Aile Planlaması Qlaırısta ???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben düğünüme 20 gün kala kullanmaya başladım düğüne 1 hafta kala adet oldum sonraki adetim ise 35 gün sonra oldu. normalde benim adetimin saati bile şaşmazdı 25 günde bir olurdum şimdi adet düzenim şaşırdı. kullandığım sırada çok fazla sivilcem çıktı:26: 3 kutu kullandıktan sonra bıraktım ilacı şimdi bebek düşünüyoruz kısmetse:KK1:

Kızlar ben bu ilaca başlayalı 5 gün oldu adetim de bitti ve bu akşam ilişkiye gireceğim sizce korur mu yoksa ek yöntem kullanmalı mıyım?

bende bu ilacı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve 2 aydır da adet olamıyorum.ara kanamam flnda olmadı.doktorum normal bir süreç olduğunu,ilk defa kullandığım için vücudun tepki verdiğini söyledi.ama gel gelelim benim psikolojim git gide bozuluyor :KK43:

kızlar qlaırısta dogum kontrol hapını kullanan var mı? lekelenme oluyor dr onerdı. yazz bende yan etkı yaptı kullannmak ıstemıyorum. Qlariısta hakkında bılgısı olan var mı? :KK43:

12 gündür qlairista kullanıyorum acayip sinirli biri oldum herşeye sinirleniyorum gözlerimdede acayip bi yanma var nefesim daralıyo sizce ne yapmalıyım ilacı bıraksammı

Arkadaşım bende aynı dertten muzdaribim.Bende ilk kutuya başladım 15 gunden sonra ara kanamalarım oldu.Sonra adet olmam gereken zamanda adet olmadım doktoruma sordum ikinci kutuya ara vermeden başla dedi ve başladım bu gun 11 gün hapımı içtim hala adet olmadım ne yapmam lazım,adet olunca aynı kutuya devam etmelimiyim?

bende 2. ayımdayım bu ilaçta öncesinde yasmin kullanıyordum .. bu ay son iki hapımda kahverengi lekeler oldu .. ama regl seklinde kanamam olmadı .. bu durumda olan var mı ?

Arkadaşlar ben 5 aydır kllanıyorum.doktorum önerdi.şimdiye kadar çok rahatsız edici bir yan etkisi olmadı bünyemde.sadece cildim kurudu ve biraz da selülit yaptı gibi.ama adet sancılarımı kesti.aşırı derecede kanamam oluyordu (10 gün adet mi olur mu:)) o düzene girdi.sonra polipden dolayı kahverengi lekelenmelerim de olurdu;o durumda düzene girdi..tabi herkese göre değişir yan etkileri ve etkileri..

canım merhaba..birşey soracaktım..
qlairista adlı ilacı sende kullanıyorsun sanırım.
benim adet duzensizligim var. ayrıca evliyim. birde kist varmış yumurtalıgımda.
doktor bu ilacı almamı söyledi. şuanda adetimin 2. günü..... ve yarın başlamamı söyledi...
28 gun boyunca kullan dedi...
ve daha sonrada gebe kalmamak için kullanmaya devam edebilirsin dedi..
ben bu ilacı hiç ara vermeden mi içicem?... adet gördüğüm günlerdede içicem yani değil mi ?
bu konuda bilgi verebilirsen cok memnun olurum.
şmdiden teşekkürler. :)

bende 2. ayımdayım bu ilaçta öncesinde yasmin kullanıyordum .. bu ay son iki hapımda kahverengi lekeler oldu .. ama regl seklinde kanamam olmadı .. bu durumda olan var mı ?

Aynı durum bende de var. Ben daha önce diane 35 kullanıyordum, hem korunmak için hem de polikistik over tedavisi için. Doktorum bana qlarista önerdi hem doğal olduğu için hem de diane 35'in hormon seviyesi diğerlerinden (yasmin vs) daha yüksek olduğu için. 4 aydır qlarista kullanıyorum. Doktorum adet sancısının ve kanamanın azalacağını ve bunun da normal olduğunu söyledi aslında ama benimki anormal şekilde azaldı. Ya hiç olmuyorum ya da bi gün filan hafif bi lekelenme oluyor. Doktorum bi kez daha hastalanmazsam ilacımı değiştirebileceğimi söylemişti. Ben de kararsızım yazza mı geçsem yoksa bir iki ay daha devam mı etsem bilmiyorum.

Bunun haricinde bu ilacın bende en belirgin yanetkisi vücudumu inanılmaz şekilde kurutuyor. Duygusal hareketlenmeler tüm doğum kontrol ilaçlarında olduğu için onu söylemiyorum bile :)

Kilo yapti bende yaklasik 6aydir kullaniyorum 5 kilo aldim cnm.kesinlikle yememde bi artis yok hatta daha az yiyorum ama nedense kilo alioyrum.doktora gittim hersey normal dedi.siskinlik yapio bende goguslerim baya bi sismisti.birazda selulit yapti.su anda 54 kiloyum :-(

kızlar qlaırısta dogum kontrol hapını kullanan var mı? lekelenme oluyor dr onerdı. yazz bende yan etkı yaptı kullannmak ıstemıyorum. Qlariısta hakkında bılgısı olan var mı? :KK43:
Ben kullanıyorum canim hormon bozukluğu için ama ben yan etki olarak sürekli zayifliyorum

pardon tarihe bakmadım başlık bayağı eskiymiş. ben beş yıl yazz kullandım ama bayağı bayağı depresyon yapmış sonradan bırakınca anladım. doktorla konuştuğumda qlairista tavsiye etti ve hormon dengesini doğal haline yakın tuttuğu için daha az yan etki yapacağını söyledi. yazz, bende aşırı isteksizlik yapıyordu bir de kuruluk. internetten okuduğuma göre qlairista diğer hapların tam tersine libido arttırıyor diye yazıyordu. bu yazılanların aslı var mı? siz istek seviyenizde farklılık yaşadınız mı? yine o kadar bunalım ve frijit olacaksam kullanmanın anlamı yok çünkü. kistim de kalmamış zaten, sadece korunma amaçlı kullanıyorum bu sefer.

canım o beyaz haplar etkisiz haplar bana eczacım öyle söylemişti

evet kubbaacım boş hapları almayıp yani ara vermeyip yeni pakete başlarsan regl olmazsın. yazz 24+4 kullanırken de boş 4 hapı atlayıp yeni pakete başlayınca regl olmuyordum. ama 3 paketten fazla üst üste kullanma demişti doktor. 21 günlük paketlerde de aynı sistem, 7 gün ara vermeyip yeni pakete geçince olunmuyor. yasmin kullanan bir arkadaşım öyle yapıyordu.

Arkadaşlar yeni kutuya başlıcam bu hap kilo yapıyormu? Vücutta ödem,su tutması vb.gibi.yaptığım işte kilo çok önemli tartıya çıkaracaklar yakında kilomu etkilememsi çok önemli :KK43:

miyom sebebiyle 10 günü geçen fazla kanamam oluyordu. Doktora gittigimde Qlaırısta almamı söyledi. Bende çok fazla yan etkisi oldu. İlacı kullandıgım ilk günden itibaren aşırı agresif sinirli oldum. Gerginliklerim sayesinde İşimi bile degiştirdim. 1. Ayım bitti tekrar doktoruma gittim ve ilacı kullanmak istemedigimi söyledim. Şuan 2 ay oldu yani 2. Döngümdeyim ve hala adet olamadım. İlacın çok fazla yan etkisini gördüm keşke hiç başlamasaydım.

X