmek istiyorum.

2. sorum dr.um üçüz gebelikte 2li test yapılmadığını söyledi. yani ben 2li test yaptırmayacakmışım acaba böyle bişey yaşayan yada duyan varmı?bu konuda çok tedirginim.

ALLAHIM HERKESİN BEBEKLERİNİ KORUSUN.

Canim hayirli ols bi arkadaşim rahimine dikiş atilmişti ağri olmadiğini söyledi bence telaş etme yterki bebişler iyi ols bide çoğul gebeliklerde ikili testller yapilmiyor çunki çoğul old için anlaşilamiyor ama senin ense ölçümleri iyiymiş güzel işte hiç endişe etme......... Dinlenn nasil olsa onlar doğunca çok koşturursun hadi hayirli ve güzel günler canimmmmmmmm

Tebrik ederim arkadaşım. Ne güzel 3 çocuğu bir arada doğurup büyüteceksin... Allah tamamına erdirsin inş...

Dikişi bilmiyorum ama çoğul gebeliklerde 2'li test yapılmıyor diye duymuştum....

teşekkürler arkadaşlar. eğer başarılı bir şekilde sona ulaşabilirsem evet çok şanslı olacam ve 3 çocuğu birden büyütüp aynı şeyi yaşayıp durmayacağım. tabi bu süreç de kolay olmayacak biliyorum ama allahım mutlaka kolayını verecektir dimi? ( inşallah )

Evet tabiki Rabbim kolaylığını verecektir... Bazısı tek çocukla zor bir gebelik süresi geçiriyor bazısı çoğul gebelikle çok rahat bir hamilelik dönemi geçiriyor... İnşaAllah sende rahat bir hamilelik ve doğum geçirirsin... Sağ sağlim bebişlerini kucaklarsın inş...

canım tebrik ederim allah sanada banada kolaylık versin. senin bebişler benimkinden 1 fazla.
bende ikiz bebek bekliyorum. dr banada demişti çoğul gebelikte ikili test yapılmaz diye.
sadece kan tahlili yapıldı. ve ense baş popo ölçümü yapıldı.
çarşamba gidicem kontrole bakalım o zaman üçlü test yapabilir.

konyada hangi hastaneye hangi doktora gidiyorsun ??

aaaaaaaaaaa sende konyadasın aşkitom. ne güzel. ben selçuklu hastanesi op. dr. nil okur. sen nereye gidiyorsun?
senin de bebeklerin hayırlı uğurlu olsun canım. inşallah sağ salim kucağına alırsın. senin haftan benden baya büyük sanırım dimi. belki de cinsiyetleri belli olmuştur senin bebişlerin. hayırlı evlatlar olsunlar inş.
benim de işte sadece ense kalınlıkları ile baş popo mesafesi ölçüldü. hadi bakalım birbirimizi haberdar edelim sürekli. senin rahim ağzı dikilmedi sanırım. ikizlerde pek ihtiyaç duyulmadıkça tedbir olarak önceden yapmıyorlarmış heralde. inşallah da gerek kalmaz tabi.

tesadüfün bu kadarı ya. bende nil hanıma gidiyorum :)
17+6 haftalığız ..çarşambaya kontrolümüz var inşallah cinsiyetleri o zaman belli olucak.
nil hanıma yaklaşık 3 yıldır gidiyorum ve çok memnunum. sen ne kadardır gidiyorsun memnunmusun??

canım banada 16 haftamda serklaj yapılmıstı korkma hıc bısey anlamıyosun bende senın gıbı cok korkmustum zaten narkozlan yapılıyo uyandıgındada cok az agrın oluyo agrılarda ıkı gun suruyo okadar olcak zaten canım nede olsa bır operasyon gecırceksın bu benım 4 hamılelıgım ve serklajdan cok memmnunum dıgerlerınde tyvalete bıle zor gıdıyodum bun da ıse cok sukur cok rahatım daha kolay gecıyo korkma allahın ıznıyle hıc bısey olmaz

allah allah. Hakikaten ne tesadüf. Hadi bakalim haberdar et bizi tamam mi? Ben çok memnunum. Belki de ayni anda geldik bazen kontrole ya. Ne tuhaf. Ben çok olmadi nil hanima geleli. 1 yil olacak daha.özelden de görüşelim eğer senin için de sakincasi yoksa olur mu?

çok teşekkür ederim irem tuana. Inşallah böyle devam eder hamileliğin ve sağlikla kucağina alirsin bebeğini yada bebişlerini

tabiki görüşelim özelde canım..ne sakıncası olabilir ki..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…