Bisküvi - Kurabiye Tarifi Pudingli kurabiye (resimli)

Sympathique

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
8.389
52
hazir pudinglerin uzerindeki sut miktarinin daha azi olcak ,koyulugunu kendiniz ayarlayin
normalde 2.5 su bardak yeterli

250 gr margarin
4 yemek kasigi yogurt
2 yemek kasigi tozseker
1 paket kabartma tozu
aldigi kadar un

1 paket kakaolu puding
2.5 bardak sut

pudra sekeri

ilk once bi tencereye pudingi koyup uzerindeki yazan sutten az olcak sekilde yapin ,koyu olcak sekilde,bunu sogumaya birakin
bi kaba hamur malzemeleri alin ilk once biraz un ,ortasina oda sicakliginda margarin ve sirayla diger malzemeleri katip ,kurabiye hamuru yogurun
kucuk parca alip elinizin ortasinda pogaca hamuru gibi kalinlikta acin ,icine biraz puding koyun elinizle heryerini kapatin
yaglanmis veya yagli kagit serilmis tepsiye ters olrak koy
hepsini yaptiktan sonra,isitilmis firinda birazcik uzeri kizarana kadr pisir,cikar, soguduktan sonra uzerine pudra sekeri serp
AFIYET OLSUN

bende daha sabah görmüştüm kalktım yaptım tadı çok güzel oldu ama biraz zor şekil verdim pudingler ordan burdan fışkırdı resim çok net degil ama buyrun

bende daha sabah görmüştüm kalktım yaptım tadı çok güzel oldu ama biraz zor şekil verdim pudingler ordan burdan fışkırdı resim çok net degil ama buyrun

canim ya yapmana ve begenmene sevindim ayrica resim icin tesekkur ederim ,evet biraz ugrasi istiyo dikkat etmek gerekli, hamuru ince degil biraz ,pogaca hamuru gibi elimizde acicaz,resim net degil ama cok guzel gorunuyo,begenemene sevindim ayricaa.s.

delikafaduldenilk defa gordum pudingli kurabiyeyide harika gorunuyo nekadar beceriklisin ayol ne ara yapiyosun boyle enteresan seyleri

Tatlısı..

Bu kurabiyeler çok güzel olmuş..

ıştah açıcı görünüyor :)

Ellerine sağlık..

Ellerine sağlık Sympathique..Çok güzel bir tariftir bu..
Ben bu kurabiyeyi ilk yapışımda pudingli olarak yapmıştım.İkinci denememde arasına puding yerine nutella koydum.Daha nefis oldu.Bir de öyle deneyin derim..

opuyorumnanaktan

Begendim tabi..

Söylemesi ayıp yaprak sardım bugün;hadi sen de pudinglilerini kap gel daltumzemuszemus

senin hazir yaprak varda anam ben simdi bu kurabiyeyi nerden bulum ama bak yarina bekliyorum dersen hemen yapiveririm:lepi:
zaten yarin senin tarifler bi tane yapcaz annemle hani irmik helvan varya ondancokacimcoook

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…